Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask sorunuma yardım lütfen :)

Konu, 'Giyim' kısmında kaan çağlıergin tarafından paylaşıldı.

1. kaan çağlıergin

kaan çağlıergin Yeni Üye

Sevgili bisikletçi dostlarım, kask seçimiyle ilgili sizin görüşlerinizi almak istiyorum.
    İşe öncelikle kendime 100 tl gibi bir bütçe koyarak girmiştim, çeşitli araştırmalar sonucunda ise delta bisikletteki limar 525 kask üzerinde karar kılmıştım. Parayı denkleştirip deltaya gittiğimde büyük hüsrana uğradım, kaskın kafama uygun boyu kalmamış. Bunun üzerine satıcı arkadaş bana uvexi önerdi. Acayip de met etti, uvexin kasklarını avrupada üreten tek firma olduğunu ve herhangi bir sorun çıktığında da hemen kendisine götürebileceğimi söyledi-yani sonuna kadar duruyordu kaskın arkasında.. Hatta istediğim forumdan da araştırabileceğimi, uvexin vazgeçilmezlerden olduğunu, limardan üstün bir marka olduğunu açıkladı.. Çok iddialı konuştu sizin anlayacağınız. Ben de bütçemi güç bela biraz daha genişleterek uvex XENOVA CC yi seçtim siteden. Şimdi, siz uvex mi limar mı sorusuna hangi yanıtı verirsiniz? Uvex XENOVA CC mi yoksa Limar 747 MATT TITANIUM KASK mı? Bir de kafama şu takıldı, uvex xenova cc ile uvex xenova arasındaki fark nedir? 10 euroluk fark neyden kaynaklanıyor? (Bu arada mtb kask seçimi yapacağım.) Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim, pedalınıza kuvvet :)

2. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncelikle foruma hoşgeldin :) , xenova cc kullanıyorum , başka hiçbir kask kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım . Uvex kalitesini ispatlamış bir marka , limar da öyle . Sağlamlık konusuna giremiyorum çünkü daha kaskın korumasına ihtiyacım olmadı çok şükür. Xenova cc ile ilgili küçük bir inceleme de yapmıştım , görmediysen ;

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=96464

3. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Aynı şekilde ben de delta'dan limar bakarken uvex aldım. Bir seneden beri kullanıyorum. Kıyaslama yapamam ama kafam içinde gayet rahat. Yakından görerek ve deneyerek almanı öneririm.

4. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    merhabalar

model konusunda yardımcı olamayacağım maalesef. ancak bi noktaya takıldım...

Kaskla ilgili "herhangi bi sorun" nasıl oluyormuş acaba? :)
    Normalde bi fonksiyonu yok malum, sadece maazallah bi kaza yada darbe anında işini eksiksiz yapması lazım.
    eğer işin içinde herhangi bi "sorun" imkanı varsa Allah korusun sonrasında "bu işe yaramadı" diye gitmek zaten mümkün olmayacaktır.

belki bahsi geçen ürünler şahanedir, dediğim gibi bilgim yok. sadece satıcı arkadaşın söylediklerinin absürdlüğünü belirtmek istedim :)

umarım doğru tercihi bulursunuz.

5. denim ower

denim ower Üye

Seviye:
    Ben Limar 910 modelini kullanıyordum eskiden aldığım sene limar ın en üst modeliydi rahatlık açısından oldukça memnun kalmıştım.Ama sağlamlığını test etme şansım olmadı. Limar da Uvex de oldukça iyi markalar ama bence Bell ve Giro ya da bir bak.Eğer bulabilirsen 661 Recon da çok güsel bir kask.

6. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    UVEX sadece bisiklet değil, diğer ekstrem sporlar içinde kask ve koruma ekipmanları üretmektedir.Ve alanında kendini kanıtlamış bir firmadır.Yani illa test için sizin düşmenize gerek yoktur.Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

7. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben Ankara-Dışkapı'daki bir bisikletçiden 4-5 ay önce 30 TL'ye bir kask aldım. Görünümü sade, lacivert renkli, önde plastik koruması var, ölçüsü de kafama uyan çin malı bir kask. Açıkçası kendimi güvende hissetmeme sebep oluyor ama, umarım "sağlammış" veya "keşke daha pahalı bir kask alsaymışım" diyeceğim bir tecrübe yaşamam :)

8. kaan çağlıergin

kaan çağlıergin Yeni Üye

Herkese çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplardan ötürü, şuna açıklık getirelim ''herhangi bir sorun'' dan kastı şuydu; beğenmeme, kullanıp rahatsız olduğundan şikayet etme vb. durumlardı. Yoksa düştükten sonra neyi nasıl değişebilirsiniz ki.. :) Ama bir de pek çok kişiden giro yu duydum. Giro venti titanyum için ne dersiniz peki? Erdoğanlar bisiklette 64 euro gibi bir de fiyatı var...

Gökhan Ö. bunu beğendi.