Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanır Bisiklet Araç İçinde Taşıma

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında massaget tarafından paylaşıldı.

1. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Selamlar Arkadaşlar,

Katlanır bisikleti katlı halde araç içinde taşıma sorunu yaşıyorum. Henüz çantam da yok. Çantası olanlar sanırım daha rahat koyuyorlardır. Yatık koysam bagaj çok büyük olmadığı için sığmıyor. Dikine koysam çok dengesiz her frene ya da gaza bile basınca öne ve arkaya çarpma yapıyor. Nasıl sabitleyeceğimi de bulamadım. Sizler nasıl hangi posizyonda aracın neresine sallanmayacak şekilde koyuyorsunuz?

2. uurdundar

uurdundar Yeni Üye

Seviye:
    Yatık olarak fluence in bagajına çok rahat sığıyor... Hatta bisiklet eşyalarım ve şantiye malzemelerim dahi bagajda duruyor ayakkabı, baret, yelek, matkap, ölçme cihazları vs vs...

Senin araç neydi?

3. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben yatık olarak Accent bagajına ve Auris bagajına bagajın yarısını kaplayan woofer ile birlikte sığdırdım. Sele borusunu sökerek değişik kombinasyonlar denenebilir.

4. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Fluence bagajına yan yatar olarak sığıyor ve sadece yarısını kaplıyor. Kalan yarısı kullanıma açık. Sarsıntı için laminat parke altına serilen polietilen levhadan alıp birkaç kat yapmak niyetindeyim. Bagajın dip kısmına (arka koltuğun arkası) da ince sünger olursa olur diye düşünüyorum.

5. uurdundar

uurdundar Yeni Üye

Seviye:
    Bu arada sele borusunu sökersem 2 katlanırı da sığdırırım sanki

6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Bağaj lastiği ile sabitlerseniz sağa sola çarpmaz. Bu arada siz katlanır bisiklet aldınız mı ?(yani ne aldınız anlamında ?)

7. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @massaget yatık olarak sele borusunu çıkararak koyuyorum.. Aurisin bagajı çok küçük ancak böyle sığıyor... Sırf bu yüzden 16 inçlik bi katlanır istiyorum.. (elinde olan varsa değişebiliriz bile :) )

8. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
  9. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @massaget Çoğu mesajınızda ve açtığınız konuda, düşme olayından bahsedince bende araştırma aşamasındasınız zannetmiştim.

10. mhd

mhd 410, Dahon VitesseD8

Adı:
    Mustafa H.Dığdığı
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben Hyundai Getz'in arka bagajına, Dahon Vitesse D8'i diklemesine koyup ahtapot lastik kanca ile bisikletin sele borusuyla arka koltuların başlık demirlerinden geçirip sıkıca gerdiriyorum. Sonra bisikleti elimle oynatmaya çalışıyorum. Bisiklet en fazla 1 veya 2cm arka koltuktan esnemesi lazım. Bu şekilde bisikleti rahatlıkla taşıyabiliyorum.

massaget bunu beğendi.
  11. chotes

chotes Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Arkadaşlar,

peki bende ios d9 var, (hidrolik disk Frenli) yan yatırarark bagaj' koymam da sakınca olur mu hidrolik dsikli olduğu için ?

12. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dandik bir mat alın ona sararak koyun, disk hafifçe çizilse bile plak gibi öter...

13. agasarca

agasarca Yeni Üye

Seviye:
    Ben de Octavia var, bagaj yeterli, benim sıkıntım ise bisikleti yan koyunca mil somununun bagaj halısına iz yapması ve delme riski.

Çocuğun 16" bisikleti ve benim katlanır ile birlikte 4 kişinin valizlerini de sığdırarak tatile gidebildik.

Bagajda başka eşya yoksa bisiklet sabitlemek için lastikli bagaj ağı da kullanılabilir.

Ekli Dosyalar:

14. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @agasarca Lastik bagaj ağı sanırım yatık şekilde koyarken işe yarayabilir.Dikine koymak için sanırım bagaj lastiği alıp yukarıda bir arkadaşın dediği gibi arka koltuk başlarına falan tutturmak lazım...

15. Tolstoy

Tolstoy Aktif Üye

Adı:
    Muhammet A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Konuyla biraz alakasız ama bende katlanır almak istiyorum ama bütçe sıkıntılı biraz bu aralar. Ucuzunu alsam bir tad vermez diye de bekliyoruz bakalım. İşw giderken katlayıp otobüs, dönüşte sürerek gelmeyi planlıyorum. Kafamdaki dahon mu p8. Ama bir yandan da kararsızlığa düşüuorum. Dandirik mandirik nryse bir tanr alıp sürmeli mi diye düşünüyoeum bu aralar. Bir sorayım dedim. Kullanan arkadaşlar varsa, illa bekleyip iyisini mi almalı. Normalde güzel bir dağ bisikletim var, tekerini incelttim ama o da hem ağır, indirio çıkarması, hem de hem se işe giderken terlemesi dert. Katlanırla belli bir randıman tutturursam terleme azalır gibi feliyor. Sonrada dağ bisikletime dönerim diyoeum veya iyi bir şehir bisikleti alırım. Twrleme azaldımı sorun azalır. Gerçi onun da işyerinde yer bulması sorun olur gibi. Katlanırla 8 km zulüm olurmu bilmiyoeum. Ara ara rampalar var.

16. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    2. el min. 7 vitesli bir model ile başlamanızı tavsiye ederim. Paranızı ayarladığınız zaman satar iyisini alırsınız ve en azından bi katlanırın nasıl olması gerektiğini, eksiklerini yada kendi tecrübelerinize göre olan modeli seçersiniz. Yeni bisikletinizi alırken. Öbür türlü etraftan duyma, satıcının yönlendirmesi ve başkalarının tecrübesi ile hareket etmiş olacaksınız.

Tolstoy ve Kurtuluş E. bunu beğendi.
  17. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Sele borularını sökmeden sığdırmıştım.Tern Link D8 ve Dahon 5

2015-05-11 08.03.47.jpg

Bu arada bisikletleri otomobilde veya toplu taşımada sabitlemek için kamyoncuların kullandığı branda gerdirme lastiklerini kullanabilirsiniz.Nereden mi bulacaksınız.Oto Sanayi de çok ucuza bulabilirsiniz veya turlarınız sırasında yol kenarlarına bakın.Nerdeyse her turda 1-2 tane sağlam buluyorum.Aynı lastikleri bisikleti katladığınızda açılmaması içinde kullanabilirsiniz. IMG_3112.JPG

Tolstoy, massaget ve Kurtuluş E. bunu beğendi.
  18. Tolstoy

Tolstoy Aktif Üye

Adı:
    Muhammet A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sağol @D.Mustafa, peki ikinci el için nerelerdrn bulabilirim acaba

19. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Tolstoy Sahibinden.com imdadımıza yetişir. :) Şehir bisikleti kategorisi; özellik olarak katlanır seçerseniz çıkar. Birde bazıları ilana katlanır işaretlemiyor da başlığa yazıyor. Onları bulabilmek içinde en sitede sadece katlanır kelimesini aratmak faydalı olur.Umarım Hoşunuza giden uygun bir katlanır bulabilirsiniz.

Tolstoy bunu beğendi.
  20. Tolstoy

Tolstoy Aktif Üye

Adı:
    Muhammet A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye: