Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanır Bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Burak Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Merhaba. Her yere götürebilme avantajından ve izlediğim videolarda gördüğüm kadarıyla akıcı bir sürüşü olması sebebiyle kendime katlanır bisiklet bakıyorum. Alabileceğimin en iyisi Dahon marka sanırım. Ama şu an fiyatları biraz yüksek. Decathlon'da satılan B'Twin B'Fold 20 modelini 400 liraya buldum. 13.8 kg Ayrıntılar için link: http://www.decathlon.com.tr/TR/b-fold-20-201361232/ Önerir misiniz? Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

2. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Toplumumuz normal bisikletlere bile uzaylı gibi bakarken bu bisikletlere tepkisi ne olur bilmiyorum ama çevreyi takmamak gerekir.Tek korkum normal bisikletlileri bile trafikte hiç sayıyorlar bu bisikletle bilmiyorum.Ama buna karar kıldıysanız çok heveslisiniz anlaşılan.Gönlünüzü dinleyin ve alın ben sizi sonuna kadar destekliyorum.Şimdiden hayırlı olsun.

3. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. O kadar hevesliyim ki haftalardır saatlerce bisikletle ilgili şeyleri araştırıyorum. Bulunduğum yerde fazla problem teşkil etmez herhalde. Trafik problemi Aydın'da pek yok. Arada sırada izmire götürüp kordonda turlama imkanım da olacak bu sayede. Çantası sayesinde otobüste sorunsuz taşıyabilirim. Ağırlığı da fiyatına göre uygun sanıyorum. 13.8 kg. Aklıma takılan bir konu, burada bisikletçiler var fakat istediğim bisiklet izmirde bir mağazada var. Burada lastik, vites vs konuda acil tadilat gerektiğinde yaparlar, değil mi? Sonuçta bu da 20 jant bir bisiklet.

4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam, ben Nazilli' de ve zaman zaman da İzmirde sorunsuzca kullanıyorum katlanır bsikletimi, hatta Ankara' ya gidiyorum bazen ve dolmuş taksi vs ile uğraşmıyorum, kesinlikle memnun kalacağınızdan eminim. Bisikletle ilgili Aydın' da yeni bir firma açıldı, Sprint Bisiklet, sahibi Uğur Bey camianın tanınan simalarındandır, firmasında satış ve servis hizmetini beraber veriyor, sanırım tamir bakım hizmetlerinde sorun yaşamazsınız. Ancak yine de bu biskletlerin doğasından gelen parça problemi olabiliyor örneğin ben 20 lik bisikletimin ince sibop iç lastiğini her yerden tedarik edemiyorum vb. Şimdiden hayırlı olsun, yakınız, sorunuz olursa görüşelim saygılar.

5. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    b twin b fold modelini Ankara decathlonda incelemiştim
    bana göre eksileri
    çelik kadro, katlanma boyutları, katlanma sabitleyicisinin olmaması ve vitessiz olmasıydı
    ama fiyatı ve katlanma mekanizması çok önemli iki avantajı
    kendi firmasında bile en yakın rakibinin yarı fiyatına olması bile tek başına diğer eksilerini eleyebilir
    benim önceliğim katlanma boyutları
    ben 16 inçlik salcano folda modeline bakıyorum henüz göremedim, onu da incelemeni tavsiye ederim.

6. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Sprint Bisiklet'in önünden bir kez geçtim. Bilgi alacaktım fakat o gün kapalıydı. Burada bir sorum olursa sizinle iletişime geçerim :) Siz hangi markanın hangi modelini kullanıyorsunuz?

Çelik kadro, fakat aşırı ağır olmadığı için bunu göz ardı ettim.
    Vites yok demişsiniz ama sitede şöyle bir şey yazıyor; "Tek vites, bakım gerektirmeyen tambur fren."
    Otobüsün yolcu bagajına sığacak kadar olduğu sürece katlanmış boyutu fazla önemli değil. Yeter ki portatif olsun.
    Salcano Folda'yı da incelemiştim fakat 16 inç jant çok küçük geldi ve bütçemi biraz aşıyor.

7. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ben bunu incelemiştim. 400 liraya başka katlanır yok onu söyleyim. vitessiz, düzde süreceksen sorun yok

8. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    İncelediğinize göre bilirsiniz, Decathlon'da bisikleti sürüp deneme imkanı var mı?

9. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    evet mağaza içinde sürebilirsin...

10. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Peki, önümüzdeki zamanlarda bir çeşit tadilatla vites ekletebilir miyim? Bunun maliyeti ne olur? Gerçi, bulunduğum yerde hiç yokuş yok ama belki ileride performans için isteyebilirim.

11. gokhan.gursel

Seviye:
  12. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Böyle değil de daha çok dahon tarzı istiyorum

13. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Kullanan, görüşü olan varsa yorumları okumaktan zevk duyarım.

14. Doğaç MİRZA

Doğaç MİRZA Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar, ben de katlanır bisiklet arayışındayım ve bütçem maksimum 500 TL olarak sınırlandırdım. Ondan sonra başladım araştırmaya....

Salcano folda; Dahon curve ile neredeyse aynı ve görüntüsü bana göre oldukça şık, çok küçük tekerlere sahip olması yüzünden ülkemiz şartlarını düşününce pek mantıklı gelmedi. (Alüminyum kadro, 6 vites)

Giant FD606; Güzel bir şehir bisikleti fakat yakın çekim bazı fotoğraflarında katlanma noktaları ve yine Salcano'da olduğu gibi küçük tekerleri yüzünden hoşuma gitmedi. (Alüminyum kadro, 6 vites)

Bianchi Folding: 20" tekerleri olan gayet hoş bir şehir bisikleti. Direksiyon ile sele arasındaki kadro boyunun kısalığı ve kadronun orta tarafından sele borusuna doğru uzanan parçanın beni rahatsız eden görüntüsü yüzünden bu da hoşuma gitmedi. (Alüminyum kadro, 6 vites)

Ümit Folding: 20" tekerler, maşa dahil alüminyum kadro, fiziki yapı itibariyle gözüme batmayan bir tasarıma sahip oluşu ve fiyat olarak yüzümü güldürdüğü için benim seçimim Ümit'ten yana olacak. Ümit bisiklet bana her zaman soğuk gelmiştir fakat bu sefer hoşuma gitti. Bu da 6 vites.

ÖNEMLİ NOT: Bahsettiğim bisikletlerin hiçbirini direk olarak görmedim. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar doğrultusunda bu sonuca vardım. Tamamen kişisel fikrimdir yani.

Sevgi ve saygılar....

Mesut DOĞRU ve gokhan.gursel bunu beğendi.
  15. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Ümit'in iki çeşit katlanırı var.
    Biri; 2036 10 FOLDING (Alloy) 479 TL
    Ayrıntı: http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylari.asp?kategori=Folding&serino=2036 10

KADRO
    20" Alüminyum Katlanır
    MAŞA
    20" Alüminyum
    JANT
    20" Çift Kat Alüminyum
    LASTİK
    20x1.75
    FREN
    Logan Alüminyum V-Fren
    VİTES
    6
    VİTES KOLU
    Shimano SL-RS35
    ARKA ARTTIRICI
    Shimano TY-18
    RUBLE
    Shimano TZ-21

AKSESUAR
    Alüminyum Katlanır Direksiyon, Tel Sepet, Bagaj, Zil

Diğeri; 2013 COLLEGE 290 TL
    Ayrıntı: http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylari.asp?kategori=Folding&serino=2013

KADRO
    20" Hi-tenKatlanır
    MAŞA
    Hi-ten
    JANT
    20" Alüminyum
    LASTİK
    20x1.75
    FREN
    Logan V-Fren

AKSESUAR
    Bagaj, Tel Sepet, Zil, Yaylı Sele, Katlanır Direksiyon

gokhan.gursel bunu beğendi.
  16. Doğaç MİRZA

Doğaç MİRZA Yeni Üye

Seviye:
    Alüminyum olduğunu belirttiğim için modelinin anlaşılabileceğini düşünmüştüm, afedersiniz eksik yazmış oldum aslında :) Yukarıda belirttiğiniz ilk modelden bahsediyorum ben.

Sevgi ve saygılar....

17. gokhan.gursel

Seviye:
    Salcano Folda modelini Ankara dahilinde görebileceğim bir yer bilen varsa lütfen haber verebilir mi?
    Aslı bisiklet Tern modellerini zamanında ithal etmeyi başaramadı hala bekliyoruz
    decathlon hoptown 5 gördüklerim arasında öne çıkan tek model
    internetden 2010 Dahon speed tr buldum 1500 lira bu fiyat bence uygun ama bana uygun değil
    eğer folda modelini inceleyip beğenirsem alıp üzerinde bazı oynamalar yapmayı düşünüyorum

bu arada her akşam ankara bahçelievler milli kütüphane durağına gelip katlanan bisikletini katlayıp otobüse binen arkadaşa buradan selamlar
    bir çok kişiye bisikletin diğer ulaşım araçlarıyla çok güzel kombine edildiğini gösterdin

18. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Peki 20" jantla 16"lik jant arasında büyük bi farkı olur mu ? Ben de bu yaz almayı düşünüyorum. İzmirde akşam turlarında kullanmayı planlıyorum

19. Doğaç MİRZA

Doğaç MİRZA Yeni Üye

Seviye:
    Tahminimce kullanacağınız yere göre değişecektir. Ben asfalt olmayan toprak, çakıllı ve bozuk yollarda da kullanabileceğimi göz önünde bulundurup bu modele yönlendim. Umarım bir sorun yaşamam.

20. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Eğer alıp asfalt olmayan yollarda kullanırsanız bisikletin performansını paylaşabilir misiniz