Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kayışlı (alfine 8) veya trek fx 7.4

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında çağrı can tarafından paylaşıldı.

1. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar günlük ulaşımda kullanım, kısa turlarda kullanmak üzere bisiklet alıcam. Aslında trek fx 7.4 almaya karar vermiştim. Sağlamlığı, konforu ve karbon maşasıyla çok beğendiğim bu bisiklet yerine birden aklıma gelen kayışlı göbekten vitesler için vazgeçtim.
    Şimdi aklımda şöyle bir şey var.
    1. Trek fx 7.4 alıp göbekten vites, dinamo, bagaj ve çamurluklarla fx i şehşr bisikletine çevirmek
    2. Karbon kayışlı yukarıda saydıklarımıda ihtiva eden
    https://www.melsa.com.tr/products/0/3381-breezer-beltway-8-v-2016-brz0034/#/instalment
    Bu bisikleti almak. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Not: ayrıca yol bisikletim var ve bu ikinci bisikletim olacak.

Hiç cevap alamamak ne kadar kötü. Heralde hiç kayışlı sistem kullanan yok.
    Arkadaşlar boyum 184 bacak boyum 84.
    Melsaya mesajla sordum kadro uygun olmazsa değiştirebilirmiyiz diye. Onlarda ürünün stoklara girmeyeceğini, sadece sparişle getirileceğini söylediler ve kadro boyunun evrenselliğinden falan bahsettiler.
    Vesselam sizce 52 kadromu almalıyım yoksa 56 mı? İkisi arasında en önemli fark top tubün yerden yüksekliği. 56 kadro 83 küsür cm.
    Şuan kullandığım şehir bisikleti mosso 771 dmv ve kadro boyu yazmasada 56 cm ve ben çok rahat hissediyorum. Aynı boydaki arkadaşlar şehir bisikletinde hangi kadroyu tercih ediyorsunız?

Candan Biberci bunu beğendi.
  2. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba kayışlı sistem hakkında benim olduğu gibi forumda çoğu kişinin bir bilgisi yok..

Trek Fx 7.1 kullanıyorum.Karbon maşa açkçası benim işime gelmiyor nedeni işe hergün bisikletle gittiğim için yol parke ve kilit taşı ve çok hırpalıyor bisikleti ama maşAllah hiç bir yerinde tık sesi yok.

Kadro meselesine gelirsek boyum 1.88 kullandığım kadro 20" kimine göre biraz ufak gelebilir ama ben performans açısından daha uygun buluyorum.Fitness kadro malum şehir bisikleti gibi çok dik değilde hafif eğik yani biraz performansa yatkın bir geometriye sahip.
    Fx te 22.5" ve 25" seçeneğide var ama 1.84 e 83 cm için 20" daha iyi olur kanaatindeyim.Ama ben geniş geniş daha rahat bir kullanım dersen 22.5" olur ama sınırda bir ölçü olur.
    Umarımki yardımcı olmuşumdur.

çağrı can bunu beğendi.
  3. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Candan Biberci oldukça hemde. Siz o boyla 20 kullanıyorsanız bende kullanırım.
    Peşin fiyatı 2700 lira ile breezer beltway 8 aklımı acayip çeldi. Tambir şehir bisikleti. Trek alıp üstüne biton masraf yapmadan şehşr bisikletine çeviremem (nexus 8). Açıkçası arada kaldım.

Candan Biberci bunu beğendi.
  4. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @çağrı can
    Karar senin ikiside güzel makineler:)
    Ben Fx ile maraton yapıyorm.Yol bisikleti kadar olmasada yakın hızlara ulaşıyorum.
    Forumda 2.el 3 tane Fx var.istersen onlarada bir bak.

5. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kayış tecrübesi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum