Kawasaki Ravel 1.0 için ne dersiniz ?

Tepki
1
Merhaba arkadaşlar ben Cem, ulaşım amaçlı bindiğim idare eder bir bisiklete sahibim bisiklet binmeyi çok seviyorum spor amaçlı olarak da bisiklet kullanmak istiyorum bu spora daha çok önem vermeyi bisiklete olan ilgimi değerlendirmeyi istiyorum kendimce bunun için yeni bir bisiklete gereksinim duyuyorum.
Bir kaç gündür bisiklet araştırıyorum şehir içi kullanacağım genelde ve kısa mesafeli tur yapmayı düşünüyorum yol/yarış bisikleti almayı düşünmüyorum daha çok özel bir kullanım alanı olduğunu düşünüyorum yol bisikletlerinin ve atak seri amartisörlü bir maşa arıyorum fakat dağ bisikletindeki koca koca tırtıklı lastiklerde benim kullanımım için uygun değil onun için alacağım bir dağ bisikletinin lastiklerini city tarzı bir lastikle değiştirip o şekilde kullanmayı düşünüyorum, mesela şu an kullandığım bisiklette cst C1218 modeli var çok memnunum belki ağır ama ıslak asfalttaki performansı ,kolay kolay patlak vermemesi, kalın aralıklı yağmur suyu giderlerinin ızgaralarından rahat geçmesi aynı şekilde tramvay yollarında sıkıntı çıkarmaması hoşuma gitti.
Sonuç olarak dağ bisikleti denilen o icadlardan bir tane alıp lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum bu şekilde benim ihtiyacımı karşılayacak yol bisikleti tavsiye edecek arkadaşları gerçekten anlıyorum onlara şimdiden teşekkür ederim. Konuya dönecek olursak dün bin tl ye salcano insomnia 273 sram almaya karar vermiştim ki bu sabah son bisikleti kaçırmışım :) başka arayışlara girdim kadrodan daha çok donanımı önemsediğim için salcano bakıyordum ki salcanonun kadrosuna kötü diyenleri de açıkçası anlayamıyorum neye dayanarak böyle söylüyorlar sanki ortada bir hurafe var gibi ithal mala olan sevgimizden dolayı ben iyi veya kötü demiyorum fakat kadroyu o kadar zorlayacak hareketler yapacağımı düşünmediğimden günümüz teknolojisiyle ortaya çıkarılan aluminyum kadroyu yeterli buluyorum.
Özellikle sram setli bakıyordum fakat alternatif bulamadım aynı fiyat aralığında. Shimano setli insomnia 40 uygun fiyata bulursam o seçenekler arasında. Kawasaki ravel 1.0 dan açıkçası bu gün haberim oldu jant göbekleri hariç fiyatına göre iyi bir donanımı var gibi özellikle maşa. Eğer sizde inceleyip bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim bu arada bende forumu okumaya devam edeyim. İlgilendiğiniz için teşekkürler :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu kadar parayı bağlayacağın marka, fason bir üretici olmasın derim. Carraro, Sedona, Kron gibi yerlilere bakabilirsin.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@cemaydinlik

Eğer üzerinde ALİVİO set bulunan bir bisiklete 1.700 tl vermeyi aklınız kesiyorsa sıkıntı yok .

Ama sram düşünmek en iyisi shimano sram in yanında fos kalıyor bence.

Eğer 1.700 tl ravel e vereceğinize rockrider 8.1 alın full x7 set onun da karşılığı slx oluyor.

Tepki
1
@ahmetcan44
Fason derken yani sonuçta donanımı belli fark yaratacak tek şey kadro değil mi söylediğiniz markalarda bu fiyata düzgün donanım bulmak çok zor Kawasakinin fiyatı benim için sınırda 1300 tl ve 150 tl hediye çeki verilecek yoksa 1200 tl yi geçmeyi düşünmüyorum 1200 tl veripte gidip altus almam açıkçası, yanlış mı düşünüyorum ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yalnız kadro dediğiniz şey, üzerindeki donanımdan daha önemli. O donanımı her yerde, her bisiklette bulursunuz fakat AR-GE'nin yoğunlaştığı yer kadrodur. Altus'lara, Alivio'lara fazla kafanızı takmayın. Önemli noktaları kaçırıyorsunuz. Ayrıca jantlar ve göbekler de çok önemli.

Tepki
1
@AnılÇoban

Bu bisikleti 1300 tl ye almayı düşünüyorum 1700 bütçe dışı kalıyor eğer aradığım fiyatlarda x7 set elixir 3 falan varsa koşa koşa gideyim almaya :D

Tepki
1
@ahmetcan44
Tamam önemli diyorsunuz haklısınız fakat ne kadar fark yaratıyor ? iyi bir kadroda kötü donanım da düşündürücü :confused: elimdeki bu eski bisikleti sadece donanımı değiştirerek adam ettim mesela kadro bu kadar farkettirir mi bunu ortaya çıkarmak karşılaştırmak çok zor sonuçta yapıları aynı biri lcd monitorse diğeri crt monitor değil yani. İyi donanımlı ama kötü kadrolu denilen bisikletlerdeki parçaların tek tek fiyatlarına baktığımda sırf kadrom kaliteli diyenlerin ne kadar korkunç paralar istediği gerçeği de var :confused:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kim nederse desin, bisikletin en markalısınıda aldım gözümde 1 numaraydı ama yerli marka alana kadar, baktım ki yabancı markalara verilen paralarla yerli canavar alıyorsun, kafama ozaman DANK dedi ama yabancı kaliteli bir marka kullandım pişmanlık diz boyu bende. O yüzden çevremdeki ve forumdaki arkadaşlara yerli malı almaları tavsiyelerinde bulunuyorum. Kimsenin sokağa atacak parası yok.
Özet olarak bu saatten sonra yerli markadan başkasına dönüp bakmam.
Aklınızda bulunsun ; KADRO NE OLURSA OLSUN BİR BİSİKLETİ BİSİKLET YAPAN DONANIMIDIR.
Yaptığım yorum eleştiriye ve tartışmaya kapalıdır.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru

Yani SLX veya X7 altını kullanmayacaksın :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@AnılÇoban
BİTTİ bu kadar, şunu eklemek isterim 2014 yılında artık DEORE altını kullanmayacaksın diyebilirsiniz.

Tepki
1
x7 alacak bütçe olsa zaten bu kadar düşünmezdim o zaman her şey netleşiyor :) bütçeyle de alakası yok sadece ne yapacağına bağlı, o donanımı kullanmayacaksan fark yaratacağı bir şey yoksa senin için, o kadar para vermeye de gerek yok :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BF Okuru

Bu elestirme ve tartisma degildir, yalniz scott dan agzim yandi diyorsun, sonra da bisikleti bisiklet yapan donanimdir diyorsun. Demkki scot da hata yokmus, hata senin donanimindaymis, donanim iyi olsaydi scottu da bisiklet yapardi.