Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaska takılan kamera

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Barış Şükür tarafından paylaşıldı.

1. Barış Şükür

Barış Şükür Yeni Üye

Seviye:
    danielhuang ve Nuri Kongur bunu beğendi.
  2. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    sanırım kamerayla birlikte satılan kask modelleri olması gerekiyordu bir yerde görmüştüm

3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kask + Kamera için ciddi bir ücret öder,denemek için açılırsın trafiğe.Bir saatte onlarca Makak kaydedersin ve muhtemelen yaptığın son kayıt,bir minibüs şoförü tarafından levye ile dövülme kaydın olur.Minibüsten inen bir kaç kişinin sizi kurtaracağı düşüncesi içinizi ferahlatır gibi olsa da,onlar,çorbada bizim de tuzumuz olsun diye,görüntünüzü,acil servise yaraşır bir hale getirmek için üzerinizdeki çalışmayı tamamlarlar.
    Siz davanıza sonuna kadar inanır,iyi bir avukat tutar,tespit ettiğiniz görüntüler,aracın plakası ve şoförün belirlenen kimliği ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunursunuz.İlk duruşmanız 4 ay ikincisi 1 yıl sonraya ertelenir.Karar duruşması için mahkeme celbi,posta pulu olmadığı için taraflara iletilemediği gibi,suçun trafikte oluşması trafik mahkemesi'nce,darp ve dayak ise Asliye hukukla,sulh hukuk mahkemesi arasında gider gelir.Sonuçta işin içinden çıkılamadığından,yüz elli sayfalık dava dosyası uyuşmazlık mahkemesine gider.Muhtemelen 6 yıl sonra taraflara bir celp daha gelir ancak minibüs şoförü bu olayı hatırlamaz.(Haftada en az iki üç vatandaşı levyelediklerinden,bu gayet normaldir)Karakola giderek dilekçe verir"Yanlışlık var,böyle bir olay olmamıştır vs" Karakol tutanağı savcılığa iletir......
    .... Daha da yazarım.
    Kask kamerası almayın.
    Kalabalık gruplarla kavga etmeyin.
    İlla ki ederseniz
    Arabadan inen bir kişi için ,kafanızı kullanın(!) :)
    İki kişi için kafanızı ve selenizi kullanın.
    Üç kişi için ayaklarınızı kullanın,zira bisikleti refüjün karşısına taşıyıp,aracın sizi takip etmesini engelleyeceksiniz.
    Son olarak:Hepsi şakaydı elbette.Ciddiye almayın.

_constantine_, ouzoo, tekkir ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  4. Barış Şükür

Barış Şükür Yeni Üye

Seviye:
    Kimse kesinlikle burada böyle bir şey olmaz,yok canım daha neler diyemez sanırım. Verdiğin örneğin en acıklı tarafı bence bu :( İngilterede ki örnek ise; bu benzer tiplere karşı örgütlenmek, bilinci arttırmak, ceza almalarını sağlamak (CTC's Road Justice Campaign | Road Justice ) bizdeki ise levye :D

5. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    videoyu izleyince medeniyet dışı şöförlerin türkiye'ye has bir tür olmadığını görüyoruz. büyük biritanya'da da rastlanılan yaratıklarmış. hoş 4-5 yıllık bisiklet sürücülüğümde 1-2 kez karşılaştım, sanırım şanslılardan birisiyim, ama karşılaşınca eğer dikkatli olunmazsa bir daha karşılaşma fırsatı! bulamayabilirsiniz. en iyisi demir bükeyin dediğine kulak vermek. "usta şöför/sürücü diğer sürücünün ne yapacağını tahmin eder ve tedbirini alır" ilkesini her daim uygulamak.
    benim kamerayı dilememin sebebi karakolda söyleyip mahkemede şaşıran tiplerden dolayı. illa bisikletli olmaya gerek yok. gündelik yaşantı içinde bir şeyler yapmaya çalışırken karşılaştığım söylenmiş ama sonradan söylediğini red eden ya da o manada söylemediğini söyleyen tiplerle karşılaşıyorum bol bol. o zaman keşke omzumun üstünde kamera olsaydıda kaydetmiş olsaydım diyorum. en son saçma sapan bir telefon görüşmesinden sonra telefonuma gelen giden aramaları otomatik kaydeden bir program kurdum. artık her konuşmam kayıt altında. özellikle şirketlerle muhatap olurken onlara söylüyorum kaydettiğimi ve genelde işe yarıyor.

6. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Kafanı kullan kafanı :)

7. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    hiçbir şekilde kavgaya saldırgan olarak girmeyin mutlaka karate gibi (SAVUNMA) sporlarından en az 1 sene eğitim alın saldırgana asla vurmayın sadece yumruğunu tekmesini bloke edin ve saldırılarından mümkün olduğunca kaçın http://www.uzmantv.com/yumruga-karsi-kendimizi-nasil-savunabiliriz buralardan yardım alabilirsiniz.Ve sakın ama sakın karşınızdakine zarar vermeyin bizler sporcuyuz sporcu zeki çevik ve ahlaklıdır ahlaklı birisi karşısındakine asla zarar vermez.

8. eren kılıç

eren kılıç Aktif Üye

Seviye:
    siz böyle korkakca şeyler yprsnz tabi adamlar haklı olur çekdiginiz videoyu polis merkezine verin onlar gerekeni yapar hem ortada delil war mahkemede tanık olarak çıkmanıza bile gerek olcagını sanmyorum

9. danielhuang

danielhuang Yeni Üye

Adı:
    danielhuang
    Bisiklet:
    Atala
    bisikleti video kaydetmek çok popüler ve iyi bir aksiyon kamera önemlidir seçin, bisiklet video bağlantısı aşağıdadır. benim blackview DV500 ile kayıt

10. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    sj4000 serisi daha iyi değilmi hocam 1080p kayıt ve wireless gibi özellikleri mevcut

Çıkrıkçı bunu beğendi.
  11. Çıkrıkçı

Çıkrıkçı Yeni Üye

Adı:
    Berk
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aynen hocam ben kullanıyorum ve gayet memnunum sadece wireless modelini almadığım için pişmanım ama gayet başarılı bi alet

12. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sj4000 kaska nasıl takılıyor ? Bu mesajı görenler link atarsa sevinirim

13. Burak Cem Oztarak

Burak Cem Oztarak Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisiklet kaskı için aparat mevcut; fakat kutudan gidon aparatı çıkıyor diye biliyorum. Gopro aparatları sj kameralarıyla uyumlu olduğundan kask aparatı daha sonra alabilirsiniz. Yalnız direkt kask aparatı diye sorarsanız yanlışlıkla snowboard kaskı için olanlardan alabilirsiniz, bu yüzden delikli kask için veya direkt bisiklet kaskı için diye sorarsanız daha sağlıklı olabilir. :)

linkte burada, buyrun;
    http://shop.gopro.com/EMEA/mounts/vented-helmet-strap-mount/GVHS30.html#/start=1

Bu arada şu kamera konusunu bende çok inceledim, sj5000 ile gopro hero arasında kaldım bence gopro'nun en ucuz seçeneği olan hero'yada bakılabilir. Wireless falan koymamışlar tabi ama kalite olarak bir tık yukarıda gibi. E bir de iki yıllık garantiniz olacak. :)

14. Onur İlker Gündoğdu

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cevap için tesekkurler hocam.Aparatlarin hepsi geliyor ama yanlis yapmak istemiyorum :) Kirmizi bir bant var yapiskan onu cikarip direk yapistirip sonra da kementle mi sabitlestiriyoruz ?

Bisiklet kaski hocam :)

15. Burak Cem Oztarak

Burak Cem Oztarak Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yok hayır delikli bisiklet kaskında yapışkana hiç dokunma bence. Senin sorunun cevabı direkt bu vidyo da çok güzel anlatılmış...

16. Onur İlker Gündoğdu

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok tesekkürler eve gidince izleyeyim. Gidonda sabit durmuyor gevsiyor hosuma gitmedi kask daha iyi olacak :)

17. ahmet emin aydın

ahmet emin aydın Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben özel kamera almadım küçk dijital makineyi internetten aldığım aparat ile kaska tutturdum ama sanki gidonda olsa daha iyi gibi olacak.

18. Onur İlker Gündoğdu

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gidonda o vida gevsiyor kamera yatmaya basliyor.Belki gopronun vidalari daha siki duruyordur hocam bilmiyorum ama sj4000 de durum böyle.

19. Murat Sönmez

Murat Sönmez Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benim de kask üzerine monte action cam im var.Ben de aynen bbc linkindeki bisikletli gibi kaydediyorum.Tek fark sağa sola sataşmadan onların saygı göstermesini beklemeden hata yapmalarını bekliyorum ve kayıtları ertesi gün trafik şube müdürlüğüne teslim ediyorum

20. Onur İlker Gündoğdu

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Markasi ne hocam ?