Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask seçimi

Konu, 'Giyim' kısmında akgulcemal tarafından paylaşıldı.

1. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Arkadaşlar kask almak istiyorum internette biraz inceledim modelleri . Bulunduğum bölge dolayısıyla deneme şansım yok . Delta bisiklette geotech kasklar hoşuma gitti , ayrıca limar ın modelleri de güzel gözüküyor.Bütçem 100 tl civari . Kask seçimi ile ilgili konuları okudum daha önce benzer konularda açıldı ama ben yinede açmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim .

2. Selcuk ASLAN

Selcuk ASLAN Üye

Seviye:
    Hoşuna gideni al :)

3. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Akgül bey merhaba bahsettiğiniz geotech kasklara bende baktım oldukça güzel kasklar.Ancak güzelliği kadar dayanıklı ve sağlam sizi koruyabilir özellikte olması şart.Ben kendime sirkeciden noname kask aldım fiyat 35 tl.Fiyatı ucuz diye şüphelenmiştim fakat geçen ki düşmemden dolayı bu şüphem gitti.linkteki kask hoşuma gitmişti,deneyerek alma şansınız var ise bir bakın derim.

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4429,OdesisMc

Birde forumdan arkadaş konu açmış yararı olucaktır.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=1035

4. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    geotech kullanan hiç bir arkadaşım memnun değil. üzerine biraz daha koyarak bu alanda kendini kanıtlamış markalara bakın derim.

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kask,bisiklette kullanabileceğiniz en hayati elemandır.Bu özelliği ile,dikkatli seçilmesi gerekir.İlk bakışta,kaskların ana kimyasalları aynı ya da benzer gibi dursa da,"fark ayrıntıda gizlidir" prensibine dayalı olarak,seçimimizi bu ayrıntılara göre belirlememizde fayda vardır.
    Günümüzde pek çok bisiklet ya da donanım markası kask üretiyor.Ayrıca kullanıldığı yol ve doğa koşullarına göre de farklı aerodinamik şekillere sahipler.Sizler,seçiminizi yaparken "No name" dediğimiz çok ucuz kasklardan uzak durunuz.Kask ölçüleri Standart giyim ölçüleri gibi sınıflansa da,kafa taslarımız bu standartların kalıplarına uygun olmayabilir.Bu sebeple kaskın mutlaka ayarlanabilir olmasında fayda vardır.Bir başka deyişle, kaskı taktıktan sonra,bir ayarlama düğmesi ile kafatasınızın şeklini alacak bir iç çarçeve,kafanız ile kask arasındaki sabit duruşu/açıyı kolaylaştıracaktır.
    Bir diğer önemli konu "Hafiflik" tir.Zira bir saati aşan sürüşlerde,dakika başına artan oranlarda hissetmeye başlarsınız ve bu da boynunuza büyük baskı yapar.
    Üzerindeki hava kanallarının sayısı ve ergonomik yapı ise vazgeçilmez seçim sebebi olmalıdır.Bütün bunlar,kaskı "Pahalı" bir ihtiyaç malzemesi yapar.Aksesuar diyemiyorum,zira kask aksesuarın çok ötesindedir.
    Demek ki,kask alırken "Hangi kaskı almalıyım" dan ziyade "Hangi kasklardan uzak durmalıyım" sorusunu yanıtlamak yeterli olacaktır.

6. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Derya bey dediklerinize aynen katılıyorum.Fakat bende kask alırken bu söylediğiniz doğrultuda bakıyordum fakat noname kaskımı alırken kafamı kurcalayarak almıştım fakat gerek hafif sağlam oluşu vede ayarlanabilir olması bir nebze şüphemi gidermiti ancak bisikletten düştükten sonra kask işe yaradı doğrusu o kadar sağlam kafamı yere vurmama rağmen.

Not.Yanlış anlaşılmasın noname iyi bir kasktır demiyorum(sadece benim kask sağlam çıktı)
    Böye bir tecrübemi paylaşmak istedim.

7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    O zaman şu yanlış anlamayı düzeltelim.İyi kasktan kastımız sağlam oluşları değildir zira kaliteli olsun kalitesiz olsun tüm kasklar,ciddi düşmelerde ve özellikle kafanızı koruyacak şekilde çarpmalarda zarar görür.Darbeyi emmesi ve ezilerek şeklinin bozulması,kafanızı koruyan en önemli özelliğidir zira darbe aldığı halde şeklini koruyan bir kask,kafanızı koruyamaz ve o darbenin tüm şiddetini kafatasınıza uygular.Yani kask sağlam çıktıysa Allah sizi korumuş,kask değil:)

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  8. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    şimdi oldu tamamdır :in:

9. akgulcemal

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yorumlarınızı için teşekkür ediyorum . Gayet açıklayıcı bilgilendirici yorumlar. Zaten ucuza kaçmak istemiyorum bütçemi biraz daha zorlayabilirim. O zaman geotech leri sildim listemden.Deneme şansım da malesef yok . Onun için kullanan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var. Limar ın 525 modelini tavsiye edermisiniz ? Yada uvex xenova ? Yardımlarınızı bekliyorum

10. akgulcemal

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bugun uvex xenova cc aldım umarım pişman olmam :) Gelince fotolarını paylaşırım

11. muratcodek

muratcodek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    şuan bende kask alma evresindeyim,paraya da kıyıyorum,içimde biraz şüphe vardı ama derya abi'nin söyledikleri beni bir nebze rahatlattı çünkü bende öyle düşünüyorum. orta yollu bir kask hayat kurtarır ama konforda önemli o yüzden şuan 2 kask arasındayım. specilized prevail ve uvex fp3.. aranızda kullanan var ise yorumlarını almak isterim.