Katlanır Bisiklette 16'' , 20'' Çelişkisi

Tepki
6
Katlanır bisiklet alacağım. Ama böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Kullanan arkadaşlardan yorum ve tavsiye bekliyorum. Tavsiyeden kastım bisiklet marka ve modeli değil. Bu tekerlek arasındaki fark çok büyük müdür? Katlanır bisiklet kullanım amacım metroya otobüse sokmakta sıkıntı olmaması ve alacağım yolların kısa mesafede olması. Kısa mesafeden kastım keyifli bir sahil turu ya da metro ev (2km) metro - fakülte (1km) ve ya üniversite içinde gezintidir.

Scudo
Tepki
44
Boy ve kilonuz önemli bir etken fakat her ne olursa olsun 20" tekerin daha avantajlı olacağı kanısındayım. Ben de bisiklet almadan önce çok düşündüm bu konuyu, bisikletçiye gidip iki tekeri de karşılaştırdım ve kararımı büyük olandan yana verdim. İyiki de öyle yapmışım, bu boyut bile ufak gelebiliyor koşula göre :) ayrıca görüntüsü daha hoş olur bence :)

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Normal katlanmış halde 16” ile 20” arasında kapladığı yer açısından çok fazla fark olmaz, ama hız ve stabilite olarak 20”in belirgin şekilde daha avantajlı olacağını sanıyorum. Bu yüzden 20” daha iyi bir seçim olacaktır.

Amaç komple parçalayıp bavula vs sokup, otobüs uçak bagajına vermek olsaydı 16"in biraz daha avantajı olabilirdi. Ama 20"i de en büyüğün bir alt boyu bavula biraz zor olsa da sığdırıyorum.

Tepki
6
@Doğaç MİRZA

boyum 180 kilom 72.. sanırım 20'' alacağım. ama öyle olursa biraz beklemem para biriktirmem gerekecek :) içine sinmedi mi insanın olmuyor :)

Tepki
2
Katlı halde birkaç kat taşıma sorununuz yoksa mutlaka 20" almalısınız.
Çünkü 20" tekerlek yollarımızdaki çukurlardan daha az etkilenecektir.
Günlük kullanımdasağa sola bakarak trafiği fazlaca kontrol edeceğimiz için, dengede de 20" daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
20 bile yeterli gelmezken 16 yı düşünemiyorum ....anlayana sivrisinek hesabı...