Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask takmak anormal mi?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Volkan Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar bugün dersaneye bisikletle gittim.(her zamanki gibi:D).Geri eve çıkıyordum.3t tane 19-20yaşlarında genç kız beni görünce kaskımı göstererek yolun ortasında kahkaha atmaya başladılar.İnsanlar böyle yapınca kaskı fırlatıp atasım geliyor.Sinir oldum:boese157: :boese157: :boese157: Eğer erkek olsaydı inip pataklayasım vardı:boese157: :boese157: Kaskıma bakın anormalmi:

güray ve t-genc bunu beğendi.
  2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kızların kafandaki kaskın şekline güldüğünü sanmıyorum. kafanda hangi kasak ne olursa olsun muhtemelen aynı tepkiyi werirlerdi.Ama markası cinelli olmasına rağmen bu tip bir kaskı ilk defa görüyorum.Kızların werdiği tepkiyi boşwerip kask takmaya dewam et.Onların bisiklet we dünya hakkında en ufak bir bilgileri bile yok...

3. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:
    bence kaskın çok orjinal bir kask yine bence başkalarının ne düşündüğü değil senin ne düşündüğün önemli

cedrick41 bunu beğendi.
  4. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    kardes sen hiççç merak etme bizim ulkede helede iç anadoluda bu tur tepkilere alısmak lazım (her ne kadar sinirlensekte sabır sabır...)benimde basıma cok geliyo bide sundandır kızlar grup halınde oldukları için grup psikolojisi hemen alay etmeye calısıp gruba karsı espri kaynagı bulmus olacak aklı sıra

N.Erdem TUGRAHAN ve cedrick41 bunu beğendi.
  5. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Aglanacak hallerine gulmusler...

Bosver kardesim uzulme sen takmaya devam et kaskini ;)

Basina bir darbe geldiginde o kizlar degil, kaskin koruyacak seni ;)

Kask takmaya devam :)

6. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Ben de o kızlara gülüyorum buradan.. Cidden acıncak halleri varmış.. Boş ver; kimse için ödün verme.. ;)

7. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    Merzifon'da böyle bir durum normal (bu arada bende merzifonluyum :D), sonuçta pek karşılaştıkları görüntü değildir, fakat umursamayıp takmaya devam etmelisin, eninde sonunda alışacaklar.

Ama böyle bir kaskı ilk defa görüyorum bende, ve koruma derecesindende süpheliyim. Şuan varolan köpükten yapılmış kasklar darbeyi emiyor (1 kere test etmek zorunda kaldım :eek:), seninki pek emiyormuş gibi gözükmedi açıkcası. Sanki kickbox ya da başka bir dövüş sporu için tasarlanmış gibi.

8. cazz

cazz Kıdemli Üye

Seviye:
  9. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence kaskınız çok orjinal,tamamen kendi tarzınızı yaratmışsınız.
    Ben şahsen böyle kendine has şeyleri seviyorum...

UMUT ALAÇİÇEK bunu beğendi.
  10. everon

everon Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ya türkiyenin neresinde aynı sorun yok ki ben hataydayım bir defa takabildim uzaylı görmüş gibi bakıyorlar

11. Whiplash_Dodo

Whiplash_Dodo Üye

Seviye:
    ya senin kaskına gülmüşler ya bana nedemeli bmxle dolaşırken herkes espri yapmaya çalışıor çocuk biskletide bilmemne diye sen hiç birine aldırma boşver geçen işde 2 kız yürüodu bnde bmx le arkadaşımı bekliodm geçerken o bisklet çok büyük değilmi ona falan diye espri yapmaya çalştılar bnde baya sinirlendm ama artık her gün bu lafları duyduum için takmıorum snde takma boşver kaskında gayet orjinalmiş bnce

12. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kask takmak kesinlikle anormal birşey değil, olması gereken birşey, yalnız kullandığınız bu kaskın şuanda kullanılan kasklar kadar güvenli ve aynı özellikte değilmiş gibi geldi bana, kask üst ve yan bölümlerden sert ve kalın malzemeli olmalı, kaskın emebileceği darbe miktarını arttırmak için bu şart. ;)

13. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kask takmamak anormal.Bisiklet üzerinde alınabilecek en hayati önlem olması nedeniyle çok önemli.Takmaya devam,alışacaklardır...

14. hcyoldas

hcyoldas Kıdemli Üye

Seviye:
    Boşver kardeş takma kafana.Bizde Yenibosna da ilk kask takmaya başladığımızda milletin yanında geçerken acayip bakıyolardı.Sanki biz başka bi gezegenden gelmişizde onlara SELAM DÜNYALI diyecekmişiz gibi.Ama çoğu kişi alışdı artık.Alışmasalarda kulak asma söylenenlere.Kasklarla dalga geçenler bizim gibi kask takamadıkları için eksik hissediyolar ve dışa böyle vuruyolar galiba.Sen yinede kask takmakdan vazgeçme.

15. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    hayret bişey ya ben kasklı birini görünce bakıp seviniyom ne güzel diyorum.ah bu kızlar şu gülme huylarından bi vazgeçemediler;) .herşeye gülüp alay ederler.bence kimseye kulak asmamak lazım.can güvenligi daha önemli...:in:

16. castelloterminator

castelloterminator Aktif Üye

Seviye:
    tak tak:D

kask hakkaten orginalmiş

17. motobecane_mirage3

motobecane_mirage3 Üye

Seviye:
    bence mutlaka tak, bir kaza geçirdiğinde, keşke taksaydım demekten, başkalarının gülmesi iyidir. iş kazası geçiren insanalarla konuştuğumda "keşke" güvenlik malzememi kullansaydım diyorlar. hiçbiri aman ne olacak yine de kullanmam demiyor. bazıları güvenlik önlemlerini almadığı için ölüyor.
    herkese kazasız günler...

18. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    merzifondaki arkadaşlar bilirler.bakkala dahi gitsem kask takarım.milletin gülmesi-bakması umurumda bile değil.bir tane kafam var.:)onu da korumak durumundayım:)

sana tavsiyem sende böyle şeyleri dert etme.herşeyden önce sağlığını ve olabilecek riskleri düşün ve kask takmaya devam et;)

lindemann bunu beğendi.
  19. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    malatyada da aynı sorun war kasklı oldugumda herkes ister istemez donup bakıo tek kask takan benim malatyada arasıra gezmeye gelen bisikletli arkadaslarımız oluo onlarda takıo ama kalıcı olan hep benm bole isaret edip guluolar arac suruculeri bilem yapıo :D bende onlara guluorm onlar bana gulunce susuolar hemen :D

20. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aslında bizim millet daha önce hiç görmediği,tanık olmadığı ve çok da garip geldiği için kasklara bakıp bakıp duruyor, en sonunda onlar da alışacaklar. Çünkü hep kasksız dolaşan insanları gördüler.Birden uzaylı gibi enteresan ama koruyucu kaskları görünce tabi şaşırdılar.Cep tel leri ilk defa çıktığı zaman, o sesleri, melodiler ilk defa duyulduğu zaman da bizim millet aynı tepkiyi vermedi mi; şimdi ise kimse dönüp bakmıuyor bile değil mi,alışacaklar,daha çok bilinçli kaska kullanan insanları gördükçe gözleri alışacak. Halbıki hiçkimse motosiklet kaslarına bakmaz,gülmez ve de dikkatini çekmez. Halbuki onlar da kask. Çünkü onlara alıştılar. Avrupada asla böyle birşey olmaz,çünkü orda çok kimse kask takar,onlar alışıktır. Bana da garip garip baktılar,elle işaret ederek gösterdiler,arabada herif önüne bakacağına bana bakıyor,nerdeyse kaza yapacak farkında değil. Sırf nadiren de olsa rahatsız edici bakışlara maruz kalmamak için bazen takmıyorum ama artık bugünden itibren 100 m bile gitsem ne olursa olsun takacağım. Eğer birşey olacaksa beni kafayı onlar değil o güldükleri kask koruyacak. O resimdeki kaskı görünce gayri ihtiyari ben de güldüm, çünkü uydurma bir kask sandım. Ama neredeyse aynı yaşıt olduğunu görünce eski kask olduğunu anladım. Ama bir darbe anında ne kadar koruyucu olur ,şüpheliyim. Kızlar kimlere gülmedi ki bana da güldüler; evet grup psikolojisi... O tek başına olsaydı sadece bakardı ya da en fazla gülümserdi ama asla kahkaha atmazdı; o yüzden boşver sen kendii işine bak...

adanus bunu beğendi.