Kaskınızla alay mı ediliyor? O zaman içeri buyrun.

Scudo

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
@snoopist

Benim anlamadığım nasıl gerksizce yazılar olmuş?Bu ne demek oluyor?Sen kask takmıyormusun?Senin başına böyle şeyler gelmedimi?

Bence her yazılan çok güzel.Birgün sende karşılaşırsan böyle bir duruma sende böyle yap derim ben))

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Ben Bisikleti Alalı 1 Hafta oldu ama En Büyük Eksikliiğim kask Utanma Veya herhangi
birşey yaşamıyorum utancım kaskımı hemen almadıgımdandır,Biliyorum ve en yakın zamanda kask alıyorum.. 1 Hafta Daha kasksız idare etmek zorundayım :(

Daywalker

Daimi Üye
Tepki
172
Bu kask olayı ülkemizde genel olarak zor iş. Önceleri kask ve tayt takmak konusunda tereddüte düşer, biri laf attığında ya da cins cins baktığında illa ki bir karşılık vermeye çalışırdım. Sonra bir Avrupa seyahatine çıktım ve iki ay boyunca Almanya ve Fransa'da olduğum bu süre içinde kask ve tayt gibi şeylere olan bakış açım ciddi şekilde değişti. Özellikle Almanya'da kask takmayan bir bisikletçi görmek için çok özel bir çaba sarf etmeniz gerekir. Bir bakkala girersiniz, içeride kafasında kask ve altında taytla rahatça alışveriş yapan, insanlarla konuşabilen kişiler görürsünüz. Kişi kesinlikle giyiminden ötürü herhangi bir olumsuzluğa maruz kalmaz, aksine işi usulüne göre yaptığı için saygı görür o diyarlarda. Sabah kalktığınızda, kafasında kaskıyla, bisikletiyle okuluna giden yüzlerce çocuk görürsünüz. Çünkü daha anaokullarındayken kask takmanın gerekliliği o küçük dimağlara yerleştirilmiştir. Bu eğitim sayesinde toplumda bir bisiklet kültürü oluşmuş ve kask başta olmak üzere pek çok bisiklet malzemesi hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Bunları gördükten sonra ülkemde artık nereye gitsem kaskımı da takarım, taytımı da giyerim. Hatta artık işe giderken ve eve dönerken bile her gün kaskım ve taytım benimle beraberdir.

Laf atanlara gelince, önceleri karşılık versem de artık bundan vazgeçtim. Tepkisizliğin en büyük tepki olduğunu tecrübe ettim çünkü. Ayrıca gelen tepkilerin büyük bir kısmının da aslında kötü niyet taşımadığını gördüm. Biraz ben alıştım kendime, özgüven kazandım. Biraz da çevremdekiler alıştı bana belki de. Almanya'daki kadar rahat olmasam da artık markete de giriyorum, bakkala da. Bakan bakıyor yine, bu şekilde dikkat çekmek rahatsız edici olsa da pek umursamıyorum artık.

Sonuçta kendi rahatım ve kendi güvenliğim önemli benim için, başkalarının ne düşündüğü değil. Kaskınıza, taytınıza, eldiveninize sıkı sıkı sarılın, bunları çevrenizdeki insanlara sevdirin, en azından alıştırın onları, gerisini de umursamayın...

çağdaş efe

Daimi Üye
Tepki
84
katılıyorum bu bir geçiş dönemi olsun.bizler devamlı kasklarımızı takalım ki toplumun gözü alışsın,çocuklarımız kask takmaktan utanmak gibi birşey yaşamasın.

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
Dün ilk defa kask taktım :D Önce 'Bu ben miyim???' dedim :D sonra ise alıştım kaska güzel duruyor güzel :D

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
Bence Avrupa Birliği'ne girmekle değil Avrupa zihniyetine sahip olmakla Avrupalı ya da dünya insanı olacağız.
Avrupa'da bisiklete binerken kask takmayan insan yok.Aynı şekilde Amerika'da da... Ben açıkçası kask takarken seviniyorum, kafamda birileri görüyor ve alışıyor bunlardan görmeye diye..kendimi bir görev üstlenmiş gibi hissediyorum. Takalım takmayanları uyaralım:)

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
İlk etapta benim gözüme de kötü geldi, ilk taktığımda yani.

Ama sonra bir resim gördüm, bir bisiklet kazası, beyin paramparça yerlerde sülük gibi, sonra kafatasının tahmin ettiğimiz kadar dayanıklı olmadığını anladım. Kafa nakli daha çıkmadı. 1 tane kafamız var.

Bisiklet sporuna başladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bence o dalga geçenler tamamen özendikleri/kıskandıkları için dalga geçiyorlar. Kendileri yapmadıkları/yapamadıkları için.

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu
Tepki
2
Genelde orta parmak ama artık millet eldivenede karışıyo yok elinmi donuyor yok hipi olmuşun düşde bi gör...değilmi arkadaşlar.

Tepki
66
beni görenlerin söylediği şey bu, yarışta kaçınçısın bu kadar her kasklılıyı yarışçı sanıyorlar

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
kafasını yarmak isteyenler takmayabilir.ben kaskımı eviyorum.havalı oluyor...

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
ben yoldaki insanlara nasıl kızıyım yani kendi evimdekilere anlatana kadar olayı göbegım çatladı turist mısın bitli turıst kesldın basımıza dıyorlar :D yanı olay bu şekilde gelısıyor nıtekım ben aldırıs etmemıyorum babama bisiklette senin o tv den ızledıgın futboll gibi bir spor dalıdır diyorum ve bisiklete binmedinde top oynarken nasıl kranpon gıymek gerekıyorsa bısıklet kullanırkende bır takım malzemeler kullanılması gerektıgını anlatmaya çalısıyorum anlata bıldıgım kadarıyla : )

Kutay Han

Üye
Tepki
4
Bende kask takıp birkaç kez sokak aralarında dolaştım ,çocuklar turist -turist diyerek takıldılar :)

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
genelde yorumlara bakıyorum şikayetçilerin geneli isanbul vb çevreden ama bu arkadaşlarımız kayseriyi daha hiç görmediler galiba bisiklet gelişmemiş ve çok az kullanıcı var oralarda 10 insan bakıyosa size burda 1000 insan hayretli bakışlar küfürler vb davranışlarda bulunuyo.hele tayt falan giymeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

m6rk

Daimi Üye
Tepki
166
Pazar günü antremanda düşüp sol elimi kırdım (forumda ayrıntılı anlattım). Yüzümdeki yara izleri sol gözümün 3.5 mm. yanından başlıyor. Kaskımı ancak dün inceleyebildim, ön tarafındaki izleri görünce bana öncelikle gözümü bağışladığını, ayrıca elmacık kemiğimi kırmaktan ve bir sürü dikişten de kurtardığını gördüm. Şimdi ben alay edeni duyar mıyım, takar mıyım? Bazı insanlar bazı şeyleri maalesef başına gelmeden anlamıyor, insan doğası ve eğitimle ilgili, fazla yapacak bir şey yok.