Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanabilir vs Şehir

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Ugur.Ugurlu tarafından paylaşıldı.

1. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Herkese selam. Bir konuyla daha karşınızdayım. :)

Uzun uğraşlar sonucu dağ/şehir arasındaki tercihimi şehirden yana yaptım. İki haftaya kadar bir şehir bisikleti alacağım. Şimdiki soru ise katlanır bisikletler hakkında. Biz bisiklet sevdasına kız arkadaşımla birlikte tutulduk ve birlikte otobüsle bir şehir değiştirip o şehri bisikletle gezmek istiyoruz. Sorumsa şu, bende şehir bisikleti, onda katlanabilir bisiklet varken o gezi ona eziyet olur mu? Aynı yolu şehir bisikletiyle gezmek çok daha kolay olacak iken katlanır bisikletle bu çok mu zor olur? 20inch, az vites gibi durumlar yüzünden soruyorum bunu.

Katlanabilir bisiklet bakma sebebimiz üst katta oturuyor olması ve normal bir yol bisikletini yukarı çıkarmasının çok zor olması. Fakat derseniz ki katlanabilir bisikletlerle bir günde 20-30km yol yapmak çok yorucu olur, o zaman başka bir çözüm bulmaya çalışacağız.

2. Vedatin

Vedatin Yeni Üye

Aldıgınız bisiklete bağlı olmakla birlikte bir katlanır kullanıcısı olarak soyluyorum iyi bir katlanır emsali kalitede bir sehir bisikletinin gerisinde kalmaz maddi imkanınıza gore katlanırda tercihinizi Dahon, Tern olmadı ise, Giant tan yana kullanmanızı tavsiye ederim Bir de Raleigh ler var bir alt fiyat bandında, kullanmadım ama hem sık hem de kendini ispatlamış bir marka, netice : katlanır iyi fikir; cok kullanışlı, pratik ve fiyat bandında cok asagı inmezseniz katiyen performans olarak kotu değil

3. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    20-30 km'de siz hızınızı ona uydurdukça zaten çok bir sorun çıkarmaz. Daha uzun yollar için pek fikrim yok ama.

4. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    1000 lira civarında sanırım söylediğiniz markalar, o kadara çıkamıyoruz ne yazık ki. Kron FD500, Salcano sanırım daha olası duruyor bizim için.

5. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ahmet beyin yazdığı gibi, siz hızınızı ona uydurun yeter. Şehir bisikleti bir pedalda daha çok yol gide ama daha çok efor harcarsınız. O da bir pedalda daha az yol gider ama daha az efor harcar. Efor daha az olunca viteslerdeki açığı da biraz olsun hissetmeyebilir.
    Salcano'nun Easy Lux ve İzmir modelleri var. İzmir 660, easy lux 575 tl. Ama Easy lux'un de tek farkı tasarım. Bir de o doğuştan bagajlı. Eğer gövde yapısından anlıyorsanız o şekilde de değerlendirmeniz faydalı olacaktır.
    Yazdığım modellerin ikisi de 7 vites. Yter mi bilmiyorum. Biraz fazla yavaş da olabilir.

6. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano'nun easy lux modeli daha çok hoşumuza gitti, bir de Bianch'nin Folding diye bir modeli var, onu kullanan deneyen var mı acaba?

7. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    beklentileriniz doğrultusunda katlanır bisiklet daha iyi bir seçenek hatta katlanmayan bisikletiniz size sorun olur
    k rock ve relaigh katlanırları incelemenizde fayda var