Kask Seçimi

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Prowell F-55 ---55 TL (Tabi İstanbul'da bulabilirsem)
http://www.sedabisiklet.com/wp-content/uploads/2009/09/f55rnbrw-resize.png

Bell Ukon FS ---75 TL
(link)

Giro Skyline ----75TL
(link)

Bell Venture ---94TL
(link)

Giro GXL ------103TL
(link)

Bell Slant ---131 TL
(link)

Giro Rift ----131 TL
(link)

Ciddi bir kazadan sonra mucize eseri yeni yeni toparlanıyorum. Motorsiklette güvenliğe önem verdiğim için Carbon Momo kask kullanıyorum ama bisiklette nedense alışamadığım ve arkadaşıma hediye ettiğim kaskın nekadar önemli olduğunu yeni yeni anlıyorum.:(

Yukarıda belirttiğim modeller ele alındığında Fiyat/Performans sözkonusu olduğunda hangi model kask daha önem taşıyor ve öne çıkıyor?

• Beğen
Tepkiler: Uğur Vural
Scudo

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
Giro iyi bir marka ve çok güzel kasklarıda var bell de ondan pek ileri pek geri değil yakın ve ilinen markalar... Bu nedenle tüm kaskların sertifikasının vs belgelerinin olduğunu testlerinin yapıldığını düşünüyorum...
bu nedenle kangisinde hava kanalı çoksa onu almanızı öneririm ayrıca bir miktar hoşunuza gidecekki takmaktan sıkılmayın usanmayın ama hava deliği azaldıkça kaskın terletmesi arta arttıkca of püfür püfür eser...benim gördüğüm kadarıyla hem görünüm hemde hava kanalı olarak giro biraz öne çıkmış tabiki prowell vs gibi ürünlerde alabilrsiniz (oda belgelidir elbet)ama biraz daha sıcak tutabilir...:) ayrıca (link) incelemenizi öneririm

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
Giro Rift ilk tavsiyem fiyat olarak diğerlerinden yüksek belki ama performans olarak bence en iyisi

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
provell f55 aldım daha bugun geldi elime süper bir kask havalandırması iyi tavsiye ederim sundu bisikletten tek çekim 52tl +12lira kargoyla geldi. fotolarını diğer provell konularına atmıstım ordan bakabilirsin.

not: sunduda sadece siyahı kalmıştı bilgin olsun siyahıda can yakar haa acaip karizma duruyor :D

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Yorumlarınız için teşekkür ederim marka olarak Giro'yu beğenmeme rağmen sadece Prowell F-55 kaskı bulabildim. BikeOutdoor da malesef üst seriler var Deltada ise linklerinden görebildiğim kadarıyla geotech dışında kask yok.
Deli olmamak elde değil, acelem olmasa yutdışından sipariş vereceğim ama denemeden almakta risk...

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
58cm olduğuna göre sanırım M beden bana uyar.