Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask ve Eldiven Önerisi

Konu, 'Giyim' kısmında nazmi bilmez tarafından paylaşıldı.

1. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba. Aylardır ha bugün ha yarın dediğim bisikletim pazartesi günü elime geçiyor kısmetse. Salcano ng 650 26 v. Burada pek bisiklet malzemesi satan yer yok o yüzden kaskımı ve eldivenimi internetten sipariş etmek istiyorum. Bu aralar pek bütçeyi aşamam. En fazla 40 Liraya bir kask ve 25-30 liraya'da Eldiven alabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler :)

2. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  3. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nereden baksan 1 ayı bulur bence çağrı abi o zamana kadar ellerim param parça olur :D

Edit: Bisiklet Eldiveni Yarım olması tek isteğimdir :)

4. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kış için yarım muhtemelen işine yaramayacak ama çinde envayi çeşit eldiven bulabilirsin. Çoğu 5 doları geçmez :)

CandanC bunu beğendi.
  5. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Buradan alsam da pek bir şey fark etmiyecek bence 5-10 tl oynarsa oynar en fazla :) yardımların için teşekkür ederim çağrı abi

6. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Kafan ne kadar degerlıyse o kadar kalıtelı kask al derım .

Barış Dğhan bunu beğendi.
  7. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haklısın tabi ki fakat bu aralar bisiklet aldığım için o kadar abartıya kaçamam ve hiç almamaktan daha iyidir diye düşünüyorum

8. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Buna ben karısamam zaten ama kafasında 9 dıkıs ve elınde de 7 dıkıs olan bırı olarak bunu yazıyorum.Tercıh sıze aıttır.Bu arada kalıtelı kask pahalı kaskdır anlamına gelmıyor.İnternette testlerı olan kaskları almakta fayda var.Yakın zamanda motorcu bır abımı trafık kazasında kaybettım.O yuzden forumda artık tavsıyelere pek yorum yazmıyorum.Iyı aksamlar

9. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Eldiven birinci öncelikli bir aksesuar değil bana göre. Bırak ellerin biraz sertleşsin, nasırlaşsın, yolu hisset. Ben zaman zaman eldivensiz kullanırım, ayrı bir zevki var. Bir çok pro yarışçı da kullanmaz eldiven. Onun parasını kaska aktar, ilerde alırsın gerekirse.

Kask için çok para verme, genelde kalitesi ağırlıkla ters orantılı olarak artar ama mtb sürücüsü için önemli bir detay değil. Ayrıca kasklar genelde altına şapka ile kullanılır, yazlık ve kışlık tiplerde, bu nedenle eğer kafana çok büyük gelirse veya rahatsız ise(internetten denemeden alacağın için) altına tupac in taktığı gibi bir bandana veya şapka takabilirsin. (Şapka bere şart değil yanlış anlama olmasın)

Buğrahan Özbilenler bunu beğendi.
  10. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tupac'ın taktığı Bere var abi çok soğuk olursa onu takmak istiyorum olur mu olmaz mı bilmiyorum tabi :) 4 tane bandanam var bere olmazsa bandanayı başıma ya da yüzüme sarmayı planlıyorum. Dediğin gibi eldivenin parasını kaska aktarmak daha mantıklı

Başınız sağolsun teşekkürler. Benimde kafamda ve elimde dikişler var bu arada. Sağ kaşımda ve sağ işaret parmağımda

11. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sahibindende ucuz fiyata kaslar var aslında kaliteli 2. el alıp bir güzel temizlersin tamamdır ben limar525 carbonu baya bir pazarlıkla 2. el 60 tl ye aldım :D keza giant marka bisiklet aparatlı bayağı sağlam D kilidi 45 tl den aldım.

12. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Kask ve eldiven ikinci el kullanılmış alınmaz. Neden? Öyle işte, olmaz! Ter kokusu sinmiştir, zor çıkar. Yeni bisikletle hiç olmaz. :)

Ahmet.KOÇ ve Efe Taner bunu beğendi.
  13. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ter kokusundan ziyade, önceki sahibinin o kaskı nasıl kullandığının, kaskın yapısında kullanıcıdan kaynaklı bir kusurun (en ufak bir çatlak vs) olup olmadığını bilmenin mümkünü yok. Ne olursa olsun ben kask konusunda hiçbir zaman ikinci el ürünlere yönelmem açıkçası.

CandanC ve Efe Taner bunu beğendi.
  14. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. Sıfır olması her zaman daha iyidir pahalıdır ama iyidir :)

15. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Vallahi aldığım kask çok temizdi belliydi yani hiç kullanılmamıştı zaten aldığım adam 2 kere ya kullandım ya kullanmadım demişti bende güzelce temizledim tekrardan :) eldivene lafım yok çabuk deforme oluyor birde teri kiri cidden emen bir araç 2. el alınmaz.

herkesin kendi seçimi saygı duyarım

16. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    İlahi Mert, kendi terin sorun değil ama başkasının ki, kardeşin bile olsa olmaz :) Sefa nın da dediği gibi çatlak veya çizik güzel görünmez. Kafayı korusun diye alıyoruz estetik önemli değil diyorsanız...demeyin öyle..estetik önemli.

Bu arada Mert, uzun zamandır sormak istiyordum, imzanda rahmetli Gandi ne demek istemiş? Sanki biraz şey bir söz olmuş..şey..

17. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kaskın yüzeyi terin çok kolay çıkacağı bir yüzey birde sağlam bir deterjan var bende bırak teri zifte döküyorum zift kalkıyor yerden öyle birşey :) vallahi ben güvendim aldım kontrol ettim heryerini limar525 carbon gibi bir kaskı 60 tl ye alma fırsatını kaçırmak istemedim işin açığı imzamdaki söz hakkındada şunu demek istemiş rahmetli ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış şimdi açıklayıcı oldumu :D

18. Efe Taner

Efe Taner Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Giyim :: Kask :: Sedona BİSİKLET KASK MAT SİYAH SARI BEDAVA KARGO - Performans Bisiklet-ÖZGÜRLÜK PEDALLARDA,ÖZGÜRLÜK PERFORMANS BİSİKLET'TE "Sedona,Whistle,Carraro,Amoeba,Bianchi,Colnago,Cube,Merida,Shimano,FOX,DT Swiss,RockShox,Dahon,Zefal,Cat Eye" Kaskımı bundan aldım 60 tlydi 55 e düşürttüm eldivenimide aynı yerden aldım 35 tlydi 30 liraya aldım merida eldiven çok rahat ama kaskımda 20 değilde 24 hava deliği olsaydı daha iyi olurdu diyorum her seferinde. Modelleri kafanda fikir oluşması için attım daha ucuza bulabileceğin yerler var ama merida jelli eldiveni öneririm kaskı deneyip almanız şart hiç olmazsa yaşadığınız yerdeki bir bisikletçiye gidin deneyin fiyatı uygun değilse internetten alın derim.
    eldivenimde bu http://www.guvenbisiklet.com/uploads/20140517143925.png 30 tl ye aldım çok memnun kaldım elciklerim çok rahatsızdı eldiven aldıktan sonra artık ağrı sızı kalmadı :D .

19. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Raşit abi, çatlağın görünümde yaratacağı negatif faktörü en son değerlendirmek lazım aslında. :)
    Biliyorsun, kask denen şey tek kullanımlıktır. Tırnak ucu kadar ufak bile olsa, en küçük çatlak kaskın direncini bozmakta ve yapması gereken işlevi yerine getirememesi demek oluyor bu da. Kaskta bir çatlak varsa, o kaskı ıskartaya çıkartmak zaruri. :) Şahsen ben yaşamayı ve hayatı seviyorum (her şeye rağmen), ikinci el riskli bir ürün almaktansa güvenliğim ve sağlığım için kesenin ağzını biraz daha açmayı göze alabilirim. :)

20. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Kör buzağıyı bilemem ama bu sözde bir çeviri hatası var gibi. Şöyle olsa mantıklı olurdu:
    "Hayatta yaptıklarınız önemsiz olabilir, önemli olan onları sizin yapmış olmanızdır"
    Ben söylesem şöyle derdim: "Hayatta yaptığınız şeyler önemsiz olabilir, olsun, önemli olan onları sizin yapmış olmanız"