Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katlanabilir bisiklet hakkında sorularım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında okan uğur tarafından paylaşıldı.

1. okan uğur

okan uğur Yeni Üye

1- aranızda katlanabilir bisiklet kullanan varmı, ne amaçla kullanıyorsunuz.

2- ben çok sık bisiklete binebileceğim bir yerde oturamıyorum.. ayrıca bisikletimi taşıyabilecek büyüklükte bir aracımda yok katlanır bisiklete ilgi duymaya başladım ama endişem bu tarz bisikletlerin fazla uzun olmayacak çeşitli ortamlarda bisiklete binmeye uygun olup olmadıkları.

3- bu tarz bir bisiklet alırsam sizce iyi bir yol bisikleti almadığıma pişman olurmuyum.

( kron xaos marka bir dağ bisikletim var ve sadece iş yerimde kullanıyorum)

Katlanır bisikletler Türkiye de fazla yaygın olmadığından tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım. belki sizlerden bazıları bana yardımcı olabilir.

2. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    1- tekne'de kullandım. Sürekli bir kullanımım olmadı. Teknede az yer kaplıyor gittiğiniz yerde de çıkarıp çarşı pazar alışverişinizi yapıyosunuz. Aynı amaçla karavancılar da kullanıyor sanırım. Bildiğim bir kişi dahon'u taksim nişantaşı dolaylarında kullanıyor katlayıp taksiye filan atıyor, tenha otobuslerde yanına alıyor, çok da memnun.

2- katlanır bisiklet ile tekerlekleri küçük olduğundan bozuk yolda gitmek zor. Ama şehir içinde orta mesafelerde ki bu 5-10km civarı kullananlar var. Buna örnek olabilecek marka Dahon var. http://www.dahon.com/us/folding-bicycles-us-models.htm

Gerçi Swiss bike diye büyük tekerlekli 26" jantları olan her yolda kullanılabilecek bir alternatif varki o sadece bozuk yol için ve çok uzun mesafeli de kullanılabiliyor. http://www.swissbike.com/

3- katlanır bisiklet ile yol bisikleti arasında çok büyük fark var. Eğer uzun yol binecekseniz, antrenman yapmak istiyorsanız katlanır bisiklet size yetmez. katlanır bisiklet mekan darlığına pratik bir çözüm sunar, işinizi görür, bu koşullarda ulaşım sorunuzu halleder.

3. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dahon bisikletlerinin 26 inçlikleri de var. Kaçkar Bisiklet ve Yeşil Bisiklet web sitelerinde bilgi mevcut.

4. okan uğur

okan uğur Yeni Üye

cevaplarınız için teşekkürler. katlanır dağ bisikletleri pek hoşuma gitmiyor açıkçası. dahonun 20 inçlik modelleri benim ilgilendiklerim. aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum. evim çok dik yokuşların olduğu bir yerde. evden çıkış güzelde geri dönüş malesef fena. sıkıntılı olduğum konuyu anlamışınızdır umarım.

5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikleti tam boyunuza göre ayarlayamayabilirsiniz. çünki sele borusunun max. noktası var. Dizleriniz kırık pozisyonda olarak yokuş çıkmak zor olur. Almadan denemelisiniz.