Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanır hk yardım

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında azizemreayaz tarafından paylaşıldı.

1. azizemreayaz

azizemreayaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Arkadaşlar merhabalar kron fd500 katlanır kullanıcısıyım 20 inch yokuşlarda yorduğundan bisikletde değişikliklere ihtiyacım var arka teker i değiştirip ön maşayı da değiştirsem ne olur arka teker 24 yapılabilir mi saçma gelebilir belki ama bisikletimi seviyorum 30 ila 50 km arasında turlar yapıyorum satmayı denedim katlanıra yok parası teklif edenler oldu o yüzden modidikasyon düşünüyorum arka teker 24 inch e uyarsa ön arka teker faklı boyutda olsa saçma mı olur yardımınıza ihtiyacım var

2. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bütün bisikletler yokuşlarda düz yoldan daha fazla efor ister.

Mesajını okuyunca aklıma ilk gelen düşünce bu oldu. Yanlış anlama. Bisiklet felsefesine çok yoğunlaşıyor olabilirim.

. :)

3. azizemreayaz

azizemreayaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Yusuf kardeş onu bende biliyorum felsefeye gerek yok dik yokuşlarda elime alıp yürümek istemiyorum

4. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:

Merhaba,

Aslında sorunun tekerlek çapıyla alakalı değil. Vites sistemiyle alakalı. ön dişli tek yaprak olduğu için ve bu yaprakta normal mtblerde en bütük dişliye tekamül ettiği için yokuşta zorlanılmakta. Bunun için ön dişliyi 3lü yaprak olacak şekilde değiştirip, ona göre zincir ve vites kolu alırsan sorunsuz halletmiş olursun isteğini ;) sadece aynakola odaklan onun için yenilikler düşün.
    Aşağıdaki resimlerde bunları değiştirerek yurtdışı turları yapan arkadaşların bisikletlerinin resimleri var. Umarım yardımcı olur

5. azizemreayaz

azizemreayaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Bunu aslında çok önce düşündüm fakat teker çapı küçük olduğu için çok fark etmez boşa para harcama dediler tekrar düşündüm sayenizde teşekkür ederim zaman ayırdığınız için bana maliyeti 100 lirayı geçer mi

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  6. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben teşekkür ederim. 100 TLyi geçer. Aynakol + ön aktarıcı + zincir(belki zincire gerek olmaz) + Vites kolu + belki göbek. Bu konbinasyonu uygulayacak işinden anlayan, güzel bir bisikletçide yada tanıdık vasıtasıyla yaptırırsan daha iyi olur. Çünki sorunsuz şekilde çalışması için iyi işçilik yapılmalı(parçaların sorun çıkarmaması için). Malzemeleri çok pahalı seçmediğin takdirde çok yüksekte tutmaz. Alışveriş sitelerinden biraz fiyatlarına bak aşina ol istersen ;) ona göre kafanda biraz çıkar bu işin bütçesi.

Ama bunu da yaparsan on numara beş yıldız bir iş çıkarmış olursun. öne vites ekleme diyenlerin yanından yokuştan çıkar gidersin :)

Bol şans