Kaskla bisiklet sürerken tip tip bakışlara maruz kalmak!

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
1 hafta önce aldığım geotech marka kaskla bisiklet sürerken edirne gibi sosyokültürel seviyesi çok yüksek yerde bile tip tip bakışlara gülüşmelere maruz kalıyorum sizin başınıza bunlar geliyor mu geliyorsa ne yapıyorsunuz?ilk başta sallamıyordum ama artık günden güne sinirimi bozmaya başladı:mad:

Scudo

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Bu durumlara takılırsan işin zor. Eskişehir'de geçen hafta gezerken kaskla kuzenimi görenler " Bi de kask takmış a... k..." :) gibi saçma şeyler söylediler arkasından. Kuzeniminde söylediği ilk şey; " Bunlara bakarsan arabada ehliyet kemerini takmayı da fuzuli görüyorlar...". Gerçekten de çok haklı. Bir kaza anında seni o insanların gözleri yerine kaskın koruyacak. Hiç bakmadan yoluna devam et...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Biraz dışarıdan bakalım duruma, kişilerden uzaklaşalım.

Karşımızda 2 model, birisi kasklı bisiklet sürücüsü, diğeri onun kaskına gülen yaya.

Bu iki insanı ben aynı kefeye koymam, koyamam. Kasklı sürücü benim gözümde sorumluluklarını ve yapması gereken doğruları bilen, aklı başında ve bilinçli birisidir.
Diğer kişi bırakın sorumluluk ve/veya bilinç sahibi olmayı, bir başkası hakkında yorum yapıp bunun üzerine bir de gülebilecek düzeyde karakter sahibi olduğu için ciddiye alınmamalıdır. İnsanlar arasında ayırım yapmak çok kötü bir davranış ancak, bir başkasıyla, üstelik bilip-bilmeden alay edebilecek bir kişiyi hiç bir konuda ciddiye almam sanırım.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
gülen gülsün arkadas takma kafana .gecen yaz bisikletten düsmem sonucu kask kafamda kırıldı kafamda kask olmasa kimbilir neler olacaktı.

daha tap taze bu sabah antremanda yolda yola çıkan bir bünübüse sol arka tarafına çarptım ve o an farkında degilim ama kaskım büyük ihtimalle bünübüse degmiştir diye düşünüyorum kask olmasa ne olacaktı kim bilir.

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
ayıpın diğer bir tarifi milletle aynı şeyi yapmıyor olmak... bu bakımdan insanlar alışık olmadığı birşeyle karşılaşınca yadırgamaları normal. ama öte yandan şuda bir gerçek bir başkasının yadırgamaması seni kaza anında korumayacak, hatta hastahanede sargılar içinde yatarken kimsenin umurunda da olmayacaksın. özellikle şehirler arası yollarda kısa süreli bulunma anında bile olsa kask olmazsa olmaz bir donanım gibi geliyor bana. misal geçen yaz gölcük yeni yolda sakin bir şekilde arabamı kullanırken birden bire nerden geldiği belli olmayan bir taş uçup ön cama çarptı. taş sekip gitti ama yuvarlak çatlak hala duruyor. taş için aklıma gelen en makul sebep bir kamyonun tekerlerinin arasına sıkışmış taşın tesadüfen biz geçerken yerinden kurtulup bize çarpması yoksa kaymak asfalt olan yolda taşın ne işi var... ama şöyle düşünelim arabayla değilde bisikletle gidiyor olsaydım ne olurdu....

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Ohooo! Biz İzmir'en Bodrum'a gidene dek "Hello" kelimesini duymaktan bi acayip olduk.Kendi ülkemde yabancı gibi hissetmeye başladım. Öyle ki türkçe anlamıyoruz diye ne laflar duyduk.Turistik yerlerde adamlar bizle ingilizce konuşuyolardı.Biz türküz demekten usandık. Çok acayip bi duygu.Kaskı ve gözlüğü takınca ülkemize turist oluyoruz.

Milletimiz bisiklete sadece yabancılar bu şekilde biner sanıyorlar sanırım.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
@Umut Palabıyık

bir de ben...

birazda vitamin'i anaraktan;

takmayacaksın kask takacaksın =)

Tepki
6
İzmir K.yaka sahildeki bisiklet yolunda gidiyorum.Bisikletli orta yaşlarda bir kişi zil çalmama ,sesli olarak geliş varlığımı bir şekilde uyarmama rağmen bisikleti aniden sola kırarak beni yoldan dışarı attı.Bir gün önce İzmir pasaporttan konak önüne bisiklet yolu gibi bir yol yapmış olmalarına rağmen maalesef seyyar satıcılar ,çaycılar ve bisiklet yolu olduğunu bilmeyip zaten çokta umurlarında olmayan isnsanların arasından çok dikkatli gitmeme rağmen karşıdan gelen ,arka kasasında ki termoslardan seyyar çay satıcısı olduğunu sandığım bir bisikletlinin üzerime çıkması sebebiyle bisikletim hasar görmüştü ki çok dikkatliydim sağım solumda kaçacak yer kalmadı ve bu bisikletli arkadaş kafası 90 derece sağında bir kızcağıza bakıyordu ve benim bağırışlarımı da duyamayacak kadar konsantre olmuştu.Bana bindirdikten ve hasarını verdikten sonra önüne baksana diye birde fırça attı.Bense bu hanzo tabir ettiğim insan kılıklı şahsa hiçbirşey söylemedim tabii,paşa paşa bisikletçinin yolunu tuttum.
Şimdi sorgulayalım,kask takalım mı,takmayalım mı?

semeket

Aktif Üye
Tepki
106
arkadaşlar benimde başıma çok geliyor ben hiç konuşmuyorum böyle insanlarla başka konulardan bahsetseler bile cevap vermiyorum geçen haftalarda bisikletle köye gittim oradaki kendi akrabalarım bile bir kaç laf sokmaya çalıştı çalışsın benim hiç umurumda değil canım sıkılıyor ama o insanların başta kendilerine saygıları yok ki bize saygı duysunlar bırakında kendi cahilliklerinde boğulup gitsinler...

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Mahalleden, senelerdir arkadaşım, bir sabah beni gördü ve

"Ha, ha, haaaa... 40'ına merdiven dayadın hâlâ böyle şeylerle uğraşıyorsun. Ne lan bu halin?"

Emin olun hiçbir cevap geçmedi aklımdan... "Ne alaka!" dedi beynim, verilebilecek tüm cevapları taradı ve bulamayıp kısır döngüde kaldı...

Altında 4x4 BMW X5 Jeep olan bir aile, trafikte yanlarından geçerken beni görünce öyle şaşırdılar ki, kadın, direksiyondaki kocasını heyecanla uyardı... Adam dönüp bakarken az kalsın kaza yapıyorlardı...

Yani görmemişin bir oğlu varmış...

Bu yüzden TAKMA KAFANA 36 NUMARA KASKTAN BAŞKA...

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
Sanırım yeteri kadar cevap gelmiş ama benim sana tavsiyem hiç duyma bile ama ceap vermiyorsun diyede sınırı zorlarlarsa git konuş. Ben geçen okula giderken otobüs durağında 25 30 yaşlarında bir adam ve yanında sevgilisinin benimle dalga geçtiklerini hissettim ben yaklaştıkça gülmeleri arttı. Bende hiç kızmadan saygısızlık yapmadan durdum sizi bu kadar güldürecek ne yaptım diye sordum? surakta kalabalık olduğu için bi afalladılar biraz rezil oldular. Adam işte yok fln dedi. Ben sizden bir önceki duraktan biniyordum bisiklet almadan önce dedim. Ben yine her zamanki gibi otobuse bnseydm ki büyük ihtimallede sizin şimdi bineceğinizi otobuse binmiş olacaktım hatta sizin oturacağınız koltuğa ben oturacaktım siz ayakta kalacaktınız ayrıca kirli hava salıp sizin solumanızıda engellemiyorum dedim. Adamla sevgilisi öyle bir bozuldularki en sonda dedim size yaptığım bu iyiliklerin sonucunda bana gülmek mi dedim. Tabi etraftan beni destekleyen bi kaç yorum geldi ama adam ve sevgilisi cidden ağzını açamadılar. Bence onların saygısızlıklarına böyle güzelce kültürümüzü saygımızı ve olayların farkındalığımızı belli ederek cevap vermek en iyisi diye düşünüyorum.

£rk!n

Üye
Tepki
38
@NightHawk

ben de bunu düşünüyorum bisiklete binerken :D alanyada zaten nüfusun yarısı bir şekilde bisiklet kullanıyor ama kasklı görünce biraz şaşırıyorlar bazıları da gülüyo :D ben de diyorum kendi kendime şimdi biri laf atsa insem kask var bi kafa atarım sonra zaten sele borusu da var diye :D