Kawasaki Dexter

Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle işi bilenlerden şehir-tur bisikleti ile yol bisikleti arasındaki farkları anlatmalarını rica edeceğim.

Ayrıca malum benzin fiyatları nedeni ile işe gidip gelebileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Şu an Migrostan aldığım Ocean'ı kullanıyorum/kullanmaya çalışıyorum. Ama beni çok yoruyor. İşe veya markete ufak tefek alışverişe, akşam üstü gezintiye çıkabileceğim bisiklet ne olmalı? Minimum fiyata alabileceğim bisiklet nedir? Aklımda Kawasaki Dexter var. Bu bisiklet hakındaki görüşleriniz nelerdir? Bütçeyi bu bisiklet kadar varsayarsak aynı fiyata alabileceğim daha iyi bir şey var mı?

Boyum 1.83. 28 jant olmalı diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Scudo

Harun G.

Üye
Tepki
0
Bu modeli ben de gördüm nette hoşuma gitti tipi falan ama forumda hiç adı geçmemiş

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umut Çalışan

Bir bütçe belirleyin ona göre önerelim ama o ocean, kawasaki gibi markalardan hayır gelmeyeceğini belirtmek isterim çünkü kadroları çelik 17-18 kiloya kadar çıkan taş gibi bisikletler ve parçaları da çok dandik üstüne servisleri de yok. Salcanonun 500-600 liralık şehir bisikletlerine bakarsanız sizi uzun süre idare eder alüminyum kadrodur hafiftir yormaz..

Tepki
0
Kawasaki Dexter'in kadrosu çelik değil alüminyumdur:

(link)

ve bence özellikleri de gayet yerinde bir bisiklet :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Edit:Son mesajı görmeden yaptığım yorum. Arkadaş aynısını belirtmiş...

(Bu arada Kawasaki dexter'in kadrosu hi-ten(çelik) değil, alüminyumdur. Yanlış bilgilendirme olmasın...)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
Kadro tasarımını beğendim.Maşasının rijit olması,logan frenler,arka aktarıcı tx55,lastik cst,shimano vitesler,elcikler,ayarlanabilir boyun,gidon tasarımı olsun kombine oluşturmada başarılı buldum.Aynı fiyatta bazı bisikletlerle kıyaslama yaptım. Bazılarının kilitsiz amortisörlü ağır maşası olması,aktarıcısının düşük seri olması,elcik,gidon,boyun tasarımlarını beğenmedim.