Katlanır bisikletinizde hangi aksesuarları kullanıyorsunuz?

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Serdar Kaptı Teşekkürler yükseklik ayarını daha önce yapmıştım ama öne alma ya da geriye gitme gibi bir ayar yapmamıştım bakalım umarım iyi olur bu iki aksesuar...

Scudo

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@tugrulboraerkil Sağol kardeşim teşekkür ederim. Önce emniyet sonra hareket :) Önce ufak ufak ısınma rotaları yapmaya çalışıcam. Sonrasında karar vericem. Zaten o planın içinde de bazı noktalarda otobüs vs kullanıcam. Amacım nereye gidersem bisikletinde benimle olması.

@massaget selenin ileri geri hareketi ile ilgili konular vardı forumda. Fotoğrafla selenin fiziki durumumuza göre hangi pozisyonda ilerimi gerimi olması gerektiğini anlatıyor. Çok faydalı bulmuştum. İnan haberim yoktu böyle bir ayardan :) Benden oradan baka baka öğrendim.

KeremD

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Dahon
Merhaba arkadaşlar, ben de kendim ve eşim için almış oldugum vitesse d8 ile aranızdayım.

Ön far ihtiyacım var forumunuzu aradım ve hem ufak hem performansı uygun hem de pili içinde olan bir ürün bir türlü bulamadım. siz hangi farı kullanıyorsunuz? özellikle naklov nickli arkadasımızın vybe ında kullandıgı far nedir ? çok pahalı birşey alamam şu aşamada çünkü 2 adet almam gerekiyor.

yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Serdar Kaptı Onlar benim için küçük şeyler çünkü başka şeyler de var bisikletle ilgili, aslında mecbur kaldım çünkü çantayı takamadım biraz öne almadan. Bu arada bu bozuk zeminde önden gelen sesin ne olduğunu bulmadım henüz....

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@KeremD ben ön far olarak bunu kullanıyorum. Tak çıkar fonksiyonu var. Güçlü ve sağlam bir ışık. (link)
Alternatif olarak benzer ürünlerde var ama performansı nasıldır bilemiyorum.
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: KeremD

KeremD

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Dahon
@Serdar Kaptı Çok teşekkürler, dün ilumenox aldım, çakar konusunda çok başarılı ve far olarak da yeterli düzeyde, zaten orman bayır gece köründe gezmeyeceğiz.

Çin'den de lazerli arka stop sipariş ettim bir de sele altı çanta. Geriye bir de km saati kalıyor ama onda baya kararsızım.

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Bu arada arkadaşlar forumda baktım ama bir türlü bulamadığım bir konu var. Direk bir konu açmakta istemedim. Şu decatlhon da satılan lastik patlak önleyici spreyler lastik patladıktan sonramı kullanılıyor yoksa patlamadan önce mi?

R2_D2

Üye
Tepki
88
Bisiklet
Dahon
@Serdar Kaptı patlamadan kullanıyorsun lastik patlarsa çok büyük patlak değilse kapatıyor sen fark bile etmeden yola devam ediyorsun. İçi sıvılı iç lastikler de satıyorlar doldurmakla uğraşmak istemeyenler için. örnek (link)

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@R2_D2 içi sıvılı olanlardan yedek olarak bir çift almıştım. Çok şükür kullanmak nasip olmadı:) Birde neolur ne olmaz acil durumlar için bu spreylerden aldım. Şuan mevcut iç lastikler sıvısız. Pratik olur basar sıvıyı devam ederiz diye. Ama kafam karışık bu konuda. Bugün bir arkadaşta patlayınca sıkıp, üstüne hava basıyorsun dedi :)

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Bende de vitesse d8 var.. Ayna olarak kask aynası var, bence çok kullanışlı. Arkada lazer çakar kullanıyorum, önde ise yeni bir retro far sipariş verdim. Ben de merak ediyorum, bakalım nasıl olacak... Çanta olarak aslinda bütün malzemelerimi koyduğum bir sırt çantası taşıyorum ama bu bisikletimi kullanırken uzun gidon tekerlek mesafesi sayesinde gidona öne doğru asabiliyorum (çanta küçük dechatlon çantalarından) ....

R2_D2

Üye
Tepki
88
Bisiklet
Dahon
@Serdar Kaptı sıvı aldıysan bas iç lastiklere, sıvının amacı ufak patlaklarda senin sürüşünü kesintiye uğratmamak. Aksi takdirde patlayınca uygularsan 1) sıvıyı şisesini sürekli yanında taşımak zorunda kalırsın 2) Patlağı hissedince durup sıvı ekleyip lastiği şişirmekle uğraşırsın ee uğraşacaksak komple iç lastiği değiştirelim dimi zaten sıvının amacı sürüş sırasında uğraştırmamak :)

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@R2_D2 Doğru söylüyorsun. Sıvıyı direk basmak istememin sebebi şuydu aslında. Bu sıvı lastik basıncını arada bir kontrol ettiğim anlarda siboptan fışkırma yapar mı yapmaz mı diyeydi. Olurda pompayı tıkar vs. :) ama birşey olmaz heralde yarın basıcam gitsin. Yedek iç lastikler zaten sıvılı. Bir gün zaten onlarıda kullanıcaz. Kafamdaki bu senaryoyu yaşayacaksam zaten bir gün olacak :) Teşekkür ederim

zy76

Üye
Tepki
3
İsim
ziya
Bisiklet
Scott
Çok yakında inşallah Dahon d8 imi teslim alıyorum. Eski bisikletimdeki km saatini d8 takmayı düşünüyorum. Sigma bc 12.12 modeli ve kablolu sistemle çalışıyor. Katlamada bir sorun yaşar mıyım, sizler genelde kablosuz modeller kullanıyorsunuz sanırım ?

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@zy76 kablosuz kullan bence... Ama mesafeden dolayı sorun yaşamamak için iyi birşey olması lazım..

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Btwin ayna
Btwin zil
Btwin count 8 kablosuz sayaç
Gidonda iki tane fosforlu paça bandı
Sele borusunda kilit
Sele altında kırmızı reflektör
Sensörlü bagaj lambası
Jant tellerinde ikişer tane sarı reflektör

Tura çıkarken sırt çantası içinde
İki adet 750ml termos
Pompa
Yama takımı
Anahtar takımı
Bir adet iç lastik
Yedek tşört
Teleskopik metal jop

Yağmur ihtimali var ise yine çantaya
Üst ve alt yağmurluk

Üzerimde ise kask, eldiven, gözlük ve eşofman altında :) pedli tayt.

• Beğen
Tepkiler: Ghost ve Ehlikeyif

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Aliexpress malı ön far ve arka lamba var ama ucuz etin yahnisi hesabı... Forumda konusu açılan adam gibi ön ve arka aydınlatma vardı, onlardan edinmek şart güvenli bir sürüş için...

Bir de İstanbul'da, özellikle trafikte bisiklet kullanıyorsanız bence olmazsa olmaz olan havalı korna var. Geçen gün aldım ve daha ilk kullanımda çok faydasını gördüm. Katlanırda sabit olmuyor gerçi seyyar takılıyor (aslında uğraşılsa sabit de takılır) ama olsun güvenlik için diğer önemli aksesuar bence.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Sks çamurluk, brooks b17 sele, zil, Knog blinder 2, çakarlı no name arka aydınlatma, btwin pompa ...

Su geçirmez kılıf da çantamda hazır duruyor malum deri selede dikkatli olmak lazım.

Sırt çantasıyla gezdiğim için sele altı çantası vs almadım. Ayna da kullanmıyorum sık sık arkaya bakmayı tercih ediyorum...

Km saati ise diğer katlanır bisikletimde duruyor, pek kullanmıyorum hızımı da yaptığım km'yi de biliyorum hiç olmadı strava açıyorum...

• Beğen

UnHoly

Üye
Tepki
21
İsim
Burak
Bisiklet
Dahon
Bisiklet yolunda yayaların yürümesi ve zil çalınca anlamsızca insanın yüzüne bakması buna çözüm olarak spurcycle zil almayı düşünüyorum orjinal sitesinde 39 ve 49 $ gibi fiyatları var aliexpress te çakması 12$ orjinali gibi olmasada iş görecektir zil arayanlara tavsiye ederim videosu ve aliexpress linki aşağıda

(link)

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@UnHoly Ben de mini hornit almıştım ama sesi duyulmuyor, ışık özelliği de olduğu için ışık olarak kullanıyorum sadece. Bu dediğiniz zilinde sesi çok iyi gelmedi, acaba en uygun fiyat ile en uygunu klasik yuvarlak ziller mi olur...