Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Katlanır bisikletmi olur ya" dedi :)

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında volkan günendi tarafından paylaşıldı.

1. volkan günendi

volkan günendi Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhabalar,
    Düzenli olarak bisiklet sürmeye başlayalı 2 yıl oldu. Önce SALCANO MTB sonra KRON MTB ile devam ettim ve en sonunda görsel olarak çok sevdiğim, taşımada sıkıntı yaşamadan kullandığım DAHON katlanırmı aldım ve halen kullanıyorum.
    2-3 ay önce bisikletimle İstanbul/Avcılar'da bulunan, sürekli ziyaret ettiğim spor mağazasına gittim ve küçük bir pompa, elcik gibi ihtiyaçlarımdan bahsettim. Dükkanın sahibi bisiklet sporuyla ilgili, ne zaman gitsem dükkan bisikletçilerin yada başka sporcuların olduğu bir yer. Küçük bir dükkan olduğu için ayakkabı v.s. tüm alışverişlerimi oradan yapmaya çalışıyordum genelde. Hatta MTB yarışlarına katılan bir arkadaşla tanışmıştım sahilde, antrenörü olduğunu falan söylemişti ve o tavsiye etmişti orayı.
    Bisikletimi gördü, eskiden Dahon yetkili bayisi olduğunu, daha ucuza bulabileceğini falan söyledi. Bende işte metrobüse falan nasıl rahat bindiğimi, istediğim yerleri istediğim saate kadar gezip rahat bir şekilde eve döndüğümü, kızımın bisikletiyle benimkini arabanın bagajına koyum sahile inip beraber sürdüğümüzü v.s. anlattım.
    Sonra adamın formatı değişti birden: katlanır bisiklet mi olur ya, o ne öyle züppe gibi, hava atarak gezmek katlamak falan gibi şeyler söylemeye başladı. Bende abi bari sen yapma dedim ve son görüşüm oldu :)
    Tamam yol/tur bisikletlileri kadar işin cefasını çekmiyorum şu an ama bir şekilde hobi/gezinti birazda spor sonuçta.
    Olay olalı biraz oldu ama yeni geldi aklıma buradan paylaşmak.
    Bu arada favorim tur bisikletleri ama şu an kızımla beraber sürdüğüm için bu şekil daha rahat oluyor. ileride bir SURY inşallah.
    İyi günler dilerim.

2. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Çok saçma bir insanmış kendisi. Hem Dahon yetkili bayisi olduğunu söyleyeceksin, hem de katlanır bisikleti inkar edeceksin.

3. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Züppe? Hava atmak? Katlanır bisiklet? Güneşte fazla kalmamak lazım, işte bunlar hep dehidrasyon.

4. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Siz kendisinden satın almayınca kıskanmış...

5. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  6. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Katlanır bisikleti bir kısım insanimiz çekemiyor kardeşim.
    Alıp binmeye utanıyorlar evet utanıyorlar binenlere çok imrenmelerine rağmen çekemiyorlar.
    Hele bi de fiyatlarını duyunca çatlıyorlar.
    Hele hele bu elimdeki 4 çeşit bisikletten biri deyince iyicene afallayıp kafaları allak bullak oluyor.
    Tabi genellemiyorum bir kısım.

7. volkan günendi

volkan günendi Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Onu belirtmeyeyim bence hocam.
    Sadece önyargı ve geri kafalılığı uzaklarda aramamız gerektiğini, bu işin içindeki insanlarda da bu özelliklerin bulunabildiğini örneklendirmek istemiştim.

Yusufclp bunu beğendi.
  8. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    gülüp geçmek lazım böylelerine :)

9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tamda nerede diye tarif alacaktım ama ne yazık ki yazının sonunda aman kalsın dedim. Haramidere media market arkasında salcano bayisi var. Henüz iş yaptırmadım ama geçen uğrayıp akort anahtarı sordıium. Elerinde sadece kendilerininki varmış ama eğer istersem getirtebilecğini söyledi. Düzgün bir mekan ve insanlar gibi duruyor bilmeyenlerin aklında bulunsun.

mariokaldato bunu beğendi.
  10. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @soneryen çelikoğludan bahsediyordunuz.esnaf ahlakı olan insanlardır.tek üzücü olan hasanın işten ayrılması.
    @volkan günendi farkındayım niyetinizin.sadece avcılarda öyle bisiklet sevenlerin sık gittiği bi mekan bilmiyorum ondan sormuştum

11. volkan günendi

volkan günendi Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Dediğiniz bisikletçiyi bana @Yusufclp 'de tavsiye etmişti ancak henüz gitmek nasip olmadı, en yakın zamanda bakım için gideceğim.

soneryen bunu beğendi.
  12. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İstersen kendine mini fatboy alırsın. Buna kimse karışamaz ki keyif işi yani bu sonuçta. Sen bunu görmüşsün beğenmişsin, m büse binerken sıkıntı yaratmıyor üstüne üstelik, kendininkini ve kızınınkinin koyup o çocuğu sevindiriyor iseniz çok güzel bir davranış sergiliyorsunuz. Bana da bir ara saçma geliyordu fakat düşündükçe herkesin keyfi başka :) Güle güle kullanın @volkan günendi :)

mariokaldato ve volkan günendi bunu beğendi.
  13. volkan günendi

volkan günendi Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  14. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Demek ki bayi de olsa bisikletin amacını ticari kıstasların dışında göremeyen bisikletçilerde varmış.

15. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    80li yillarda bile vardi katlanir bisiklet, pinokyo, az binmedik.
    Himm adam dahon yetkili bayiiymis ama. Iste bunlar hep vitamin eksikliği...

16. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu arada benimde sizden farkım yok. İki kızım var 6 ve 10 yaşlarındalar bende onlarla birlikte dolaşabilmek adına strida bisiklet aldım şimdi tek bile kısa mesafe biniyorum. Dahon için o şekilde düşünen strida için kimbilir neler söyler.

volkan günendi bunu beğendi.
  17. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @soneryen Giant subway ile strida. Bu ikisi bi sonraki hedeflerim. Kullanım ve tasarım farklılığı açısından hoşuma giden makinalar ve sizden görüşlerinizi rica edeceğim. Kullanım manevra taşıma durumu gibi fikirleriniz nedir? Strida ile alakalı.

18. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @Matiz Çelikoğlu bisikletten 1 ay önce bisiklet almıştım. Hasanla pazarlığı o konsoloslukta iken telefonla yapmıştım. Almanyaya gidecekti. Demek ki gitmiş. Üzüldüm. Oradaki Ensar da çok iyidir.
    @volkan günendi konunun dışındaydı yukarıda yazdıklarım kusura bakma. Her fırsatta yazıyorum bu mekanı ki paragöz bisikletçilerden çok çekiyoruz.

volkan günendi bunu beğendi.
  19. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Subway ler dahon ile aynı tarzda kullanım açısından lastiğin ufak olmasından başka bir matah yanı yok. Strida çok komplike ve on numara manevra süper kalite çok iyi kompenentleri kaliteli kullanımı rahat her yere sığıyor. Sadece uzun tur ve performansa gelmez. Eşim bindi beğenmedi ben buna binemem dedi ona kron FD500 aldım ama katlansada yine bagajda çok yer tutuyor. Yanına çanta ve ıvır zıvır haricinde birşey sığmıyor ama strida öyle değil. Eğer tipini beğenmiyorsanız ve uzun tur performans yapmayacaksanız o zaman subway düşünülür aksine dahon tern vs de çok yer tutuyor. Ben kron FD500 ile bir adet çocuk bisikleti çarşaf serip arka koltuğa strida ile ufak kızımın çoçuk bisikletini bagaja koyup ailece binmek için tıkış tıkış gidiyoruz araba tepeleme oluyor

20. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @soneryen Ben ikisinide almak istiyorum subway i 16" olması ve hub gear kullanmasından dolayı seviyorum. Strida da tasarım ve tarz olarak çok hoşuma gidiyor ama ne yazıkki strida yı tecrübe etme imkanım olmadı. Tabi ucuz aletler olmadığı için herkes de de göremiyoruz :) Allah kaza bela vermesin sizinki de çok hoş muş. Yokuşlar da durum nasıl peki. Vites e ihtiyaç oluyor mu? Yani dik yokuş ta çıksın demiyorum da tatlı yükseltilerde mesela?