Kaskı yıkadıktan sonra pedler söküldü yardım

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
arkadaşlar merhaba kaskı yıkadıktan sonra içindeki pedler söküldü aynısı yada benzerini bulabilirmiyiz

Scudo

Blnth2000

Üye
Tepki
1
İsim
Bülent Taha
Bisiklet
Bianchi
O bahsettigin seyler cirt cirtli degil mi. Benimki oyle. Ayrica bulabilecegini sanmiyorum. Yeni almak durumunda kalirsan cirtli olmasina dikkat et. Yikarken cikarirsin.

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
Kaskla kum a mı düştünüz? Tozlandımı?

Kaskımı aldım kazasız belasız 3 yıldır kullanıyorum daha 1 kez yıkama gereği duymadım.

Kirlenmek güzeldir.

Ped leri japon ile yapıştırın bence.

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Kaskın iç tarafındaki malzemeyi yıkayabilirsiniz..Ben bir defa yıkadım..
Böyle bir durumda yapışkanlı yerler sökülebilir..Bunun için kaskın yapışkanlarının yedeğini,kaskı aldığım yerde bana vermişlerdi..Hiç lazım olmadı ama..

Bisiklet malzemesi satan yerlerde olabilir..;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de arada çamaşır makinesine atıyorum. Arap sabunu döküp balkonda çiğneyen de var.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
(link)

Bir bakın, benzer model varsa sipariş verin derdim ama cidden gereksiz pahalı :acpsnr:

"Kaskınızın modeli + Replacement pad" yazarak aratabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Pedleri cırtlı değilse yapıştırın veya kendiniz cırt alıp ekleyin.
Kaskın pedlerini yıkarım bende. Ter birikiyor sonuçta. Kaskın kendisinede arada bir su vurmak lazım. Yağmur, çamur kirleniyor bayaa. Kafamıza takıyoruz pis tutmak olmaz. Sadece köpük bir malzeme olduğundan kimyasallara, sıcak suya bulaştırmamalı.
Bu sıcak havalarda gözlüğü bile bir suya tutuyorum sürüş sonrası. Unutmayın tuzlu su aşındırır.

Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
@BerkEvren
bulabilirseniz japon yapıştırıcısından daha mantıklı bir fikir bencede

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@koshanerberk
Her tuhafiyecide satılır. Japondan kolay bence bulması :)

• Beğen
Tepkiler: koshanerberk

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
Bende yıkamayı düşünüyorum iç kısmı, japon olur mu bilmemde evde sıcak silikon tabancası var, bir süre sonra tekrar kavlayacağı için yeniden yıkamaya hazır olacaktır :)

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@iksis kuma falan düşmedim kaskta hasar yok sadece yıkama geregi duydum terden çene kayışı leş gibi olmuştu 8 aydır hiç yıkamadım sıvı sabun ve normal sıcak olmayan su ile yıkadım

@Blnth2000 cırt cırt değil içinden zaten cırt cırt çıktı onlar sağlam padler söküldü forumda benzer konu bulamadım olmadı bulamasam terzi ye götürüp overlok yaptırıcam kenarlarını tabi yapabilirse en azından uzun süre dayanır gibime geliyor

@BerkEvren merhaba yukarıda arkadaşa kirlenmek güzeldir yazmıs bende sizin gibi kirlenmek güzeldir ama temizlenmekte güzeldir dayanamıyorum sonuçta arkadaşlarla birlikte süruyoruz uzun yolda tur sonu oturup birşeyler içiyoruz zaten havalar sıcak normal ter olsa bende okadar kafama takmam ama artık sar sarı lekeler olmaya başladı kaskın özelikle bağlantı kayışlarında bisikletikimide her tur sonrası temizlerim nemli bir bezle dayanamıyorum pis durmasına napim işte bende böyleyim :(

Dosyalar

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
en güzeli plastik kelepçe ile yeniden tutturmak..

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@Türka¥ kesinlikle tutmaz tutsada o kısım başımıza değecek bir müdet sonra başımızda yara dahi oluşur

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enja
Ben de kaskımı her tur sonrasında su tutarak yıkıyorum. Padler kalitesiz ise bu durumla karşılaşabiliyorsunuz.

Kaskın markası Prowell mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ervin

Prowell pad konusunda ne yazık ki iyi bir marka değil. 2011 yılında ilk aldığım kasklardan bir tanesiydi. Bu markayı satan firmalar ile görüşüp temin etmeye çalışabilirsiniz, ebay'dan baktım ama ürün gönderimi halen yapılıyor mu bilemiyorum, araştırmak lazım.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Aynı sorunu bende yasadım :D Suan yanmaz tuylu kumas bant ıle sardım onları bır derece turuyor ama cok degıl :D Yenisini alana kadar bunla idare edicez.

Tepki
45
İsim
Görkem ÜNLÜ
Bisiklet
Carraro
Benimde SELEV kaskımın pedleri çıkarılabilir değil. Dört aydır kullanıyorum. Artık terden dolayı iyice kirlendi. Yıkamak istiyorum ama tekrar takamamaktan korkuyorum. Ne yapabilirim?