Kask pedleri ve hijyen problemi

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Geçen sene bayağı bir para verip aldığım (Bontrager) kaskın pedleri ve içi aşırı terleme ve 2 yazdır sürekli binme sonucu artık koktu iyice :) Kumaşın içine sinmiş ve yıkamakla falan çıkmıyor (1-2 giyişte idare ediyor, 3. de terle beraber tekrar eski hale geliyor). Bu durum biraz rahatsız etmeye başladı beni. Ek olarak pedler soyulmaya ve deforme olmaya başladı. Trek'i aradığımda yedek ped satmadıklarını söylediler. Beşiktaş'ta Bike and Outdoor'da sordum, öyle kaskımız yok dediler. Aktif Pedal olup olmadığına emin olamadı, depoya bakalım falan dediler ama net bir cevap veremediler.
Bu sebeple pedleri yedek olarak alınabilen yeni ve kaliteli bir kask bakıyorum. Belki 6 ayda ya da senede bir pedler kirlendikçe çöpe atıp yeni pedle değiştirmek istiyorum. Şimdiye kadar aramalarımdan bir sonuç alamadım :) Bu konuda tavsiyesi olan var mıdır?

Scudo

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
bandana gibi bişey takabilirsin teri geçirmemesi için. ama sıcak olur mu bilmiyorumbu havada :)

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Sıcak olmasının yanısıra o kadar çok terliyorum ki gene aynı şekilde ıslanır kask içi. Poşet takmam lazım terin geçmemesi için :)

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Nette satiliyor, Ebay veya Amazonda " helmet pads replacement" diye arrattir bulursun. Giro ve Bell'in orijinalleri satiliyor, Bontrager olarak bulamazsan "universal fit" alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Ka