Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanır Bisikletiniz ile En Uzun Yolculuğunuz Kaç KM?

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında MOzturk tarafından paylaşıldı.

1. MOzturk

MOzturk Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Selamlar,

Genelde günlük kullanımlar için aldığımıız katlanırlar ile yapılan en uzun mesafeleri listelesek bu başlıkta faydalı olabilir.
    Şu ana kadar işe gidip gelmek (10 km) ve ufak şehir içi turlar dışında (maks 30km) kullanmadım.

Bisikletim Dahon Vitesse d8

Siz ne uzunlukta turlar yaptınız?

M.Cevat Bayhan bunu beğendi.
  2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben 25 km yaptım.
    sonrada gidip hastanede sırt nakli yaptırdım.

Birhan K., Berke, BFOkuru ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  3. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    güldürdün sabah sabah :D

ben ilk aldığımda gaza gelip sıfır haliyle (elcikler demir olsa daha rahat olurdu heralde) zeytinburnu-sarıyer-zeytinburnu yaptım. kıvılcımın deyimiyle en yakın hastanede el nakli yaptırmak zorunda kaldım :)

4. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende katlanır bisiklet yok ama yapmadan duramayacağım ;
    Katlayarak mı? --Katlamadan mı??

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aynı gün içinde,

Kayışdağı- Bostancı
    500T
    Şifa Mah- Eskihisar
    FERİBOT
    Topçular- Altınova- Valideköprü- Yalakdere- İhsaniye- Karapınar- Karamürsel- Altınova- Topçular
    FERİBOT
    Eskihisar- Şifa Mah.
    130
    Bostancı-Kayışdağı

gidiş - dönüşünü yaptım.
    76 kilometre tuttu.

Eve cesedimi getirdim.

Kron 1000 FD

6. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dahonları incelerken bisikletçinin yanıma gelip "bu bisikletlerle tutup da buradan taa Tuzla' ya gideyim derseniz çok yanılırsınız" demesi doğruymuş yani !? :confused:
    Demek ki neymiş, Dahon boşuna kategoriye ayırmamış recreation ve hi performance diye :D

7. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Tern Link D8 ile 90 km'ye kadar çıktım. Daha önce burada fotolarını da paylaşmıştım. Mart ayındaki Gelibolu Şehitlere Saygı Turu'na da katlanır ile gittim ama Abide'den dönüşte karşıdan vuran rüzgar nedeniyle çok sıkıntı çektim. Gerçi büyük bisikletle katılanlar da en az benim kadar sıkıntı çektiler.

Yorucu olmakla beraber çok sıkıntı duymadım. Elbette uzun yol bisikleti değil ama yine de abartılan kadar yormuyor.

Bu hafta sonu İstanbul Bisiklet Festivali'ndeki Boğaz Köprüsü geçişine de katlanır bisikletim ile katılacağım.

Murat Semiz ve suat akman bunu beğendi.
  8. Homer

Homer Kıdemli Üye

Adı:
    A.Murat Günal
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Akatlar - Sarıyer - Ortaköy - Cihangir yaptım en uzun.

Ergonomik olarak bir sıkıntı duymuyorum ben de (yokuş olmadıkça). Gidon boğazı ekledim yalnız.
    Sahilde rahatlıkla tur yapılabilir.

Yaz sonu İstanbul içi performansını artırmak adına öne 2'li aynakol, ruble olarak da megarange düşünüyorum.
    Yokuşlarda ve hızlı trafiğe katıldığım noktalarda elimin altında alternatif vites oranlarım olsun istiyorum.

9. AycanT

AycanT Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba,
    Bende kron fd 1000 ile 23.Nisan'da Çekmeköy - Sahilköy yaptım. Muhteşem rampalar vardı ama çok zevkliydi. Toplamda 95 KM yol yaptım o gün.
    Eve vardığımda mahvolmuştum.

Murat Semiz bunu beğendi.
  10. Bilgin Ölek

Bilgin Ölek Yeni Üye

Bisiklet:
    Schwinn
    Seviye:
    ben de katlanır bisikletim ile Bursa'dan gelip İstanbul Bisiklet Festivali'ndeki Boğaz Köprüsü geçişine katılacağım

11. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Katlanırla bayağı ciddi km'ler katettim.ama sonrasında birinin beni katlayıp bagaja koyduklarını hatırlıyorum.o derece yani:)

12. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:

Cevat Bey merhaba,
    Çanakkale tarafına Ağustos'ta planım var. 2 alternatif var kafamda. Gidiş - dönüşü otobüsle yapıp sırf orada kendi çapımda çizdiğim 100+ km lik parkuru katlanır bisikletle tamamlamak, veya , çanakkaleye otobüsle gidiş, çanakkaledeki parkur + istanbula dönüşü mtb ile yapmak. İki bisikletin de performansının bir yere kadar olduğunun farkındayım. Fazla yormadan, konaklamalı, zamana yayılmış bir performans düşünüyorum. Katlanır bisikletle oradaki yolların üstesinden gelinir mi, veya keyif alınır mı sizce? Teşekkürler..

13. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Dahon kadrosu temelli pininfarina vardı, 26" jantları ile gayet de iyi akardı yollarda. En uzun 35 km yaptım ama hiç yormadı...

50 / 80 / 100km çok rahat yapabilecek bir bisiklet.
    Vites değiştiricileri elcikten olduğu için bozulma derdi de yok. Tur bisikleti bile olur zorlasanız :D

Not: bu bisikletle hastanelik olmadım şükür :D

Sinan GENÇ bunu beğendi.
  14. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    İlk seçeneğin daha mantıklı görünüyor. İstanbul'dan sonra Kınalı'ya kadar E-5 çok yoğun, katlanırla zaten ızdırap olur. Kınalı'dan sonra sahil yolundan gideceksin ama yine de iniş çıkışlar olduğu gibi çok rüzgarlı bir bölge. Neredeyse rüzgarsız hiçbir günü olmaz. Kınalı-Çanakkale arası da bu açıdan sıkıntılı. Aynı zamanda trafik de yoğundur. Tekirdağ'ı geçtikten sonra sahilden Kumbağ-Uçmakdere-Şarköy alternatifi var ama orada da çok dik rampalar var. Yanında yolu bilen birileri olsa çok iyi olur.
    Benim önerim senin ilk tercihin. Hem daha çok yer görmüş, hem de kendini fazla yormamış olursun. Çanakkale ve çevresinde çok gezecek, ziyaret edecek yerler var. Katlanır hem taşıma pratikliği açısından da iyi olur. Boşu boşuna kendini yollarda telef etme. Bence uzun turlar sadece tur bisikleti ile yapılmalı...
    Başka soracağın olursa zevkle cevaplarım...

Murat Semiz bunu beğendi.
  15. kana

kana Yeni Üye

Seviye:
    Ben en fazla 30 km yapıyorum. 2 saat sürüyor. Günde 1-2 saat kullanıyorum.
    Herkes kabul eder ki, hız ve uzun yol için üretilmiyor katlanırlar. O nedenle gaza gelip uzun süre kullanmamak lazım :)
    Bir süre sonra gittiğiniz her km size ağrı olarak geri dönüyor.

Serdar Kaptı bunu beğendi.
  16. Serdar Kaptı

Serdar Kaptı Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Katılıyorum, bende günde 1-2 saat, ortalama 25 kilometre falan kullanıyorum. Ancak şöyle bir durumda var; Bisikletle geçirdiğiniz vakit yani kilometreniz arttıkça, kullanış şeklinize göre kondisyonunuz yükselmeye başlıyor. Mesala bende oluşan ufak tefek ağrılar artık kaybolmaya başladı. Daha uzun mesafe gidebileceğim düşüncesi hakim gibi. Şuan için görünen sorunum selenin bir noktadan sonra rahatsız etmesi. Bunu düzeltmek için selemi değiştirdim. Ancak biraz daha zamana ihtiyaç var :) Ama şunu net olarak söyleye bilirim ki, bu bisekletler özellikle uzun süre ara verip tekrar biseklete dönüş yapanlarda inanılmaz bir bağımlılık yapıyor. En azından kendi çevremden gözlemlediğim bu. Bisiklet ve kendisinden daha fazlasını isteme gibi bir durum sözkonusu. Sanırım zaman içerisinde biraz daha uzun mesafe alabilmek mümkün olur diye düşünüyorum.

nebula11 ve msbcr_ bunu beğendi.
  17. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Daha önce sahip olduğum katlanırla en fazla 40 km mesafe yaptım. Yavaş yavaş, dinlenerek. Diyeceğim şu ki, katlanır bisikletler kalabalık şehir içlerinde avantajlı çünkü manevra kabiliyeti çok iyi. Fakat uzun yolda yoruyor. Yanlış hatırlamıyorsam lastik kalınlığı ebadı 2, tipi ise yol idi. Eğer 2 yerine 1.5 gibi kalınlık olup da dişsiz tip lastik olsaydı ve yüksek basınçta hava basmış olsaydım, mutlaka daha az yorucu olurdu.

18. Selcuk Demiray

Selcuk Demiray Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben spor amaçlı haftada 2, en fazla 3 kez ve her defasında 20 km. civarında gidiyorum ve 30'a çıkarmayı hedefliyorum. ortalama hızım da sahil yolunda, yayaların olduğu bölümde olduğundan 15-17 km/h gibi. Egzersiz için olduğundan katlanırın normal bisiklete göre daha yorması işime geliyor açıkcası, yakılan kaloriler bakımından.

19. batuhan candan

batuhan candan Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Tern C7 varken 2 saatlik sürede 30-35 km civarında Ümraniye, Göztepe, Bostancı, Kadıköy arasında rahatlıkla gidiyordum, ekstra bir yorgunluk hissettiğim olmadı.Dahon Speed Tr ile henüz bu rotayı denemedim ama 24 vites ile çok daha kolay olacağına eminim.7-8 vitesli katlanırlar şehir içi kullanım için yeterli ancak uzun mesafelerde Tekirdağ-Çanakkale rotası gibi bu vites seçenekleri yeterli olmayabilir.Herhangi bir süspansiyon olmadığı için ve lastik çapının küçüklüğünden dolayı asfalt hariç kullanımda titreşim ve konforsuzluk 26 inch ve üzeri bisikletlere göre fazla oluyor.

20. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bilmiyorum neden ama Bianci Folding Bike'ımla MTB'em CRS 600 den daha hızlı gidiyorum ve nedense hiç yorulmuyorum tabiiki 6 vites olması dezavantaj ama gene de iyi ya :)