Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanırdan Yol' a takım tamamlandı, şimdi yer problemi yüzünden satışa açık.

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Yusuf Z. Şipal tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Çocukluğumdan beri mevcut bisiklet tutkum Bisikletforum ile tanıştıktan sonra farklı bir boyut kazandı. Belki bazı arkadaşlar hatırlar, bu yüzden okulda Bisiklet sporunu ders olarak bile açtırmıştım. Bu sırada pek çok sıkıntı yaşamış, bazı firmalardan destek istemiş ve Erdoğanlar Bisiklet (Lütfü Bey), Uygun Bisiklet (Hulusi Bey) ve Delta Bisikletten destek alabilmiştim. (Bu arada bana her zaman destek olan sevgili Ferhat ve Sertaç a dasonsuz teşekkürler). Herneyse sonuçta bu sevgi hem bilgimi artırdı hem de öğrencilerime faydalı olmaya çalıştım. Ancak kontrolsüz güç güç değildir misali kontrolsüz sevgi- heves de bir süre sonra elimde fazla malzeme birikmesine ve biraz da maymun iştahlılığa yol açtı :) . Önce bir dağ bisikleti aldım ancak hız konusunda tatmin etmediği ve ileride Triathlon için bazı planlarım olduğundan yol bisikleti de edindim. Derken yol bisikletinin uzun turlara çok da uygun olmayan yapısı nedeniyle bir tur bisikletine ihtiyacım olduğunu düşündüm ve resimdeki tur bisikletini forumdaki bir arkadaşımızdan aldım. Sık seyahat eden biriyim ve gittiğim yerlerde toplu taşım araçlarını pek kullanmadığım için hayalimde olan katlanır bisikletle noktayı koydum. Bisikletler aynı zamanda dönem içinde, öğrencilerime de örnek olarak gösterdiğim, bize inceleme şansı veren ders materyalleri oldular. Elbette dört adet bisiklet sahibi olmak maddi anlamda ciddi bir yük getiriyor. Bu yüzden çok zengin biri olduğumu falan sanmayın :) Her birinde fazladan verdiğim eğitimlerin, ekstra mesailerin alın teri vardır.
    Ancak şimdi ciddi yer problemi yaşıyorum. Bisikletlerin yarısı :) evde ve mecburen diğer yarısı okulda duruyor. Bu yüzden içlerinden öncelikle Dağ Bisikleti ve Tur Bisikletinden vazgeçeceğim sanırım. Şimdilik bir satış ilanı gibi konuyu açmıyorum zira vazgeçmek zor olabilir ama talep ya da teklif olursa değerlendirebilirim.
    Resimlerdeki bisikletler hakkında genel bilgiler şöyle:
    Scott Yol Bisikleti: Kadro Speedster S10 yerine üretilen Limited Race kadrosudur. Sıfırdır. Yaklaşık 9 kg ağırlığında (pedallar hariç) jant seti ve pedallar upgrade edildi sayılır ancak parçalar yakında takılacak.
    Scott S45 Tur Bisikleti: Eren arkadaşımızla yaptığımız takas neticesinde sahibi olmuştum. 2012 modeldir (emin değilim). Bundan iki ay önce aldığımda 6 aylık bir bisikletti henüz, çok temizdir. Hidrolik frenleri ve orjinal ekipmanı üzerinde.
    Kron XC 4000 MTB: Bu bisikleti henüz topladık. Kadro Kronun yarış kadrosu. İlgilenen olursa ekipmanı ayrıntılı olarak yazarım ancak yaklaşık 10.5- 11 kg arası oldukça hafif bir MTB.
    TREK Navigator F400: Vazgeçilmesi en zor olanı belki de. Ona söyleyecek söz bulamıyorum :)
    Buyrun resimler

Ferhat Köse, Ahsen Okyay ve Raven_35 bunu beğendi.
  2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi hikaye muhteşem :) keşke resimler daha bol ve farklı açılardan da olsaymış.Ben olsam vazgeçemezdim açıkçası.Ama satacaksanız da ilanlarınızı bekleriz :)
    Hepsine güle güle binin ne diyebilirim ki...

3. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Abim harikasın.Resimler güzel olmuş.Güle güle,kazasız belasız kullanman dileğiyle.

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  4. Yusuf Z. Şipal

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sertaççım çok teşekkürler. XC 4000 in toplanması ve yol bisikletinin upgrade edilmesi tamamen senin eserindir. Senin ve Ferhat' ın Hakkı ödenmez. Sizleri tanımak benim en büyük şansım oldu.
    Burak sana da teşekkür ederim, sağlıklı pedallar.

Raven_35 ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yusuf fazlalıkları yollayabilirsin bu tarafa :) bende yer sıkıntısı yok :)

6. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayalimdeki seti toplamışsınız.Tebrik ederim sizi.Tavsiyem ne olursa olsun satmayın hiçbirini.
    Ah sizin yerinizde olsam.Bisikletimi yattığım yatağa koyarımda yerde yatarım :)

7. Yusuf Z. Şipal

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ferhatcım bisikletsiz atla gel buraya, gördüğün gibi istediğimiz yerde istediğimiz kadar pedallayabiliriz :)

Ferhat Köse bunu beğendi.