Kask önerileriniz

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
iyi günler arkadaşlar kask almayı planlıyorum piyasadaki daha doğrusu kocaelinde bulduğum ve denediğim kaskların hiçbiri memnun etmedi beni m beden bulabildim genelde ve başımın çevresi 52 53 cm bu kaskları denediğimde yandan çok geniş durdular. smart ve F-44 R RADEN KASK prowell kasklara bakıyorum. Kullanan ve bilen arkadaşlar varsa çok minnettar kalırım iyi günler dilerim...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Scudo

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Mehmet Ergene

evet kazanızı duydum çok geçmiş olsun allah şifa versin.umarım daha sağlam geri dönersiniz 52-53 cm civarı prowell s bedeni kaç cm tekabül ediyor bilmiyorum kaskların geneli 54 - 62 arası sanırım. ama çok genişler dıştan içten olmasına rağmen karpuz gibi duruyor..insanın kafası herkeze uymuyor.sizinki hangi bedendi forumda resminiz varmı oradan incelesem kaskınızı.tşk ederim.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Bilmiyorum, görünüm çok mu önemli ama 30-35 TL'ye satılanlar da işe yarıyor olmalı. Tamam, insan koca kafalı bir görünümü oluyor ama olsun gülen gülsün. Ben de onlar ile gülüyorum ve hep baraber eğleniyoruz...:)

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
dış kişilerin zaten ne dediği umrumda değilde denediğim kaskları beğenmedimçok kaba durdu miyon birde hafiften yapım.araştırmaya devam ediyorum bakım çok pahalı birşey almak derdinde değilim bu kasklarda 45 60 arası bir fiyatta.40 liraya çok kalitesiz kasklara bulunduğum yerde verceğime bunları almakta fayda var gibi.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

Bende bu kaskı kullanıyorum, ne kadar yararlı olucağını söyleyebilcek kadar önemli bir kaza yapmadım :)

• Beğen
Tepkiler: koray_can

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
ben burda 30 liralık sedonaları denemiştim çok kötülerdi sizinki onlara göre daha üst bir modeli sanırsam.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kaskın başınızın ölçüsüne göre olması şarttır.
Eğer başının çevresi 53cm ise, 54-60cm arası bir kask sizi korumayacaktır. Lütfen ölçünüze uygun kask alın.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Gökhan Toros

54 den ufak kaskı nereden bulabilirim gökhan bey s bedene denk geliyor sanırsam.istanbulda nereden alabilirim.bilginiz varmı.ben kocaelideyim hem kask hem bikaç malzeme için gidebilirim.istanbula yoksa ufak şeyleri netten siparişle sölüyorum ama kask işinide bisiklet gibi yapmak istemiyorum bisikletimi siparişle görmeden aldım kapalı kutu geldi ama çok sorunlarıyla uraştım hepsi bana denk gelmiş gibi.tşk ederim.

Tepki
53
Ben Geotech kask kullanıyorum (link) bunun farklı bir modeli yapı itibariyle biraz bell kaskın çakması gibi geldi bana havadar güzel bir kask tavsiye ederim

• Beğen

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Ercan Topalak

olmadı hafta sonu sirkeciyi dolaşıcam delta bisiklet vs . bisikletçileri beğendimizi alıcaz bakalım.hayırlısı..tşk ederim.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@koraycan

Doğrudur hocam birşey diyemiyorum :) Kaskın kafaya oturması çok önemli. Ben L beden kask takıyorum sanırım, aynı beden olup farklı markalar vardı. Prowell, Sedona gibi. İkisinide denedim Prowell tam olarak kafama oturmadı, Sedona daha iyi oturduğu için almıştım :) Sanırım senin dediklerinin üst modelidir, ben memnunum şuana kadar :)

• Beğen

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bu devirde denenerek alıncak malzemeleri ve eşyaları görmeden yada incelemeden almak çok zararlı olabiliyor en mantıklısı gidip almak sanırım görüp.internetten alıcam bu sefer olmucak beğenmicem sonra uraş dur 2.kere masraf başıma.

Tepki
53
Bence gidin görün tüm kaskları ona göre inceleyin alın...

Bu arada çok fazla seçenek arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiinz. internet üzerinden araştırma yapıp en bilgi düşünce elde edip o şekide gtmek daha faydalı

• Beğen

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Ercan Topalak

valla parama ve kafama göre hangisi uyarsa 40 100 lira arası bakabilirim birşeyler gidince görücez artık.tşk ederim yorumlarını esirgemeyen herkeze.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her bisikletlinin adeta olmazsa olmazı kask, bisiklet türünden keyfi tercihlere göre hayli çeşitlilik gösteriyor. Aslında yeni konu açacaktıma ama cevaplar ve konu başlığı gereği buradan devam etmek daha doğru olur diye düşündüm. Şimdi, bende giant ve dechatlon un kaskları bulunuyor. Biri siyah diğeri beyaz. Karbon, kompozit ya da ekstra opsiyonlu değil (ışık, entegre gözlük vs) sizce kask seçerken önemli kriterlerin başında ne geliyor? Bunu yol bisikleti ve türevleri için konuşursak İyi hava akıcılığı mı? Yoksa hafiflik mi? Ya da fiyat mı? Tasarım mı? Kimi kasklar neredeyse düşük model ve markanın karbon bisikletleri fiyatına satılıyor. Benim tercihim=
#Zorunlu olmadıkça siyah ya da koyu renkler yerine, hem güneşten etkilenmemesi ve kafamı yazın ısı toplayıp nükleer santrale döndürmesini engelleyecek renk ve kış yolları olmalı..
# aynı kadro tercihlerinde 55 - 53 kadro arasında gidip gelirken örneğin, kadroya daha hakim ve dönüşlerde avantaj sağlamak için bir düşük ölçü tercih edilir ya, kask için de öyle alırım ve önerim sorulur ya da konu açılırsa bu şekilde düşünürüm.
#diğer konu da 2-3 yıldan sonra kaza geçirmemiş olunsa da köpük ve plastiğin özelliğini yitirmiş oluşundan değiştirilmesi gerektiği..
Tabi marka ve bedeli konusunda pek düşünmüyorum.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti