kask ve eldiven

punk- ek

Üye
Tepki
5
çok uzun bir yolculuğumuz olucak kask ve eldiven ne kadar gereklidir.çok hız yapmıcaz yükümüz çok ağır olduğu için bilgilendirirseniz almak istiyorum eldiven ve kask

• Beğen
Tepkiler: mehmet_tatar
Scudo

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bu şartlar altında kesinlikle kasksız ve eldivensiz çıkmanızı önermem.
Eldiven düşme anında elleri korudugu gibi, gidonu tutarken de rahatlık saglar.
Düsük sürat yaparken bile kask gereklidir, bisiklet dururken düşüp kafanı kaldırıma vs. çarpıp yaralanabilirsin sonuçta. Yüklü bisikletin de neticede düşme riski var...

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
En kısa mesafelerde bile kask gereklidir. Sonuçta kazanın ne zaman geleceği belli olmuyor. Eldiven ise size hem konfor sağlar aynı zamanda yine bir kaza anında ellerinizi koruma imkanı sağlar.
Kask-eldiven-gözlük hayata değer katar

• Beğen
Tepkiler: nilay ve punk- ek

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
uzun bir turda farklı tutuşa sahip tur gidonlarını tavsiye ederim. hem eldivenin ömrünü uzatır hemde ergonomi olarak rahat olursun.

• Beğen
Tepkiler: punk- ek

rockbu

Aktif Üye
Tepki
167
gözlük gözlerinizi dışardan gelebilecek zararlı etkilere karşı korur (rüzgar, toz, güneş ışığı vs.) böylece rahat görüş imkanına sahip olursun.

• Beğen

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
50 ile giderken gözüne hiç sinek kaçtı mı bilmiyorum ama pek hoş olmuyor, tecrübeyle sabit. Ayrıca kaskınızda da sinek filesi olması yararlı, delikten içeri bir arı girerse ne olur düşünemiyorum bile :) Önceleri eldiven ve kask kullanmazdım, avcumda üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen düşme izleri silinmedi. Kafa üstü düşmedim ama düşseydim tabii ki o izler de silinmeyecekti. Takın kaskı kafanız değil kask patlasın...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Kask - Eldiven - Gözlük Bu işin 3 vazgeçilmezi.
Ben sorunuzu arka tekerleği takmadan çıksak yola gibi algılıyorum.

Gördüğünüz üzere kimse takmayın demiyor zaten.

Ayrıca tur da kullancağınız bisiklet , malzemelerden solayı ağır olacak,
çok hız yapmayacağız demenize rağmen ; aırlıktan dolayı biikletiniz yokuşlarda beklemediğiniz kadar hızlanacak.

Selamlar.

deniz__pr

Üye
Tepki
4
ne çok ayrıntı var kafam çok karıştı kask eldiven gözlük kıyafet almayı düşünüyorum hem iyi hemde uygun olmalı.herkes bişey yazmış çok karıştım yaa.

• Beğen

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Kafan karıştıysa varsa yakınlarda gelişmiş bir bisiklet bayisi git gör derim:) çünkü Görerek bakarak hatta sorarak daha somut fikirler elde edeceksiniz ;)

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
eldiveni o kadar önemsemiyorum ama kask ne kadar mesafe olursa olsun takılmalı ve takıyorumda

der76

Aktif Üye
Tepki
149
ben motosiklet de kullanıyorum ( şu an yok ama inşllah olacak) bakkala giderken bile takıyorum eldiven ise iyi oluyor avuç içleri bir süre sonra terliyor onun için iyi oluyor

deniz__pr

Üye
Tepki
4
herşeyi tamamladım kask,eliven,gözlük bisikleti bile yeniledim scott aldm ama kolu kırdım alçıda sağ kolum bide :mad: size bol eğlenceli gezmeler dikkat edin..:)

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
Kask ve eldiven için çok şeyler söylendi ve birçok kişi de kullanır oldu ancak gözlük kullanımı konusunda hala yetersizlik görüyorum. Bunun için 1. Ege Üniversitesi Bisiklet Festivali'nden aşağıdaki kareyi koyarak devam ediyorum..

Numaralı gözlük bile hiç takmamaktan iyidir hatta gözlük kullananların numarasız güneş gözlüğü yerine normal gözlüklerini bile takması daha doğru olacaktır.

Piyasadaki gözlükler pahalı gelebilir ancak çok kaliteli işçi gözlükleri de bulunmakta ve sadece adı işçi gözlüğü olup kalitesi ve görünümü ile birçok gözlükten daha iyi olduğunu söyleyebilirim, ayrıca fiyatları da 20-25 YTL civarında.

Fotoğrafta, gözüne sinek kaçan arkadaşımıza müdahalede bulunan sağlık ekibini görüyorsunuz, neyseki önemli birşey olmadı...
http://img.photobucket.com/albums/v331/ozzyxs/festival/TIMG_8402.jpg

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
@punk
Sanayi sitelerindeki marketlerden, belki büyük yapı marketlerde (koçtaş, pratiker vb.) uygun fiyata bulabilirsiniz. Benim bildiğim en iyi marka 3M, çok farklı modelleri var..
İzmir'dekiler için, Doruk Bisiklet'de bu gözlüklerden birkaç modeli bulunmakta...

deniz__pr

Üye
Tepki
4
13ytl ye tchibo mağazasından aldım çokda güzel foto koymasını bilseydim koyardım kol kırık zaten.ama bu mağazanın ürünlerini takip edin derim.bursada zafer plaza ve koruparkta şubeleri.

çağdaş

Daimi Üye
Tepki
174
Bence böyle bir forumun üyesi olduğun için çok şanslısın tam bir eğitmenler topluluğu çok bilgili insanlar var herkez herşeyi eksiksiz söylemiş

unformat

Üye
Tepki
20
Peki marka model olarak önerebileceğiniz bir kask var mı normal fiyatlı?