Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask tercihim?

Konu, 'Giyim' kısmında bedir özgencil tarafından paylaşıldı.

1. bedir özgencil

bedir özgencil Misafir

Merhaba, kasklarla ilgili pek bir bilgim yok ancak biraz araştırma yaptım, delta bisiklette limar ve geotech kasklar gösterildi. İkisi de 49euro, geotechinki http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_args=Catsel,36 adresinde GEOTECH YETİŞKİN KASKI - KAHVE/GÜMÜŞ/KARBON KV-25-4
    GEOTECH diye geçiyor. Limarınki ise yine aynı sayfada Limar 525 diye geçiyor. Limar biraz daha dağ bisikleti tarzındayken(tereği ve şekli açısından), geotechinki sanki biraz şehir bisikleti kaskı şeklinde üretilmiş. Bunların sağlamlıkları nasıldır, siz hangisini tavsiye edersiniz?

Bir de decathlonda btwin in http://www.decathlon.com.tr/TR/b-twin-sport-5-gri-turuncu-179584558/ kaskını gördüm. bunu fiyatı ise 75 tl. Ucuz ama reyonunda örnek teşkili için kaskın birini kesmişler enlemesine ve iç malzemesi gayet güvenilir duruyordu.

Sizce tercihimi hangisinden yana kullanmalıyım ya da hiçbirini tercih etmemeli miyim? (Bu arada fiyat sınırım 100 tl) (Ayrıca bisikletim kron xc500, şimdiye kadar dağ bayır yaptıramadım kendisine, sadece şehirde kullanabildim ama bu yaz sınırlarımızı aşacağız beraber, biraz daha arazide kullanmaya başlayacağım.)

Teşekkür ederim.

2. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    GEOTECH YETİŞKİN KASKI - KAHVE/GÜMÜŞ/KARBON KV-25-4 benim tercihim bundan yana

3. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum ben Geotech'i tavsiye etmem, aldım hiç kullanmadan çıkardım elden, kaskı eline alınca hiç sağlam olmadığını ve olası bir kazada (Allah korusun) hiçbir işe yaramayacağını hissettiriyor. Limar'ı bilmiyorum ama Geotechten iyidir tahminimce.

birde bulunduğun ile varmı bilmiyorum ama internetten de satılıyor Tchibo.com.tr de Tchibonun bir kaskı var şu anda, ben onu aldım 50 TL gibi bişey fiyatı, hala kaldı mı stoklarda bilmiyorum ama kask gerçekten çok güzel, tavsiye ederim. Geotech ten 10 kat daha iyi.

4. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Tchibo internet sitesinde kalmamıl. Mağazalarda belki vardır.

Bana şu 3 kask arasındaki farkı açıklarmısınız. Giro markasını rastgele seçtim. Farklı markalarında benzer kaskları var.

Amatör seviyede asfalt dışı MTB kullanacak biri nasıl bir kask seçmeli? Tamamen keyif olmasa gerek?

5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
  6. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Ben de Limar 525'i beğendim ama anlamadığım birşey var: Limar'ın kendi sitesinde 2 boyu olduğu yazıyor. Türkiyede satış yapan sitelerde boylarından hiç bahsetmiyor. Elinizdeki kaskta boyla ilgili bir ifade var mı?

7. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Evet boyu var.Yalnız alırken siteden mi seçtim yoksa boyutunu ben mi telefonda söyledim onu hatırlamıyorum.Yanlış hatırlamıyorsam ben deltanın online sipariş telefonunu arayıp sormuştum, kaskın boyutunu ve olup olmadığı onlarda ankara şubesinde var demişlerdi.Siparişi verdim ertesi gün öğlen ankaradan adanaya aras kargo ile gelmişti sanırım 10 tl gibi kargo ücreti tutmuştu.

8. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Siteden seçilmiyor.

9. csavuran

csavuran Yeni Üye

Tchibo dan aldığım kask gayet iyi ve ucuz da ben kullanıyorum memnunum her ne kadar uzun süre olmadıysa da ..

10. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Tchibo meğerse ne güzel şeyler satıyormuş. Fiyatlarda iyi. Ne yazıkki birçok ürün için internet sitesinde kalmadı yazıyor. İstanbul'da mağazalarda bu ürünler bulunuyor mu?

11. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  12. bedir özgencil

bedir özgencil Misafir

Sorduğum sorulara uygun cevap veren tek kişi olan Oğuzhan Pilgir'e teşekkür ediyorum, sorularım dikkatle okunup cevap verilirse sevinirim. Başka bir kask tavsiyesi istemedim ben, yok tchiboymuş, yok prowellmiş... Ayrıca konumla TAMAMEN alakasız olmasına rağmen neden kendi sorularını bu başlığın altında sorduğunu anlamadım İlker Eren...Bir de 'ben şu kaskı tercih ediyorum' ya da 'bende şundan var' gibi mesajların altına lütfen sebebini de yazın, sizin tercihinizin sebebinin ne olduğunu bilmem gerekiyor...

Sonuç olarak sorularımın cevabını alamadım henüz... Dikkatli cevap verilmesini rica ediyorum...

13. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    Bedir Bey burda cevap veren herkesin iyi niyetli olduğunu düşünerek ve sizin de böyle düşünmeniz gerektiği uyarısını yaparak istek ve beklentilerinizi biraz daha tatlı dille belirtmenizi önemle rica ediyorum zira sizin tepkinizin uyarıdan fazlasını içerdiğini buna da kimsenin haddi olmadığı kanaatindeyim şimdi bana da böyle yaklaşmamanızı dileyerek size yardımcı olmaya çalışayım ben Limar 910 Karbon kullanıyorum sebebi bisikletin her parçasında olduğu gibi maksimum direnç/sağlamlık ama minimum ağırlıktır ayrıca fiyat/kalite oranı da bence iyi zira bu ürün 200 TL civarındayken başka markalar 400-500 TL arasındadır ancak sizin bütçenizi aşıyorsa eşim benim kaskın regini beğenmediği için yani siyah almak istemediği için tercihimiz UVEX'den yana oldu... makul fiyatı- ağırlığının kabul edilebilir oranlarda olması, üst sert plastiğinin yapışkanı çıkacakmış gibi değil tam şekilde oturuyor olması, dolgun malzemesi ve boyun ve çene altınızı saran gergi iplerinin yüzünüzü tam sarması, ayrıca en önemlisi yeterli hava deliklerinin olması ve ön deliklerinde sinek/böcek kaçmasın diye önleyici sinekliğin olması tercih sebeplerimizdendir ayrıca Delta'da Uvex kasklara özel takılması için uygun yerleri olan yan ve arka ışıkları varki buda modifiye edebilmenize olanak sağlıyor ayrıca bu sayede akşam karanlığında ve kalabalık trafikde sizin görünmenizi sağlayarak hayati bir konuda ekstra güvenlik sağlıyor...tabi öncelikle alacağınız kaskı beğenmeniz gerekmekte sonra kafanızı rahatsız etmemesi gerekmekte sonra diğer özelliklerine bakmalı...tam kapalı kasklar genelde dağdan iniş yapan bisikletcilerin tercihidir sebebi malum rüzgar girsin kafanın içinde hava sirkülasyonu sağlayalım derken tepeden kafası üstü düşen bisikletçilerin bu aralıklardan dolayı sivri cisimlerin batıp hayati tehlike yaratmaması içindir....umarım iltifatınızı hakedebilmişimdir Bedir Bey....Buarada kaskın arka ayar vidasında reflektörü varsa tercih sebebidir yoksa da kendiniz yapabilirsiniz....bilmiyorum facebook hesabımı burdan görebilirmisiniz ama denemekte yarar var buyrun linki;http://www.facebook.com/photo.php?f...0322019504775.362433.712174774&type=3&theater

İlker Eren bunu beğendi.
  14. bedir özgencil

bedir özgencil Misafir

Çok teşekkür ederim Baki bey verdiğiniz faydalı bilgilerden ötürü... Kusura bakmayın, üslubumun farkına varamadım ama açtığım konunun altında tamamen farklı bir sorunun yer edinişi ve şahıslardan sorumun gerçek yanıtından uzak yanıtlar alışım biraz canımı sıktı. Kimsenin kötü niyetli olmadığını biliyorum, lakin araştırmam istediğim çizgide süregitmedi ve bu da benim böyle bir yazı yazmama sebebiyet verdi. Tekrar kusuruma bakmayın lütfen, yanlış anlaşılmalara sebep olduysam affola.. :) Keşke ben böyle bir şey yazmadan önce bu şekilde bir cevap gelseydi bana, ben bunları yazmadan önce bu denli ilgilenilip -belki de önemsenip- cevap verilseydi de bu tür bir tatsızlık yaşamasaydık... :)

15. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    neyse tatlıya bağladık bu sebeple evveliyatın bi önemi kalmadı ancak herkese yardımcı olmayı can-ı gönülden isteyen ben bile bu tip bir yorum görünce inan ilk başta çekimser kalmıştım sonrasında vazgeçtim tabi çünkü yardımcı olmasaydım sadece siz değil bu konuyu bilmeyen ama takip eden birbaşkasıda öğrenemeyecekti yani davranışlarımız sadece bizi değil bizimle hiç ilgisi olmayan insanları da etkileyebilmekte bu sebeple keşke demeden önce nezaketten ödün vermemeliyiz...aksi taktirde insanlara kendimizi ifade edemeyiz ve bolca ''keşke' deriz...bundan sonraki soru ve sorunlarımızı birlikte hoşsohbet eşliğinde çözebilmemiz dileğiyle....