Kaskın önemi-sadece foto-

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
pink bike a gir previous pods a tıkla önceki resimlerine gir o resmi bul ve ilk yoruma bak. ilk yorumda video linki verilmiş. uğraşmak istemiyosanda al sana link :D (link) zaten o 3 resim 1sn içinde olup biten bişey izleyince bişey anlamıyosun. resimler daha güzel :D

bu arada pinkbike da NWD 10 dan 1dk lik bir bölüm izledim cam mc caul un 1dk si idi bisiklet üzerinde pek görüntüsü yoktu fakat olan kadarıyla NWD 10 harika bi film olucak :D

Scudo

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
@ujur

Evet bende darren ve cameron mccaul'unkini izledim.Çok güzel bi film olucak bu seferki.Luis'lede ufak bi muhabbet ettim nwd 10 hakkında harika bi film olucak heycanla bekliyorum ben :)

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri
A

Adrenaturex

Misafir
dostum kask olmadıgı dusunursek bu kadarda dustugunuzu dusunursek beyin kanaması kafa tası catlaması en iyi ihtimalle 9 dikişli ve yuzde epey bir cizilme olcagından emin olabilirsiniz allah acil sifa versin ne diyelim extreme icin hersey deger bence ama saglımızı bu kadar kotu hallere sokmamalıyız ama kaza geliyorumda demez .. fakat jantın yamulması hız ve baskının epey bir fazla olması lasım oyle bir jant kac kg basınca dayanaklı da yamultmus

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Buna iyi olmuş bisiklet kullanmayı bilmiyor.Düşüşe bak bisikleti haşat etmiş.Ben de kask takmayı öneriyorum ama yani şurda da bu şekilde düşülmez ki.Sanki 30 metreden düşmüş. Bunu gören dağdan dağa atlıyor zanneder.

• Beğen

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Az önce vidyoyu izledim daha açık görünüyor herşey bana kalırsa biraz abartarak girmiş. Hızı o noktaya göre yüksek gibi geldi bana tabi daha tecrübeli arkdaşlar daha iyi yorumlar ama yarışda olsa birilerinin dediği gibi kontrolsuz güç,güç değildir o yüzden herzaman tedbirli olmak gerek bide muhtelemen diyelim lastiği patlamadı o noktada o şekilde düşmedi vidyodaki geliş açısından anlanacağı gibi yokuşda çok hızlı geçmiş olcaktır kendini minderli ağaçda bulabilirdi.

• Beğen

dhmaniac

Üye
Tepki
21
@TRD8138

Adamın aklından zorunun olması lazım bir dünya kupası esnasında düşüp biyerlerini kırmak..kullanmış olduğu bisiklete zarar vermek..ki sponsorları sağolsun öyle bir problemleri yok..üstüne üstün birde yarış dışı kalmak..bakın arkadaşlar anlamak istemediğiniz şu..bu adamlar zamana karşı yarışıyorlar ve hızın getirileri olduğu gibi dez avantajlarıda olabiliyor bunun gibi..altınızdaki bisikletin üzerinde dünyanın en iyi komponentleri ve suspansiyonları olabilir ama öyle anlar oluyor ki amortisörler ve fiziki kanunlar o amortisörlerin bazı şokları abzorb etmesini engelliyor..adamın bu yaklaşık 2 metrelik yükseklikten düşme öncesinde üzerinden geçtiği taşlık alan hızından ötürü arka tekerleğin yerden kesilmesine neden oluyor ve adam aslında ondan sonrasında sadece ön tekerleğin ve amortisörün hakimiyetinde kalıyor..adamın kendi bedenindeki basınç yani arka tekerleğin şiddetiyle bedenin öne doğru atılması sonucu adam geriye ağırlık veremiyor..sonrasında adam yerdeki (bana göre gereksiz olan) düz platformun köşesine lastiği takması sonucu düşüyor..buna benzer bişey yaşadığım için söylüyorum..ve bana 1 kırık köprü kemiğine neden oldu..kaldı ki bu adamlar profesyonel yarışçılar bu adamlar kadar kimse düzgün düşemez..adamların inanılmaz bir kabiliyetleri var bu konuda..bütün ekstrem sporlarla uğraşan insanlarda mevcuttur bu..bisikleti zıplatma olayına gelince arkadaşım özellikle çok girişli çıkışlı vede yokuş aşşağı bir yüzeydeyse bisiklet inan bana zıplatmayı bırak ön tekeri biraz çekebilirsen büyük başarıdır..bunlar zaten ağır aletler ;) ve amortisörleri çok hassastır..zıplatamazsın :)

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Gerçekten berbat bir düşüş.Ne kadar milletimiz takmasa da Kaza Anında Sizi Korur!!!

Tepki
28
adamin hata yaptigi yer 19 uncu saniyede bisikletin hava ziplamadan onceki dengesine bakin ve sonra da kullanicinin can marshall in on tekeri parcanin tam sivri kenarina denk getirdigini gorun butun kazanin baslangisi 19 yada18 inci saniyede basliyor sadece o sivri yere carpmasi ile degil

buyrun buda resmi

http://img5.imageshack.us/img5/6964/naamloosmbs.jpg

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Evet 19uncu saniyedeki zıplama daha ileride gelen yol hizasından çıkararak istemediği bir yerde (planlamadığı)ön tekerini yere basmasına sebep oluyor...Parkur öyle dikki amcada 2 saatte çıkabildi:D

Salih AK

Üye
Tepki
31
ayrıca ön teker, o arka tekeri zıplatan yerden kurtulduğunda da biraz yalpalıyor sanırım ayrıc amortisör darbeyi alacağı kadar almış. bence bisikletin kaldıracağından fazla bir yük var ve ne olursa olsun, incecik tel sonuçta :D Hem o hızla herşey bir anda oluyor. Ben pek müdahale edecek fırsat bulduğunu zannetmiyorum.

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
lisede iken okul dönüşü benim eski bianchi ile giderken resim çantası birden ön janta sıkışınca aynı şekilde asfaltı öpmüştüm titanyum gözlüğüm kırıldı burnumun kanaması 3 saatte tampon ve çeşitli müdahelelerle durdu o günden beri burun kemiğimde yamuk:Dresim çantasından da hala haberim yok:D

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
@ErkaL

Bende jantı dicekrtim yav herkesini lk aklına gelen demekki jantmış nasıl o hale gelmiş.