Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaskımı değiştirmek istiyorum.

Konu, 'Giyim' kısmında Tahir Keskin tarafından paylaşıldı.

1. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selamun aleyküm arkadaşlar.

3 ay önce bisikletimle beraber Action marka kask aldım. İsim adamı ActionMen havasına sokuyor biliyorum. Çok kaliteli olmadığını bilsem de beni idare edeceğini düşünüyordum. Arada forumda kask hakkında başlıkları okumuş olsam da kaskımı değiştirmem gerektiğini düşünmüyordum.
    Ta ki şu hadiseler vuku bulana kadar:
    Kaskımın sağında solunda ezikler oluşmasıyla kaskımın ne kadar kaliteli olduğunu sorgulamaya başladım. Cuma günü iş çıkışı ezilen noktaların fotoğraflarını çektim. Aynı gece fotoğrafları paylaşmak için foruma girdiğimde Kerem Aksoy kardeşimizin başına gelen tatsız hadiseyi anlatan şu başlığa denk geldim.
    Artık bunu okuduktan sonra konu açmama gerek kalmadığını ve hiç zaman kaybetmeden kaskımı değiştirmem gerektiğine ikna oldum ve forumda kasklar hakkında araştırma yapmaya koyuldum.
    Araştırmalarım neticesinde elde ettiğim bilgiye göre (yanlışım varsa düzeltiniz):
    1. Muhakkak her kask kafamızı korur fakat daha kaliteli malzemelerden yapılan kasklar daha fazla korur. Malzemenin kalitesi de fiyatını etkilediğine göre pahalı kask daha kalitelidir diyebiliriz. Yine bu teze göre 100 TL'ye kadar olan kasklar birbirinin muadili sayılır.
    2. Piyasada bir çok marka var. Kendini ispat etmiş markalardan almak daha iyi olur. Özellikle Bell ve Giro tercih sebebi olmalıdır. (Benim açımdan böyle :))
    3. Kendime şöyle bir yol haritası çizdim. Önce hangi kaskı alacağıma karar vereceğim, mümkünse mağazanın birine gidip kaskı bizzat deneyeceğim; en son nereden alacağıma karar vereceğim çünkü yurt dışında fiyatlar neredeyse yarı yarıya.

100 TL altı kaskları elediğimde Giro ve Bell'den dikkatimi çeken şu modeller var:
    Giro Indicator (Yerli sitelerde fiyatı 140-150 TL arası)
    [​IMG] [​IMG]
    Giro Venti (Indicator ile aynı fiyat seviyesinde)
    [​IMG] [​IMG]
    Bell Slant Kask Titanyum (Yerli sitelerde 130 TLL civarında)
    Scott Watu (Indicator ile aynı fiyat seviyesınde)
    ve
    Giro Rift Titanyum (Yerli sitelerden 185 TL seviyesinde)

Aslında Giro İndicator'a karar kılmıştım lakin beyaz veya gri olsun diye bakınırken Giro Rift'e denk geldim. Araştırma yaparken Titanyum'u methedenler olduğunu görmüştüm. 3 kuruş pahalı olsun titanyum olsun mu demek lazım, bilemedim.
    Modelleri gördünüz. Sizce hangisini almalıyım, hepsi birbirinden güzel :) Bu modelleri kullanan arkadaşlar varsa yorumları benim için çok değerli.

Zahmet edip okuyan arkadaşlara teşekkür ederim.

Çağlayan bunu beğendi.
  2. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Diyelim bu modellerden birine karar verdim. Kocaeli'de nereden bulup da deneyeceğim kaskı :( Fikri olan var mı?

3. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Seçtiğiniz kasklar uluslararası düzeyde kendini ispat etmiş markalar ne kadar para ödediğinizin bir önemi yok önemli olan sizin sürüş güvenliğinizi azami sağlayacak bir kask ben sizin bu modellerden kullanmıyorum Bern marka http://www.ebay.com/itm/Bern-Watts-...678248?pt=US_Helmets&var=&hash=item3f186c1d68 bu modeli kullanıyorum...Sözün özü paraya kıyıp iyi bir kask almanızı temenni ederim.

4. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar titanyum kask kullanan var mı? Ne faydası var titanyum olmasının?

5. Özgür Ka

Özgür Ka Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yurtiçinden mi alacaksınız yurt dışından mı ?

6. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eğer karar verdiğim modeli yurt dışında uygun bulursam oradan alırım. Önceliğim model belirlemek.
    Sabah eBay'de bir satıcının ürünlerine baktım. Giro'nun envai çeşit ürünü var. Yerli pazarda sınırlı sayıda ürün görüyormuşuz meğer.

7. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu modeli beğenmiştim, tam da benim bisikletimin rengine uygundu. Di'li geçmiş zaman kullanıyorum çünkü az önce bu modelin sadece büyük bedenleri için üretildiğini öğrendim :( Bu renkte model tavsiyesi olan varsa bakabilirim.

8. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Oradaki titanyum kelimesi kaskın modelini işaret ediyor :) Yani pratikte size hiçbir faydası dokunmayacak.

Geçenlerde genç bir kardeşimize, ebay üzerinden İngiliz bir satıcıdan Giro Indicator kask satın aldık. Kargo dahil 65 TL ödedik ve 10 gün sonra kask elimizdeydi. Kasklar söz konusu olunca yurtdışı ve yurtiçi fiyatları arasındaki fark 2 katını bulabiliyor. İmkanınız varsa yurtdışından getirtmeye bakın kaskınızı.

Saygılar

Tahir Keskin bunu beğendi.