Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kastabala Vadisi'ne Sadakat Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Osmaniye antik Hierapolis-Kastabala kentine 400 metre, Kırmıtlı kuş cennetine 5 km, Türkiye'nin ilk açık hava müzesinin 15 km yakınında kurulması planlanan çimento fabrikasına hayır demek için "Kastabala Vadisi'ne Sadakat" bisiklet turu düzenliyoruz.

Proje alanı ve yakın çevresinde arkeolojik miras yoktur ifadesi ile ÇED belgesini alan Universal Çimento Fabrikası'na hayır demek için 18 Kasım Salı günü Ankara'dan iki kişi olarak yola çıkacağız, Adana ve Osmaniye'den de bisikletçi arkadaşlarımızın katılımı ile 23 Kasım Pazar sabahı Kastabala'ya varacağız.

Yapılması planlanan çimento fabrikasının yılda 2 milyon ton çimento üretmesi planlanıyor. Bu da hem doğa için hemde kültürel miras için bir felaket demek. Türkiye'nin 305 önemli doğa alanından biri olan Osmaniye Kastabala Vadisi'nde bulunan Kırmıtlı Kuş Cenneti; kuşların göç yolu üzerinde olmasından dolayı göçmen kuşlar için de önemli bir konaklama yeri. Alan, aralarında nesli tehlike altında olan küçük ak balıkçıl, sığır balıkçılı, küçük balaban, mehmuzlu kız kuşu gibi kuşların da bulunduğu 100'ün üzerinde kuş türüne yıl boyunca farklı zamanlarda ev sahipliği yapıyor.

Ankara'dan başlayacak olan sadakat yolculuğumuz; Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Adanayı takiben Osmaniye Kastabala Vadisi'nde son bulacaktır.

Destekleyenler;

[​IMG]Doğa Derneği

[​IMG]Sıradışı Bisiklet

[​IMG]Geziyorum.net

Sevgi ve Saygılarımla...

five, eteker, huseyin kılıc ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    serkan abi sonunda seninle tanışmak nasip olacak sizleri ceyhanda bekliyor olacağım senin le ve diğer bisiklet sever arkadaşlarla pedal çevirmek için sabırsızlanıyorum. :)

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  3. eteker

eteker Üye

Seviye:
    Sevgili Serkan kardeşim,

Yine güzel bir tur organize etmişsiniz. Bu turunuz ve gerçekleştireceğiniz anlamlı eylemde yanınızda olamasak da yüreğimiz sizlerle. Yolunuz açık olsun. Güzergahınız boyunca karşılaşacağınız tüm cesur yüreklere sevgilerimizi iletirsen mutlu oluruz.

Sevgiyle kalın.
    Ergün TEKER

huseyin kılıc ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  4. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba arkadaslar...
    Kastabala Vadisine Sadakat Bisiklet Turu'nda Serkan Abinin bana yaptıgı teklifle Ankara'ya gittim ve Ankara'dan Osmaniye'ye kadar Serkan abi ile birlikte paylastık bişeyleri basaracagımız gercegini.Harika bi yolculuktu,dostluk hat safhada, yagmur,çamur zaman zaman 5 dereceyi bulan soguk hava mükemmeldi.Daha sonra Adana'dan katılan 4 arkadasımızında gazıyla Osmaniye'ye ulaştık.Ertesi gün yani 23 kasım saat 10:00 da basın duyurusunun ardından Kastabala Vadisine pedalladık.

Bu sekilde özetlemek istedim kendimce.Sn. Serkan Taşdelen :) daha detaylı bilgi verecektir.Mutlukalın...

Serkan Abi'ye tekrar tekrar tesekkür ediyorum 6 günlük bu anlamlı macerada beni yanında görmek istedigi için...

5. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Destekleriniz için çok çok teşekkürler.
    "Kastabala Vadisi'ne Sadakat" Bisiklet Turumuz 23 Kasım Pazar günü Osmaniye merkez'de yapılan basın duyurusunun ardından Kastabala bölgesine yoğun sağanak yağmur altında varılarak son buldu. Organizasyonda emeği geçen, başta Doğa Derneği olmak üzre, Çimento Fabrikasına Karşı Osmaniye Kasbala Platformundan Umur Gürsoy, Halil Çelikkıran ve değerli üyelerine ve son olarak aşağıda isimleri geçen arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum.

Feyyaz ALAÇAM (Ankara-Osmaniye yol arkadaşım)
    Orhan TOZUN (Adana)
    Çiğdem ŞİRİNKAN (Adana)
    Hüseyin KILIÇ (Ceyhan)
    Abdullah PEKEL (Adana)
    Yunus TAŞ (Osmaniye)

Fotoğraf: Ali Murtaza DOĞAN

Sevgi ve Saygılarımla...

Feyyaz Alaçam ve Nedret Günaydın bunu beğendi.
  6. denizcinesim

denizcinesim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu önemli duyarlılığınız için size çok tşk ediyorum. turda sizinle birlikte olmak varmış. pedallarınıza,gönlünüze,yüreğinize sağlık. görüşmek üzere.