Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kasksız bakkala bile gitmeyin!

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında yuzuakyener tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    30 Eylül 2012'de arkadaşlarla ailecek Abant'a piknik yapmaya gitmiştik. Bisikletlerimizi de arabaya atalım orada gölün etrafında bir kaç tur atarız dedik. Bisikleti arabaya yükledim ve garaja dönüp kaskı elime aldım tam garajdan çıkıyordum ki amaaan altı üstü göl kenarında tur atacağız diyerek kaskı yerine koydum ve Abant'a gittik.

Abant'ta 1-2 tur attık ama kesmedi tabi bizi. İki arkadaş birbirimizi gaza getire getire Bolu'ya bisikletlerle dönmeye karar verdik. Arabaları eşlerimize bırakıp çıktık yola. İkimizde de kask yok tabi.

Abant'tan aşağıya 30-60km arasında bir süratle iniyoruz. Hava harika, her şey dört dörtlük. Ankara-İstanbul yoluna çıkmamıza 3-4km var yok. Ben telefonuma bir göz atayım dedim veeee....

Kendime geldiğimde arkadaşım kül gibi rengiyle yukarıdan Yener Yener diye bağırıyordu. Görüntü yavaş yavaş netleşmeye başladı ve arkadaşımın 2-3 metre yukarıda olduğunu, benim ise aşağıda bacaklarımın arasında bisikletim ve elimde telefonumla yatar vaziyette olduğumu fark ettim.

Sonra arkadaşım yanıma indi ve onun yardımıyla yukarıya çıktım. Kenarda biraz oturalım dinlenelim dedim. Sonra otururken sağ kulağımda bir sıcaklık hissettim. Elimi kulağıma götürdüğümde içeriden kan geldiğini fark ettim. Arkadaşım ambulansı çağırdı ve çok kısa bir sürede beni boyunluk, sedye falan ambulansa yüklediler. O sırada eşlerimiz de gelmiş vs. vs.

Hastanede röntgen, tomografi falan epey bir beklettiler. Sürekli kulağımı aspire ediyorlar ama kan durmuyor. Tomografide kafa tasımda kırık olduğu ortaya çıktı. Bir gece beyin cerrahisinde yatırdılar. Allah'tan kırık önemli ölçüde değilmiş. Kulağıma bakan KBB doktoru geçici bir süre işitme kaybı olacağını ve muhtemelen zamanla düzeleceğini ama düzelmeme ihtimali de olduğunu belirtti. Aynı zamanda çok şanslı olduğumu da eklemeden geçemedi. Çünkü kafatasımın kırılan bölümünün altında yüz sinirleri varmış. Darbe az daha sert olsa kalıcı olarak yüz felci olabilirmişim.

Runtastic verilerine göre kaza anında 35km/h civarı bir süratle gidiyormuşuz ve benim kazadan hatırladığım tek şey gözümün önündeki ağaç dalları. Sonrasını hatırlamıyorum. Öndeki arkadaşın arka tekerine çarparak havalanmışım ve yolun kenarındaki ağaç dallarına çarparak yolun altından geçen bir su kanalının yamacına düşmüşüm. Eğer kaza yarım metre daha erken olsa yaklaşık 5 metreden çakıllarla dolu bir dereye düşecektim.

Bu upuzun lafın kısası şudur ki: Eğer o gün kaskı yanıma almış olsaydım muhtemelen kazadan sonra kalkıp yola devam edecektik. Tek zarar ziyan da bisikletimin kırılan pedalı olacaktı.

Siz siz olun kasksız asla bisiklet üzerine çıkmayın. Umarım okuyacak kadar sabırlı olabilmişsinizdir. Uzattığım için kusura bakmayın.

2. özel

özel Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Bundan sonra bisikletten önce kaskınızı araca koyarsınız sanırım. :)

ersen t. bunu beğendi.
  3. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun,ben tek başıma alt sokağa giderken bile kask takarım.

4. ErenAslan

ErenAslan Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    geçmiş olsun.

5. Okan Yüksel

Okan Yüksel Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun, anladığım kadarıyla çok ucuz atlatmışsınız. Yazdıklarınızı okurken artık daha fazla ertelemeden, en kısa zamanda iyi bir kask almam gerektiğine karar verdim. Benim için uyarıcı oldunuz...

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Dersinizi almışsınız ki bunu detaylı biçimde buraya yazmışsınız. Teşekkürler.

7. Merih Demirkol

Merih Demirkol Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun... Ucuz atlatmışsınız resmen. Allah hiçbirimize kaza bela vermesin...

8. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Normalde kasksız zaten binmem bisiklete. Her gün 3km sakin bir yoldan okula gidip geliyorum. Hiç kaskız gitmedim bisikleti aldığımdan beri. O gün basiretim bağlandı sanırım.

Okan Yüksel kardeşim bir an önce al kaskını. Bu işin şakası yok. Bir kez lazım oluyor. Umarım sizlere hiç lazım olmaz.

9. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    çok geçmiş olsun. Sadece kask takmak değil, iyi bir kask takmak ta çok önemli...

10. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun, 35km/h düşüş için ciddi bir hız yinede iyi kurtulmuşsunuz, inşallah kulağınız eski formuna kavuşur.

11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun .Yalnız bisiklet üzerinde hareket halinde iken cep telefonu ile uğraşmak kasksız bisiklete binmekten 300-400 kat daha tehlikeli! Hangi hızda olursanız olun...

Edip Dinçer bunu beğendi.
  12. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun kulağınızdaki sıkıntıda düzelir inşallah en kısa zamanda

13. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Kulağımda bir sıkıntı kalmadı çok şükür. İç iltihaplanma olmuştu. İlaçlarla düzeldi. Şu an eski formunda.

Haklısınız görmemişin bisiklet programı olmuş, zırt pırt telefona bakmış oldu biraz benimki :D

14. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun, Allah tekrarını yaşatmasın...

15. Özcan DAMLALI

Özcan DAMLALI Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

16. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Umarım tekrarını hiçkimse yaşamaz.

17. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hepinize teşekkür ederim.

18. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun. ben de bazen almiyim diyorum ama alıyorum sonra. bunu aksatmamak gerekir.

19. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış.evet kask çok önemli hemde herşeyden.

20. üstüninanç bayram

üstüninanç bayram Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Tedbiri elden bırakmamak için acı ama gerçek bir örnek,Allah daha kötülerinden korusun sizi ve bizleri...