Katlanabilir Bisiklet Tavsiyesi

baltahan

Üye
Tepki
4
İsim
Çağrıhan
merhaba arkadaslar. foruma yeni katıldım ismim cagrı
bir sorum olucak.ben simdi kız arkadasımla kendime katlanabilir bisiklet almayı dusunuyorum. butcem de cok fazla yok. hem hesaplı hem kullanıslı bir model onerebilir misiniz ? yada nelere dikkat etmeliyim ? yardımcı olursanız cok sevinirim

ben ;

(link)

ve

(link)

buldum. btwin kafama daha cok yattı ama daha uygun fıyatlı tavsiyeleriniz varsa benim icin cok daha iyi olur.yada daha iyi bir marka.yardımlarınız icin simdiden tesekkürler

konuya hakim biri var mı ? acil siparis vericem cunku

arkadaslar lutfen bir yardım ??

Scudo

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
B-twin i geç o paraya çelik kadro bisiklete verilmez. O katlama sistemi çok yorucu ve pratik değil. Bisiklet yeni çıkmış ve bence almak için acele edilmez. Tipi renkleri güzel ona birşey demiyorum 6 vites olması yeterli düzeyde ama çelik kadroya o fiyat fazla.
Ümit alü. kadro kullanmış 6 vites ama tasarım ve renkler biraz vasat. Siyah olması beni etkilemedi mesela. Ama çift kat alü. jant kullanmışlar ufak kırmızı dokunuşlar ile tasarımı beğenenler olabilir. Kötü demiyorum ama kişisel olarak beni cezbetmedi eğer hoşunuza gittiyse tabiki üstüne laf söylenmez. Ama kişisel tavsiyemi sorarsanız 800 liraya 2. el dahon -carraro gibi markaların bisikletlerini bulabilirsiniz. Hem tecrübe edersiniz hem satarken daha rahat elinizden çıkartırsınız.Fakat ümit i satarken biraz zorlanabilirsiniz b-twin için tam ortası diyebilirim 2. el de ne çok iyi ne çok kötü. Kendim b-fold 5 kullanıyorum şuan bana yetiyor fakat yeni bir katlanır alacak olsaydım kesinlikle alü. olan a bakardım. Mesela bunun gibi birşey i kaçırmayın fiyatı da gayet uygun kendiside oldukça hoş ve temiz (link)

• Beğen
Tepkiler: Rasimcan Meral

baltahan

Üye
Tepki
4
İsim
Çağrıhan
@D.Mustafa verdiginiz bilgiler icin cok tesekkürler cok yardımcı oldu cunku hic anlamadıgım bir konu ve yeni yeni ogrenmeye calısıyorum. gonderdiginiz model de guzel yalnız ben 2 tane almayı dusunuyorum ve kredi kartıyla. internette de dondum dolastım ama 1.000 tl den asagıda bulamadım. bulduklarımda paylastıgım linkler.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Yardımcı olduysam ne mutlu bana. Malesef sıfır modellerde iyi birşeyler 1000 başlıyor.

R2_D2

Üye
Tepki
88
Bisiklet
Dahon
@Narki arkadaşımız 1750 ye iki adet kron fd1000 almıştı yanılmıyorsam. Nerden aldıgını sorabilirsin. Kron fd1000 i de tercih edebilirsin bu bütçe dahilinde.

(link)

Bu arada internetten değil de gidip bayiden pazarlıkla alırsan 2 bisiklet alacağın için güzel fiyat alabilirsin

baltahan

Üye
Tepki
4
İsim
Çağrıhan
@R2_D2 sanırım dediginiz gibi yapmak cok daha mantıklı. gonderdiginiz bisiklette kafama yattı.yarın insallah hayırlısıyla hallederim bu isi. yardımlarınız icin cok tesekkürler :)

R2_D2

Üye
Tepki
88
Bisiklet
Dahon
@baltahan
Dediğim gibi birkaç gün önce 1750 ye iki tane alan oldu. Bu fiyata 8 vitesli alüminyum kadro çift kat jant başka katlanır bisiklet zor bulunur.

Narki

Üye
Tepki
25
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
@R2_D2 Günaydın. Evet ben 3 gün önce Ilgaz Bisiklet'den 2 adet Kron FD 500 aldım 1750 TL verip. 2 sinede 2 adet ön ve arka camurluk ve ( söylediğine göre taktıgı camurluklar sınıfının en iyiymiş, egip bükere kırmaya calıştık kıramadık ) matara tutucu ile zil taktırdım. Ilgaz Bisiklet ve Performans Bisiklet sahipleri kardeşler. O yüzden 2 sine de ayrı ayrı gitmeye gerek yok pazarlık için. Muhtelemen birbirlerini arıyorlardır :) Performans Dahon satıyor ( Kron da var ) Ilgaz ise Tern.. @baltahan

baltahan

Üye
Tepki
4
İsim
Çağrıhan
@Narki adamla konustum. camurlukla birlikte fd 1000 1.050 tl fd 500 de camurlukla birlikte 950 dedi. yani pek bir indirim yapmadı malesef sadece camurlukları veriyor yanında.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

bende bunları buldum sizce bunlardan biri olabilir mi yoksa hic riske girmeden 2.000 tl verip 1 er adet kron fd500 ve fd1000 mi almalıyım ?

yardımcı olucak birileri var mı arkadaslar ?

?

suan itibariyle btwin hoptown 320 ile kron fd 1000 arasında kararsız kaldım. hangisini almalıyım ?

R2_D2

Üye
Tepki
88
Bisiklet
Dahon
@baltahan kron fd 1000 adı gibi btwin hoptown a bin basar. Hoptown çelik kadro ekipmanlarıyla 15 kg yu geçecektir çok ağır katlanır için. 6 vites ile 8 vites arasında da sürüş açısından çok fark olur iki vites deyip geçmemek lazım. Bütçen yetiyorsa kron al.

• Beğen
Tepkiler: Rasimcan Meral

baltahan

Üye
Tepki
4
İsim
Çağrıhan
suan sepetimde kimse yardımcı olmadıgı icin saatlerdir bekletiyorum acıkcası. suan tam carraronun katlanabilir bisikletlerine bakıyordum fıyat olarak da daha uygun gibi gorunuyor ama korn carrarodan da iyi sanırım @R2_D2

R2_D2

Üye
Tepki
88
Bisiklet
Dahon
carraroların katlanma mekanizması sorunlu forumda yazmışlardı sele borusu aşağı inmediğinden aynakol üzerinde ancak durabiliyormuş katlanınca.

baltahan

Üye
Tepki
4
İsim
Çağrıhan
tamamdır o zaman ben hic riske girmeden kron hd 500 ve fd 1000 siparisini veriyorum. yardımların icin cok tesekkürler. ürün geldiginde fotografları paylasırım :) @R2_D2

cirkinkral

Üye
Tepki
0
İsim
Abdullah kılıç
Bisiklet
Salcano
mosso katlanabilir bisikletler nasıl. Yardımcı olursanız sevinirim.

nasıldır bu bisiklet

Dosyalar

rlfzz

Üye
Tepki
4
İsim
Can
@cirkinkral bende gecen gun bu bisiklete baktim, goruntu itibari ile cok guzel bisiklet lakin kalite olarak anlamadigim icin alip amamak konusunda ikilemde kaldim. Ayni sekilde bende tavsiye bekliyorum.

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
kron fd 500 cidden alinasi duruyor

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Bütçe elveriyorsa 2.el bir dahon alınabilir.

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
Bisikletten düşüp soğudum icin 330 a Ümit katlanır sattım yeni. İdare eder bir bisiklet ne çok iyi ne çok kotu. Sadece katlanma mekanizması biraz daha uğraştırıcı. @Narki nereden aldı hatırlayamadım ama daha 1 ay önce Ilgaz bisiklet 820e fd500 veriyordu.
Suanda piyasa hem 2.el hem sıfırda ucmus durumda. Kimse kıl aldırmıyor. Benim gibi yap kışı bekle...

Narki

Üye
Tepki
25
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
@Alizee

Kron fd 500 den yaklaşık 2 ay önce 2 adet aldım ben. Çok memnunum hiçbir sıkıntı yaşamadım 2 aydır. Ben Ilgaz Bisiklete Tern almak için gitmiştim fakat kronu görünce eşimde bende vazgectik Tern'den. 2 sini 1750TL ye almıştım. Tavsiye ediyorum kesinlikle @malemsteen

• Beğen
Tepkiler: Alizee