Kaskla bisiklet sürerken tip tip bakışlara maruz kalmak!

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Kaskın %100 koruma sağlamadığı bir gerçek. Ama bu hiç korumadığı anlamınada gelmiyor. Kaskıma bir kere ihtiyacım oldu onda da iyi ki kaskım başımdaydı dedim. Elmacık kemiğimden aşağısı yaralanmıştı ama elmacık kemiğimin üstünde bir şey yoktu. O olaydan sonrada kasksız bisikletime binmedim bile. Nedemişler "bir musibet bin nasihatten iyidir"

Scudo

Ziya Yurdakul

Daimi Üye
Tepki
130
Kafamda kask olmadıgında hep bisikletten düştüm.Şimdi takıyorum,düşmüyorum.Çünkü trafikde saygı görmek de var işin içinde=)

• Beğen
Tepkiler: Furkan Yavuz

Murat Orego

Aktif Üye
Tepki
150
Bisiklet
Corratec
fatihgüven, o adamın taktığı kask çok farklı. Sokaktaki dandik kasklardan çok daha farklı.

Ben de İstanbul A.M.A.L mezunuyum

• Beğen
Tepkiler: Anıl Kuşaksız

BF Okuru

Üye
Tepki
2
isterseniz 20 tane üniv bitirin valla hiçbir güç beni kasksız yola cıkaramaz en kısa mesafeye bile gitsem kafamda kaskım olur hem mtb ile ugrasanda gidip dandik bir kask almaz şahsen ben giro kullanıyorum atmos modelini çok memnunum gecen gün cevizlide zeminden dolayı yere savruldum yandan darbeyi aldım gidip kaskımı kontrol ettirdim herhengi bir sorun cıkmadı peki o gün kaskım kafamda olmasaydı ne olaktı belkide basımı yandan cizdirecek yada yarıcaktım

siz siz olun en kısa mesafede bile kaskınızı takın basınıza ben daha 17 yasındayım sonucta senin 9 canın yok tek bir hakkın var bunu degerlendirmende senin elinde . ne olursa olsun kim ne derse desin kask hayat kurtarır

bir arkdasımız demişti
takma kafana kasktan baska ..
cokta dogru sölemiş.

Tepki
17
@yaminkutlu

:) vallahi doğru söylüyorsun . yazıların hepsini geçtim buna çok güldüm düşünüyoumda harbiden öyle :) ama elinde polat alemdarın tesbihi olsa delikanlı çocuk derler yanılıyormuyum çünkü onu söyleyen dillerin beyni o tesbihin boncuğu kadar :D

SAMET EFE

Üye
Tepki
7
kask olduğu için;gülen,küfür,eden,dalgageçen,turistzanneden,daha neler nelr ama bize düşen duymamazlıktan gelmek cevap veripte onların seviyesine inmeden devam etmek bn böyle yapıyorum.

Tepki
0
Ben denizli'de oturuyorum.Geçenlerde kask, eldiven ve gözlük aldım grupça biniyoruzda şehir merkezinde toplanıyoruz.O kadar büyük insanlar geliyor soru soruyorlar dik dik bakıyorlar ayrıca bak yarışçılar gelmiş diyorlar ve hele çevre yollarından gittiğimizde arabalardan küfür ve düdük sesleri geliyor ama onlar kaskın faydasını bilseydi arabada bile kask takarlardı... saygılarla..

Tepki
2
aslında cevap yazmak istemezdim arkadaşlar söylenecek sözlerin hepsini söylemişler bana da tip tip bakıp laf atıyorlar etrafınızda motor binerken dahi kask takmıyan ne kadar çok insan olursa biseklet binerken kask takanlara bi o kadar laf atıyor lar onu anladım yalnız değilsiniz hepimizin temel sorunu bilinçsiz toplum

• Beğen
Tepkiler: mert deniz

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
onlar dağlardaki yolları gördükleri zaman onlarda kaskı takarlar

emre azer

Üye
Tepki
41
Kimse için değil kendim için, Önce spor yapmak için, sonra çok sevdiğim için,hobyim olduğu için bisiklete biniyorum...Kasksız yaptığım kazadan (30 km ile ekmek arabasının ön camından içeri girdimŞanslıydım başıma darbe almadım)... sonra .......Kasksız 100 mt gitmiyorum çünkü çok korkunçtu....Sele üstünde uzun süreler geçirdiğim sürüşlerde formasız , taytsız,spd'siz kasksız,gözlüksüz,eldivensiz binmiyorum Bu ekipmanlara birde renkler eklenince ki renk kullanımının amacı trafike belli olmak... Zaten uzaylı damgasını yiyorsun...Bu sporun malzemesi bu.... Yıllarca Kürek çektim hep tayt giyerdik.ama gölde pek kimse görmediği için bizi, sorun yok Bisiklet heryerde her yolda....Alışık olmayanlar hiç bisiklet sporcusu görmemiş olanlar da belki o yüzden uzaylı zannediyor.Takılmamak lazım,yola bakmak lazım,keyif almak lazım.......Gerisi boş.

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
Kasksız sürmek düşüncesine kapılanlar! Sadece bu resim herşeyi anlatıyor zaten.
Not: Ağır şiddet içerir.
Fotoğraf bulunamadı.

İmzamı da kopyalayabilir isteyenler.

Dip not: Bu resmi linklemek yasak olabilir ancak bu tür resimlerin olmaması için bu tür resimlere baktırtmak gerekli.

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
O kafanın o şekilde dağılması için bayağı sağlam darbe alması gerekir bence, Kask olsa bile kurtulabileceğini sanmıyorum.

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
Bence cok havali:) Sapka, bandana vb takmaktan daha fazla rahatsizlik vermiyor.

Ayrica ben hic kimsenin nasil olsa kafamda kask var dur ben arkama bakmadan ani bir sol yapayim, kaldirima cikayim, cukura ineyim dedigini sanmiyorum:) O derece bilincsiz kullanan zaten kasksiz da kullaniyordur.

Bu biraz "akraba evliligi sakincali diyorlar ama bak ben amca ogluyla evliyim, cocuklar turp gibi" demeye benziyor. Ortada bir risk var ve siz o riski engelliyorsunuz, illa bir sey olacak diye bir sey yok.

Forumda biri (kim animsayamiyorum, o kisi kusura bakmasin lutfen) "kaska bir kez ihtiyaciniz olur, onda da kafanizda degilse bir daha gerek kalmaz" demisti. Olay bundan ibaret. Sen tedbirini al bir sey olmazsa amenna. Peki ya olursa?...