Katlanır bisikletle turlara katılınır mı?

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar ben izmirde oturuyorum .hoptown 5 var bende .fakat turlara hiç katılmadım ayrıca antremansızım acaba katlanır bisikletle turlara gidebilir miyim .rezil olmak istemiyorum .

Scudo

Murat Bolel

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
@engin huz

dahon ve tern lerle uzun turlara çıkanları gördüm. ama hoptown5 nasıl bir bisiklettir tura gelir mi bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: engin huz

gökhangenel

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Specialized
şehir içi küçük turlara çıkabilirsiniz. ön aktarıcı yok, dişli oranlarını bilmiyorum ancak uzun turlarda yüklüyken ya çok yavaş ilerlersiniz, ya da yokuş çıkmakta zorluklar yaşarsınız. artı tekerlek çapı çok küçük, bu daha fazla sarsıntı anlamına gelir. eklemleriniz çok ağrır. ciddi turlar için uygun değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstedikten sonra hepsi olur. Olay, diğerlerini görüp pişmanlık duymamakta bence. :) Çünkü herkes 26, 28, 29'luk jantlarla çok daha rahat giderken, siz eziyet çektiğinizi düşüneceksiniz ister istemez. Bu da motivasyonunuzu kıracaktır. Onun dışında imkansız değil. Şekil A'ya bakalım:

http://i160.photobucket.com/albums/t188/juried/KI/day211.jpg

gökhangenel

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Specialized
Eziyet çektiğini düşünmeyecek eziyet çekecek.
yol bisikleti ile dağlarda gezilir mi ? gezilir. DH bike ile afsaltta gidilir mi ? gidilir. fatboy ile otoyola çıkılır mı ? çıkılır.
katlanan bisikletle tura çıkılır mı ? çıkılır. Özellikle birşeyi kanıtlamak istemiyorsan çıkılmaz..

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Yahu ne rezil olması, daha çok ilgi çekersiniz :) Perşembe Akşamı turuna Salcano Folda'yla katılan var, hem de tekerlekten büyük heybeyle.

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Daha önce 2 tane katlanır kullandım. Bu bisikletler şehir içi manevra kabiliyetleri çok yüksek, kullanımları kolay, oturuş ergonomisi iyi. Bildiğiniz scooter motosikletin bisiklet hali.

Sedan araçlarda katlanarak bagaj içine rahatlıkla sığar. Arka koltuğun boşluğuna da sıkıntısız sığar. Bisikleti arabaya atıp istediğiniz yerde araçtan kolayca çıkarıp gezebilirsiniz; adeta cep bisikleti.

Kullandıklarımın tek olumsuz yönü, uzun yola çıkmak için elverişli değildi. Sebepleri:

1. 6 vites oluşuydu. Dik yokuşta yüksek tork vermez, yorar, bisiklet elde yürüme olasılığı var.

2. 20 inch jant olması ve 6. viteste düz yolda yüksek süratlere çıkılmaz ve yorar.

Şehir içi kalabalık yerlerde mükemmeldir manevra kabiliyeti ile kullanımı çok eğlenceli ve kolaydır.

Ek olarak şehir dışı kısa mesafelerde de kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Iyi bir aynakol ve ruble kombinasyonu olanlarla buyuk turlara çikilabilinir. Ornegin Bike Friday firmasi bunu dusunmus ve tur amacli world tourist modelini piyasaya surmus. Aslinda hem sehirde kullanayim, hemde arada buyuk turlara katilayim diye dusunulecek olursa boyle birsey alinmasi gerekir. Ben alacaktim ama biraz tuzlu geldi.

Not: Sanirim %100 el yapimiydi.

http://media.treehugger.com/assets/images/2013/02/Screen_Shot_2013-02-26_at_08.12.36.png.644x0_q100_crop-smart.jpg

http://m7.i.pbase.com/g1/85/557985/2/109391907.IGnBgzsp.jpg

http://bicycletouringpro.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/Bike-Friday-New-World-Tourist-Greece-2009.jpg

http://m6.i.pbase.com/g4/85/557985/2/63243826.tvQ8Rw8D.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dropbar takviyesi şart. :) Kesinlikle en rahat gdion tipi. Katlanır bisiklette bile tercih sebebi resmen.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
çok şirin bu bisikletler alıp evde beslemek geliyor insanın içinden ama tura çıkmayı gözüm yemez ancak bakkala ekmek almaya giderim

ozer alg

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Cube
Hocam adam Btwin le italyayı turlamıs..Olmaz diye bisey yok..guzergahı duz yol secmeyi gayret edin. (link)

Tepki
23
Bisiklet
Marin
turlara cıkan var. hatta bazı bolgelere otobus ile gidip sonrasında tura baslamak gibi bir seceneginiz de olabilir.

asagıda link de gorebilirsiniz. disli sayısı kombinasyonları ile hız ve yokus konusu da cozulebilir. dahon ile nemrut'a cıkan duydum/konustum.

(link)

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
arkadalar tura çıkanların arka seleye heybe taktıklarını gördüm .heybe olayı turlarda şartmıdır .ne var bu heybelerin içinde .yama pompa falan mı

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@engin huz

Heybe olayı daha çok uzun turcular için.O tip araçlar için küçük bir sırt çantası ideal olur.

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
çok soru soruyorum kusura bakmayın . sırt çantasının içine ne koymalı .su dışında .sanırım yamaya gerek yok .yada yama takımı yerine spreyler var sıkıyorusnuz lastik patlamıyor önerir misiniz

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mevcut bisikletimi sattıktan sonra katlanır bisiklet almayı düşünüyorum ve belki günü birlik kısa turlar yaparım diye araştırmaya başladım benim gibi düşünen birileri var mı diye.
Bir bloga rastladım (link) katlanır bisikletle tam da benim düşündüğüm gibi turlar gerçekleştirmiş.
Son olarak bisikletini tam olarak tur için modifiye etmiş, oldukça masraflı olmuş ama istediğine de ulaşmış.
Katlanır bisikleti olanların veya almayı düşünenlerin okumasını tavsiye ederim.

onurtungut

Üye
Tepki
57
İsim
ONRTNGT
Bisiklet
Mosso
Öncelikle merhabalar,

Eşime bisiklet alacağız. Ancak tercihte sıkıntı yaşıyoruz. Kullanım amacımız hafta sonu turlamak. Turlamaktan kastım maksimum 10-15 km. Benim cyclo-cross'um var.

Tercihlerimiz ise 32989_20 marine copy.jpg 37420_legarda 1621 lsm copy.jpg

biz katlanır bisiklet alalım diyerek gittik. Ancak satıcı bize çok yorar diyerek kadın bisikleti önerdi açıkcası arada kaldık şimdi yardım istiyorum.