Katlanabilir bisiklet yarışına katılmak ister miydiniz?

İstanbul içi katlanabilir bisiklet yarışına katılmak ister miydiniz?

• Toplam katılım
    26
  • Anket kapanışı .

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar

İstanbul içerisinde gerçekleşecek olan ve katlanabilir bisikletleriniz ile katılabileceğiniz, bir organizasyona katılmak ister miydiniz?

Organizasyonda

yemek yiyebileceğimiz, dinlenebileceğimiz, zaman geçirebileceğimiz farklı etkinlikler de olabilir.

Scudo

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Kısa bir süreden beri böyle birşey olsa nasıl olur diye düşünüyordum :) Destek +1

0zan

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ozan
Bisiklet
Dahon
yarış mı olacak ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetgitar
Zevk ve imrenme sıvıları salgılamaktayım. Videonun tamamını izlemeyi kaldıramadım. Kameralı abi en son diğerlerine tur bindiriyordu onu hatırlıyorum.

Tabii ben Kron FD mutevazi 1000'imle gelirim ama tabii ki hayaller Brompton.

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Yarış olacak ama nasıl yarış olacak ? Veledromu işin içine katarak ufak bir organizasyon yapılabilir.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Ankete sunuldu, fikir için teşekkürler. Detay için zaman talep ediyorum!

Tepki
19
Bisiklet
Carraro
Kulağa hoş geliyor.Bende bu yönde her türlü organizasyona katılabilirim.

0zan

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ozan
Bisiklet
Dahon
Bence veledrom uygun olmaz, zira katlanır bisiklet diğer bisiklet türlerine göre çok daha fazla şehirli; ulaşım araçlarının dahil edildiği yoğun şehir içi rotalar katlanır bisikletin doğasına daha uygun olacaktır.

Misal yarış rotası üzerinde vapur ve metro aktarması da olabilir, böylelikle de katlanır bisikletin yarış gibi zorlu ve çekişmeli bir ortamda dahi ulaşım araçlarıyla rahatça uyum sağlayabildiği gibi mesaj da verilmiş olur. v.b..

• Beğen
Tepkiler: ternium

ternium

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Tern
@0zan Aslında fikir güzel de vapuru metroyu işin içine katınca da bu sefer vapur/metro sefer saatleri işin içine giriyor. İşi bireysel performans yerine şansa bırakırız böyle olursa :)

0zan

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ozan
Bisiklet
Dahon
@bisikletvardediler downhill ile yol bisikleti yarışının parkuru nasıl tamamen farklı ise katlanır bisikletin de kullanım amacına göre bir parkuru ve rotası olması gerektiğini düşünüyorum.

Aksi halde lastik çapı dışında bildiğimiz yol bisikleti yarışından hiç bir farkı kalmaz. Orada kazanan burada da kazanır,

Hem tamamen performansa dayalı olmadığı takdirde; daha fazla geniş bir kitleye hitap eder, tamamen şehrin olağan akışına uyulacağı için yol kapatma gibi imkansız izin ve bildirim süreçleri de gerektirmez.

Konu sahibi değerlendirmediği takdirde ben bir şeyler düşüneceğim bu konuda :)