kask seçerken nelere dikket etmeli?

Experiment 67

Aktif Üye
Tepki
109
selem bende bell marka kask var 60€ gibi bi ücret verdim

200€ a bile kask var peki arasındaki farkı nasıl anlamamız gerekiyo
nesine bakacağız
çünki 40€ ve üstü kask zaten kafayı koruyo extra bi getirisi nedir hafifilik dışında

Scudo

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
(link) bu konuya benzeri bir konu bu linkte açılmışı okursanız size yardımcı olacaktır.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
kaskın yapısına göre fark olur.
vede kullanım türüne,tutupta bir bmx kaskını mtbde kullanamassın.düşüş bölgeleri farklı,dış görünüm farklı,malzeme farklı,yani çok fark olur;)

cato

Aktif Üye
Tepki
133
Bisiklet
Trek
aydın arkadaşa bilgileri için teşekürler .

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
İlk olarak fiyat arttıkça kaskların hava alma alanları artar yani daha iyi şekilde ha alırlar içlerine...

Hava alması için doğal olarak delik sayının artması gerekir... İşte zaten fark burda ortaya çıkıyo. Kaskın kapalı alanı azalmasına rağmen koruyucu özelliği aynı kalmaya devam ediyor hatta artıyor...

Yani kafanızda daha hafif, daha az kapalı, daha iyi hava alan bir kask taşıyorsunuz ama bu kask bu özelliklerine rağmen daha iyi bir koruma sağlayabiliyor... Doğal olarak bun sağlanması içinde Ar-Ge yapılıyor kaskın içerisinde ağ sistemi geliştiriliyor vs...

Mesela Specialized Decibel kaskların içindeki ağ kafes tamamen karbon fiberden üretilmiştir. Yani sağlamlıkla birlikte hafiflik sağlanması için Tabi fiyatada yansımış bu...

• Beğen
Tepkiler: Serdar Emre ACAR

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ben de bir tecrübemi paylaşmak isterim. Kışın kullanmak için kaskın içine bere giymek gerekiyor. Kaskın içindeki ayar mekanızmasının bere ile kullanmaya izin verecek kadar genişleme payı olmalı. En geniş konumunda kafanıza tam oturan bir kask yerine ayarı biraz daha dar ayarlanıp o şekilde kaskı seçmek iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Bilirli

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kaliteli kaskların ucuz olanlara göre farkları ilk başta hafiflik ve delik sayısıdır.ilk kullandığım kask sadece 10 delikli ve oldukça ağır bir kasktı.bu nedenle özellikle yol bisikleti antrenmanlarında boynum oldukça ağırıyordu ve delik sayısı az olduğundan terleyip kafamın kaşınmasına neden oluyordu. hiç düşüp kafamı çarpmadığım için sağlamlık konusunda birşey diyemem fakat çokda sağlam değildi. ikinci kaskım giro skyline ise ilk kaskımdan nerdense yarı yarıya hafifti. ilk taktığımda bazen kafamda olup olmadığını kontrol ediyordum. çok terletmiyor ve boynumu ağrıtmıyordu bu nedenle çok rahat antrenman yapıyordum :) benim şuan kullandığım kask 78 ytl ilk kullandığım ise 40 ytl idi. 38 ytl farkta bile bu kadar konfor farkı oluyorsa 200 €luk bir kaskın konforunu ve sağlamlığını siz düşünün.