Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kastabala Vadisi'ne Sadakat Bisiklet Turu 6.Gün (Osmaniye-Kastabala)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    23 Kasım 2008

Bir Kasım sabahı uyanıyoruz. Hava yine yağmaya devam ediyor. Proje boyunca bizi yalnız bırakmayan yağmur bugünde yalnız bırakmak istemiyor anlaşılan. Sicim gibi yağmuru seyrediyoruz odadan bir süre...

Öğretmenevinde yola çıkmadan kahvaltımızı yapıyoruz...

Her koşulda Kastabala’ya ulaşmak için kahvaltının ardından hazırlanıyoruz. Yağmurdan ne kadar az etkileniriz onun yolunu arıyoruz... Ayaklarda poşetler...

Basın duyurusu için Osmaniye merkez belediye parkına hareket ediyoruz. Feyyaz ile bana Adana’dan katılan Orhan ve Çiğdem, Ceyhan’dan Hüseyin ve bugün aramıza katılan Adana’dan Abdullah, Osmaniye’den Yunus ile birlikte pedallayacağız.

Kırmıtlı Belediye Başkanı sayın Ali Murtaza Doğan aynı zaman müthiş bir kuş gözlemcisi ve fotoğrafçısı. Kendi apartmanı bile kuş portreleri ile süslü. Apartmana girince insan kuş cennetine giriyormuşcasına mutlu oluyor. Kırmıtlı Kuş Cennetinde yaşayan kuşlarını fotoğrafları yer alıyor...

Bizlere birde platform üyesi Umur Gürsoy ve Halil Çelikkıran eşlik edecek. Basın duyurusu yapıyoruz...

Yaklaşık 10 kişi olan grubumuz basın duyurusunun ardından hatıra fotoğrafı çekiliyoruz ve Kastabala’ya doğru harekete geçiyor.

Hava bir yağıyor bir duruyor. Bazen güçlükle yol alıyoruz...

Kastabala Vadisine çok az yolumuz kaldı ama hava çok kötü...

Müthiş bir yağmur... Sırıksıklam olduk...

Kesmeburun köyüne kadar gidiyoruz ve köyü geçer geçmez bir yağmur başlıyor ki akıl almaz derecede. Hem fırtına hem yoğun yağmur altında ilerlemeye çalışıyoruz.

Kesmeburun Köyü içerisinde ilerliyoruz...

Kastabala’ya ulaşıyoruz ama 200 metre yanımızda bulunan antik şehri görmek bile mümkün değil. Yağmur göz açtırmıyor.

Hemen görevlilerin bulunduğu kulübeye sığınıyoruz. Yaklaşık iki saat kadar beklesek de yağmurun durmaya niyeti yok.

Yağmurun şiddeti tüm açıklığı ile gözlerinizin önünde...

Kastabala Antik şehrine ancak bu kadar yakınlaşabiliyoruz...

Biraz daha beklersek araçlar bile çıkamayacak. Bisikletlerimizi bir araca yükleyerek Öğretmenevine dönüyoruz. Projemizi burada noktalıyoruz. Amacımız Ankara’dan Osmaniye’ye bütün hava koşullarına rağmen ulaşmaktı ve biz bunu başardık. Yapılacak olan çimento fabrikasını bir nebze olsun durdurmaktı niyetimiz. Nitekim bunu da başardık. Sonradan alınan haberlere göre fabrika için farklı bir yer arayışı başlamış.

Tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

Projemizin basında çıkan haberi;

6.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Osmaniye-Kastabala); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız…

Sevgi ve Saygılarımla…

Fotoğraflar için; Sayın Ali Murtaza DOĞAN'a, Feyyaz ALAÇAM'a ve Orhan TOZUN'a çok çok teşekkür ederim...

2. Efrahim ÖZCAN

Efrahim ÖZCAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dizi takip eder gibi turlarını takip ediyor ve sana gıpta ediyorum arkadaşım. Müthişsin.

3. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:

Başka söze gerek var mı? Başka nasıl başarılabilirdi bu?

Emeği geçen herkese teşekkürler, tebrikler

Feyyaz Alaçam ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  4. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    tüm zorluklara rağmen yaptığınız bu duyarlı gezi için çok teşekkürler..

duymayan kulaklar duysun,görmeyen gözler görsün...geçmişten günümüze kalan ve çocuklarımıza kalacak tüm doğa güzellikleri yaşasın...

5. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Duyarlı ve kararlı insanlar her türlü olumsuz şartlara rağmen amaçlarını gerçekleştirirler,sanırım bu arkadaşlarımızda çok kararlılar,bizede onları desteklemek ve teşekkür etmek kalıyor,teşekkürler arkadaşlar.

6. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    sizi tebrik ederim arkadaşlar bravo!

7. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Tbr serkan, yağmura rağmen bitirmeniz taktire şayan. Ayakalrınıza sağlık

8. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    Ayağına yüreğine sağlık Serkan kardeşim.

Selami Daban ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  9. Selami Daban

Selami Daban Bisikletkolik

Seviye:
    bu durum bi harika yaşayan ve anlatan bilir böyle güzel turları keşke doğayı bozmasak ama elimizde değil elimizi yıkadığımız kimyasallar bile doğaya zarar veriyor en azından daha az zarar verip daha çok çok kollayalım çevremizi teşekkürler pedal dostları

10. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sizlerin bu onurlu mucadele azminizi,68 kuşagının mucadelesine benzetiyorum.68 kuşağı çok işler başardı.Fakat kavga eden,birbirini olduren bir kuşak olarak tarihte yerimizi aldık.Bu gun sizlerde onurlu ve çagdaş bir mucadele veriyorsunuz.

Alnınızda opuyorum.Her zaman yanınızda olacagım.Gurur duyuyorum sizin gibi genclerimizle...

Çok onemlisiniz ülke ve dunyamız adına..Saygı ile selamlıyorum bu onurlu eylemlerinizi..

11. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sayın Serkan Taşdelen,
    Kastabala ve çevresindeki diğer muhteşem kalıntıların bir kısmını gören biri olarak öncelikle çabanızdan dolayı tebrik ve teşekkür ederim. Dün bir gazetede Kastabala'da kazılara başlandığını okuyarak mutlu oldum. Bu mutluluğumu da burada sizinle paylaşmak istedim. Kastabala, Anavarza, Karatepe ve diğer muhteşem kalıntıların Türkiye için yepyeni Efesler, Aspendoslar, Pergeler, Bergamalar olacağını ve bunun için de hepimizin çaba göstermesi gerektiğini düşünüyorum.

Tekrar teşekkürler.

Kazasız ve keyifli turlar

five

12. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Çok çok teşekkür ederim. Turlarımız farklı güzergahlar ve farklı amaçlara yönelik olarak devam edecek.

Sevgiler...

Çok çok teşekkürler...
    Bir nebze olsun katkımız varsa bunda ne mutlu bize...

Sevgiler...

Merhabalar,
    Değerli yorumun ve vermiş olduğun mesaj için çok çok teşekkürler...

Sevgiler...

Sevgili İrfan Abicim,

Çok çok teşekkür ediyorum. Sizlerin desteği ile hala ayaktayız ve hala pedal çevirebiliyoruz...

Sevgiler...

Çok teşekkürler... Sevgiler...

Teşekkürler Sevgili Aydın,
    Bir amaca ulaşmak ve başarmak kadar güzel bir duygu daha yok sanırım...

Sevgiler...

Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  13. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Çok çok teşekkürler...

Sevgiler...

Merhabalar,
    Bu güzel mesajınız için çok teşekkür ederim. Keşke herkes sizler gibi düşünse...

Sevgiler..

Merhabalar Sevgili Abicim,
    Değerli yorumun ve desteğin için çok çok teşekkürler... Bİraz daha böyle devam edersek yaşayacak bir dünyamız olmayacak. Keşke bütün insanlar bunun farkına çok geç olmadan farkına varsa. Bir avuç insanın bunun farkında olması bir şeyleri çok zor değiştirebiliyor... Ama biz pes etmeyeceğiz...

Yaşamak içi yaşat...

Sevgiler...

Merhabalar,
    Aynı haberi bende okudum ve ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz. Harika bir haber bu çünkü... Tarihi dokunun yanında doğal hayatında kurtulması da beni çok mutlu etti açıkçası.

Yorumunuz için çok çok teşekkürler...

Sevgiler...

Feyyaz Alaçam ve five bunu beğendi.
  14. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba serkan ve feyyaz turunuz çok güzel olmuş başından sonuna kadar takip edim

bende uzun zaman önce orada Osmaniye Düziçi devlet hastanesinde bir çalışma neticesinde orada bulunmuştum ve bir hafta sonu ilkbahar sonlarına doğru arkadaşlarla bir piknik ve gezi yapalım dedik oradaki yerli halka sorduk nereye gidelim diye onlarda bize Aslantaş barajına doğru gidin orası güzeldir dediler
    bizde ertesi gün yola koyulduk giderken bu tarihi kenti görünce hemen durdum arkadaşlar şurayı bir gezeli mi? Hemen tamam cevabı çıktı arabadan inince bizi orada bekçi olduğunu ve girişin ücretli olduğunu söyledi bende parayı verdim ama makbuz yok? Neyse dedik attık kendimiz o eski medeniyet topraklarına kalenin her yerine çıktık çıkılmayan yerlerine ulaştık. anfi tiyatroda oturduk ve acaba bu insanlar seneler önce burada nasıl bir şeyler yapıyorlarmış diye kendi kendimize düşündük, ve sonra bu kadar eski bir tarihin ne kadar içler açısı bir durumda olduğunu ele altık insan buralara bakar niye doğru düzgün sergilemez niye korunmaz diye sorular sorduk kendimize topraklarımızda ne tarihler barındırdık ama onları koruyamadık koruyup kollasak ve güzel bir reklamla turistlere tanıtsak ülke için ve bölge ekonomisi için bulunmaz bir nimet olur ama gel gelelim bizim baştakilerin hiç bir şey yapmadığına

bende orada çekilmiş fotoğraflar var onları bulup taratayım da size bir nebze yardımcı olayım foto konusunda

eğer söylediğiniz gibi fabrika yapılmaktan vazgeçilmişse çok güzel bir haber

merak ettiğim acaba turizm bakanlığı burada fabrika yapılmasına nasıl izin verdi?

15. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhaba Halil,
    Bu açıklayıcı yorumun için teşekkürler. Fotoğrafları yayınlaman bizleri çok mutlu eder. Malum yanına kadar gitsek de yağmurdan ayrıntısı ile görmek nasip olmadı.

Bakanlığın veya farklı kuruluşların nasıl izin verdiğini ah bir bilsem... Zaten böyle turlara gerek kalmaz gider hesap sorardık. Türkiye'de işler nasıl işliyor inanın hiç bir fikrim yok. Ama yanlış şeylerin olduğunu herkes görüyor...

Fotoğrafları bekliyoruz...

Sevgiler...

Feyyaz Alaçam bunu beğendi.
  16. Kromozom

Kromozom Yeni Üye

Seviye:
    Helal olsun hepinizi gönülden tebrik ederim

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  17. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    serkan abi rezilliğimizi ortaya sermişsin orhanla ben aynı karede :)

18. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sayın Taşdelen... Diyecek çok söz var bu tur iiçin... En başından beri çektigimiz zorlukları bir sen bilirsin bir de ben...

İşte sonuç ve sen benim abimsin...
    Önce SEni, sonra Bizi , ardından bizim başaracagımıza inanan onlarca insanı Ayakta ALKIŞLIYORUM...

Sevgi Ve Muhabbetle...

Serkan Taşdelen bunu beğendi.