Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

katlanır bisiklet arka vites yardım..

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında levent koç tarafından paylaşıldı.

1. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba 20 jant katlanır bisikletimin göbekten 3 vites sistemi yetersiz geldiği için shimano veya sachs göbekten 5li yada 7li sistemlere geçmeyi düşünüyorum..

1. sorum: shimano'mu(japon) sachs'mı(alman) hangisini tercih ederdiniz?

2.göbekten 5 vites yeterlimidir? 7 vites daha mı iyi olur?

3.bunlara girmeyip arka rublenin dişli sayısını küçültmem yeterli olur mu? 1 vites daha fark ettireceğini söylüyorlar...

bol pedallamalar..

2. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba 20 jant katlanır bisikletimin göbekten 3 vites sistemi yetersiz geldiği için shimano veya sachs göbekten 5li yada 7li sistemlere geçmeyi düşünüyorum..

1. sorum: shimano'mu(japon) sachs'mı(alman) hangisini tercih ederdiniz?

2.göbekten 5 vites yeterlimidir? 7 vites daha mı iyi olur?

3.bunlara girmeyip arka rublenin dişli sayısını küçültmem yeterli olur mu? 1 vites daha fark ettireceğini söylüyorlar...

bol pedallamalar..

3. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba, hangi anlamda yetersiz oluyor? yokuş çıkarken mi yoksa son hızlanma için mi?

4. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba emrah bey.. öncelikle sorunuza cevap vereyim.. yokuş çıkarken değil.. yüksek hıza çıkarken (düz yolda) ve yüksek hıza çıktıktan sonra o hızda kalma adına çok seri bir şekilde pedal çevirmek gerekiyordu.. biz de yeni bir göbekten vites seti alacağımıza (5 vites:150 tl-7 vites:250 tl) arka tekli göbek rublesini değiştirme yöntemine bugün itibarıyle karar verdik ve değiştirdik.. önce 22 dişli arka göbek rublesini 18 dişli ile değiştirdik.. baya farketti.. ancak tam istediğim gibi olmadı.. elimizde 16 dişli bir dişli daha vardı.. onu taktık ve denedik.. sonuç mükemmel.. shimanu nexus 3 vitesli sistem.. şu an 5 vites gibi oldu.. 3. viteste iken istediğim hızlara az pedal çevirerek ulaşabiliyorum.. burdan bu yöntemi tüm değerli forum arkadaşlarıma tavsiye ederim.. bu arada küçük dişli bir arka göbek dişilisi taktığımız için zincirin birkaç halkasını çıkardık bilginize.. selamlar..

5. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    konu tarafımdan çözülmüştür.. kilitlenebilir..

6. Fırat İler

Fırat İler Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bisikletinizin modeli nedir? Bende dahon vybe c7a var. 7 vitesli. Dahonun kendi vites sistemini kullanıyor Neos 7. kondisyon veya alışmadan olabilir ama son zamanlarda vites yetersiz gelmeye başladı. sizin gibi hızı koruma konusunda veya daha hızlı gitmek istediğinde pedalın bunu karşılayamaması gibi durumlar yaşıyorum.

Yaptığınız işlemleri daha detaylı anlatma şansınız var mı? Nasıl bir değişikliğe gitmek gerekiyor. Ruble değişikliği ve maliyeti hakkında bilgi verir misiniz?

7. levent koç

levent koç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba fırat bey yaptığım işlemin çok ayrıntısı yoka aslında yani basit bir işlem.. bisikletimin arka kısmındaki 21- yada 22 dişliydi sanırım şimdi çok hatırlamıyorum.. onu çıkardık ve 16 dişli bir ruble taktık zaten 16 dişilinin altı piyasada yokmuş sanırım.. ustaya da 10 tl bir para verdim.. anlaştık.. bisikletin resimlerini cyco katlanır bisiklet diye aramaya girin sanırım katlanır bisikletlerimizin resimleri kısmında yayınlamıştım.. bu şekilde umarım faydalı olmuşumdur.. çok selamlar..

8. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Fırat bey aynı durum bende de geçerli.VYBE kullanıyorum 7. Vites yetmemeye başladı. Ancak Levent beyin yapmış olduğu işlem VYBE ye uymayacaktır. Çünkü 7. vites dişlisi 13 dişli. Başka ne yapılabilir ben de araştırıyorum.

levent koç bunu beğendi.