Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Tepki
10
Peki, önümüzdeki zamanlarda bir çeşit tadilatla vites ekletebilir miyim? Bunun maliyeti ne olur? Gerçi, bulunduğum yerde hiç yokuş yok ama belki ileride performans için isteyebilirim.

Scudo

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
(link)

düz yolda kullanacaksanız buda bir seçenek
strida replikası sadece 500 lira orjinalinin 1500 lira olduğunu düşünürsek
düşünüyorum orjinalinden ne kadar kötü olabilir diye bulamıyorum
yabancı sitelerde okuduğum kadarıyla plastik kalitesi dışında çokda sorun yokmuş

Tepki
44
Selamlar, ben de katlanır bisiklet arayışındayım ve bütçem maksimum 500 TL olarak sınırlandırdım. Ondan sonra başladım araştırmaya....

Salcano folda; Dahon curve ile neredeyse aynı ve görüntüsü bana göre oldukça şık, çok küçük tekerlere sahip olması yüzünden ülkemiz şartlarını düşününce pek mantıklı gelmedi. (Alüminyum kadro, 6 vites)

Giant FD606; Güzel bir şehir bisikleti fakat yakın çekim bazı fotoğraflarında katlanma noktaları ve yine Salcano'da olduğu gibi küçük tekerleri yüzünden hoşuma gitmedi. (Alüminyum kadro, 6 vites)

Bianchi Folding: 20" tekerleri olan gayet hoş bir şehir bisikleti. Direksiyon ile sele arasındaki kadro boyunun kısalığı ve kadronun orta tarafından sele borusuna doğru uzanan parçanın beni rahatsız eden görüntüsü yüzünden bu da hoşuma gitmedi. (Alüminyum kadro, 6 vites)

Ümit Folding: 20" tekerler, maşa dahil alüminyum kadro, fiziki yapı itibariyle gözüme batmayan bir tasarıma sahip oluşu ve fiyat olarak yüzümü güldürdüğü için benim seçimim Ümit'ten yana olacak. Ümit bisiklet bana her zaman soğuk gelmiştir fakat bu sefer hoşuma gitti. Bu da 6 vites.

ÖNEMLİ NOT: Bahsettiğim bisikletlerin hiçbirini direk olarak görmedim. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar doğrultusunda bu sonuca vardım. Tamamen kişisel fikrimdir yani.

Sevgi ve saygılar....

Tepki
10
Ümit'in iki çeşit katlanırı var.
Biri; 2036 10 FOLDING (Alloy) 479 TL
Ayrıntı: (link)

KADRO
20" Alüminyum Katlanır
MAŞA
20" Alüminyum
JANT
20" Çift Kat Alüminyum
LASTİK
20x1.75
FREN
Logan Alüminyum V-Fren
VİTES
6
VİTES KOLU
Shimano SL-RS35
ARKA ARTTIRICI
Shimano TY-18
RUBLE
Shimano TZ-21

AKSESUAR
Alüminyum Katlanır Direksiyon, Tel Sepet, Bagaj, Zil

Diğeri; 2013 COLLEGE 290 TL
Ayrıntı: (link)

KADRO
20" Hi-tenKatlanır
MAŞA
Hi-ten
JANT
20" Alüminyum
LASTİK
20x1.75
FREN
Logan V-Fren

AKSESUAR
Bagaj, Tel Sepet, Zil, Yaylı Sele, Katlanır Direksiyon

• Beğen
Tepkiler: gokhan.gursel
Tepki
44
Alüminyum olduğunu belirttiğim için modelinin anlaşılabileceğini düşünmüştüm, afedersiniz eksik yazmış oldum aslında :) Yukarıda belirttiğiniz ilk modelden bahsediyorum ben.

Sevgi ve saygılar....

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
Salcano Folda modelini Ankara dahilinde görebileceğim bir yer bilen varsa lütfen haber verebilir mi?
Aslı bisiklet Tern modellerini zamanında ithal etmeyi başaramadı hala bekliyoruz
decathlon hoptown 5 gördüklerim arasında öne çıkan tek model
internetden 2010 Dahon speed tr buldum 1500 lira bu fiyat bence uygun ama bana uygun değil
eğer folda modelini inceleyip beğenirsem alıp üzerinde bazı oynamalar yapmayı düşünüyorum

bu arada her akşam ankara bahçelievler milli kütüphane durağına gelip katlanan bisikletini katlayıp otobüse binen arkadaşa buradan selamlar
bir çok kişiye bisikletin diğer ulaşım araçlarıyla çok güzel kombine edildiğini gösterdin

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Peki 20" jantla 16"lik jant arasında büyük bi farkı olur mu ? Ben de bu yaz almayı düşünüyorum. İzmirde akşam turlarında kullanmayı planlıyorum

Tepki
44
Tahminimce kullanacağınız yere göre değişecektir. Ben asfalt olmayan toprak, çakıllı ve bozuk yollarda da kullanabileceğimi göz önünde bulundurup bu modele yönlendim. Umarım bir sorun yaşamam.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Eğer alıp asfalt olmayan yollarda kullanırsanız bisikletin performansını paylaşabilir misiniz

Tepki
44
Paylaşmayı da geçin yurt dışındakiler gibi inceleme videosu da çekeceğim. Birçok yabancı ve pahalı firmanın inceleme videoları var fakat Ümit vs incelemeleri yok. Bu eksiği tamamlamak adına çalışacağım. Sorun şu ki acaba Ümit alınca pişman olur muyum diye düşünüyorum

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Orasını bilemem ancak 2012 modellerin kadroları göz alıcı

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
yaklaşık iki aydır katlanabilir bir bisiklet almak için uğraşıyorum ama siz söyleyene kadar ümit katlanan bisiklete bir kere bile açıp bakmadım
ön yargılarıma yenik düştüm gerçektende kadro geometrisi olsun kullanılan komponentler olsun a dan z ye alüminyum yapı olsun rakiplerinden eksik bir yanını görmedim ayrıca en uygun fiyat da onda
Doğaç'ın videosunu sabırsızlıkla bekliyorum

tüm bunlara ek olarak genel bir konudan da bahsetmek istiyorum
sizin yaşınızı bilmiyorum ama ben 30 yaşındayım benim çocukluğumun efsaneleri pinokyo bmx lerdi biliyorsunuz günümüz şartlarında ilkel bisikletler benimde mavi bir pinokyom vardı klasiktir karne hediyesi onu tertemiz yapar, sürekli cebimde onu silmek için bezle gezerdim her parçasını söker sonra tekrar takardım, zamanla sorunlar çıkarmaya başladı birçok parçasını değiştirdim süsledim ... çok ama çok mutluydum
sonra büyüdük para kazanmaya başladık kendimizi dünya markalarıyla ödüllendirdik parçaları üst seviyeye çıkarmaya uğraştık paramızla mutluluk satın almaya kalktık
sonra olgunlaştık parça ve kadro sevdamızın arabasını ha bire modifiye eden züppeler seviyesinde olduğunu gördük bisiklete binmek ikinci planda kalmıştı

Dostum git al ümit bisikletini bende 16 inçlik salcano foldayı alacam
eğer vakit yaratabilirsem bir pinokyoyu baştan yaratıcam hemde mavi olacak.
önemli olan bisiklete binmek çünkü

Tepki
44
Teker boyutunu göz ardı edip Giant'ı düşünmüyor değilim ya kafam nasıl karıştı anlatamam. Benim için hafiflik önemli bir husus bu yüzden 16" mi olsa dedim ve şurada: (link) bisikletin ağırlığı 15 kg yazıyor şaşırdım. Fakat yazılan bu bilgi 2009 yılına ait bu da var :)

Tepki
10
İncelemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Haftalardır aklımda b'Twin b Fold modeli vardı.
(link)

Ümit Bisiket'e göre değerlendirecek olursak;

b'Twin,
-Çelik hi-ten kadro. Buradaki olay ağırlıksa bisiklet toplamda 13,8 kg. Bana göre çok ağır sayılmaz.
-Vites yok. Sitesinde tek vites yazıyor. Her ne kadar yokuşsuz yerde kullanacak olsam da düz yolda ne kadar dezavantaj olur?
-Tasarımı bence çok iyi. Youtube'da birkaç video var. Kolayca katlanıyor. Şekli şemali çok güzel. Üstelik fiyatı Ümit'e göre daha ucuz, 400 TL.

Birkaç fotoğraf;
(link)
(link)
(link)

Tepki
44
Herkese selamlar, yaklaşık 1 saat önce Decathlon'dan B'TWIN Hoptown 5 aldım. Ümit falan yalan oldu, bitanecik babam işe el attı ve "adam gibi bişeye bin" dedi. İncelemeleri paylaşacağım.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
Babanızın "adam gibi birşeye bin" demesindeki neden neydi acaba?
ümit folding modelini elemenizdeki neden neydi acaba?

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Güle güle kullanın. ben de hoptown 7 modelini almıştım. Keyifle süreceğinizden eminim.