Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanır bisiklete kelebek gidon

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ozan k. tarafından paylaşıldı.

 1. Ozan k.

  Ozan k. Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Haziran 2014
  Mesajlar:
  2.174
  Beğeniler:
  3.007
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  selamlar, dahon mu p8'imle hafta içi 20, hafta sonları 40-50 km yapıyorum.
  Boy 1.82 , sele en yukarıda sürüyorum ve eğilip de sportif bir pozisyon almak istediğimde gıdon yeterince alçak bir konumda olmasına rağmen çok geride kalıyor. Dirseklerim gıdon seviyesinde olduğu için de kollarımı çok fazla bükmek zorunda kalıyorum ve çok rahatsız oluyor. Son zamanlarda dirseklerimi gidona yaslayıp gitmeye başladım ama takdir edersiniz çok tehlikeli. Barend de çok az bir fark yaratacağından yarama merhem olmaz diye düşünüyorum. O yüzden kelebek gıdon aklıma geldi. Yalnız bir çekincem katlayınca iki tekerleğin arasında kalan gıdon, tam olarak katlayıp mekanizmabın birbirine geçmesine engel olur mu? Dahon'una kelebek takan hiç oldu mu? Yeterince eğilebiliyor musunuz? Katlanmaya engel oldu mu?
   
 2. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  136
  Beğeniler:
  259
  Seviye:
  @Ozan k. Bromptonlarda var.Bende tern için böyle bir gidon almak istiyorum ama bromptonların gidonları dışında diğer kelebek gidonlar böyle değil.
  Hatta ben bu resimdeki gidonun altını kavisli değil de düz isityorum fren kollarınıda alta takıpüzerini boş bırakmak istiyorum. Acaba ısmarlama gidon yaptırabileceğimiz bir yer varmıdır? Bilen varmı?
  brom.JPG
  brom.JPG
   
 3. #3
  Ozan k.

  Ozan k. Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Haziran 2014
  Mesajlar:
  2.174
  Beğeniler:
  3.007
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  Sizde tern varsa aslında Andros stem diye aratın bakın gidonu öne arkaya ayarlamaya yarayan çok güzel bir gidon boğazı var. Benim gidon sabit olsa ben de andros alacaktım ama maalesef benimkisi iki parça, andros 'a uymuyor.
   
 4. Kazuya

  Kazuya Omnia Causa Fiunt

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  21 Ocak 2015
  Mesajlar:
  1.138
  Beğeniler:
  2.219
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Emrah
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  @Ozan k. bende vybe var, barend taktım. Cok küçük olmasına ramen ucu ucuna kurtarıyor. kelebek gidonun acısı cok onemli, hiç kullanmadıgım için bilmiyorum ama fren-kelebek acısı @A.Sinan ın gosterdiği bromthon daki gibi olacaksa bir sıkıntı olmaz bence. sadece katlanır durumda yerde düz durmayabilir çunku kelebek gidonun ust tarafa katlandığında asagıya geleceginden yere temas edecektir diye tahmin ediyorum.
   
 5. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  136
  Beğeniler:
  259
  Seviye:
  Andros da güzel fakat ben giderken aradabir yukardan ve aşağıdan tutarak pozisyonumu değiştirip rahatlamak için istiyorum bu bropmtonlarınki çok güzel. yada dışardan bir bropton gidonu getirtip değiştirmek lazım burda yok.