Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanır bisiklet yardım lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında coskun ozel tarafından paylaşıldı.

1. coskun ozel

coskun ozel Yeni Üye

Seviye:
    Slm arkadaşlar,

Dahon vitesse8 ve
    btwin tilt7 yada 9 arasında bir secim yapmak istiyorum,

Btiwin tilt7 nin siyah rengi çok hoşuma gidiyor ama tilt7 de malesef 2 vites var, tilt 9 da vites sayısı güzel tam istediğim gibi ama malesef siyah rengini üretmemişler, sadece değişik bir altın sarısı rengi mevcut,

Öncelikle tecrübeli arkadaşlardan ricam lütfen bu iki marka arasında tavsiyenizi belirtebilirmisiniz, renk konusu na da tavsiyeniz varsa çok sevinirim,
    İyi forumlar, bol pedallar

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. coskun ozel

coskun ozel Yeni Üye

Seviye:
    Yokmu bu bisiklete sahip fikir sunacak arkadaşlar!

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bende bfold 5 var iş ev kullanırım toplu taşımaya entegre olurum diye almıştım sonra baktım vapur harıc toplu taşımaya ihtiyacım olmuyor ona da zaten katmaya gerek yok merida crossway 100 e geçtim .Demek istediğim katlanır alcaksan gerçekten ihtiyacına cevap verecek bir ürün almak lazım bfold 15kg civarı yokuş çıkabılıyordum ama şimdi harcadığım eforun %60 ını harcayarak daha rahat cıkıyorum agırlık önemli bir konu bence dikkate almak lazım

coskun ozel bunu beğendi.
  4. ali sezgin

ali sezgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    selam arkadaşım,
    Yaklaşık 2 aydır tilt 7 kullanıyorum. Aldığım günden bu yana işe bisiklet ile gidip geliyorum. Hatta şu anda masamın yanında duruyor. Reklamlarında olduğu gibi gerçekten 1-2 saniyede kapanıyor. Kapalı halde elde sürülebiliyor. Market yada herhangi bir kapalı alana girdiğinde çok işe yarıyor. Kilitlemeye gerek kalmıyor. Artık kondüsyonumda yükseldiği için 2 vites yeterli oluyor. Yokuşlarda benim için sıkıntı olmuyor. Günlük yaşantıda çok pratik. Benim için değil ama ağırlık önemli ise 13 kg. Kayışlı olması gerçekten güzel. Yağ kir ile uğraşmıyorsun. Hemen açayım bineyim, işimi göreyim, gezeyim saniyesinde katlayıp kenara koyarım diyorsan tavsiye ederim.

5. Homer

Homer Kıdemli Üye

Adı:
    A.Murat Günal
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Katlanırı gerçekten katlamanız gerekmiyorsa tavsiye etmem.
    Sonuçta akıcı ve dengeli değiller geometrileri sebebiyle.

Ben haftaiçi katlanırı kullanmama rağmen (servise koyuyorum), haftasonu normal bisikletimi tercih ediyorum.

Tilt, süper katlanma mekanizmasına sahip ancak ağır, zaman zaman merdiven çıkarmak, turnikeden atlatmak gibi indir kaldırda zor olacaktır.
    Dahon, dahon işte :) hepsi güzel.