Kask neden önemlidir?

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bence bisikletlere şöyle bişey yapılmalı; arabalarda emniyet kemeri takmayınca ötüyor ya bisiklette de kask takmayınca gitmemesi lazım :in: nasıl fikir??? :alkis:

Scudo
Tepki
0
İsim
-
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@Emre Yönlüer

Arabalarda o sistem ötmesin diye sadece kemer tokası kullananlar olduğunu düşürsek bisikletler değil fikirler değişmeli diye düşünüyorum :)

Tepki
12
Bisiklet
Merida
El Selamu Aleykum

20 yıl aradan sonra ilk bisiklet kullanışımda hafif yağmur ve beton zeminde kayarak düştüm, viraj sonrası ve düz yoldu kafamı çarpmadım sadece yerde tek dizimin üstünde 10-15mt sürüklendim. Ertesi sabah hafif viraj sonrası bir binanın yanından geçerken dönerken düşeceğim korkusu ile bisikleti döndürmeyi ve frenleri sıkmayı unuttum. Binanın duvarına sürterek çarptım elimi yere koymak bile aklıma gelmedi. Ellerim hala gidonu tutuyordu. Süratim fazla olmadığından çarpmanın etkisi ile yan devrildim ve tık diye kafamı yere çarptım. Kendimi o kadar kasmama rağmen düşmenin etkisi ile kafamı omuzum üzerinde tutamadım. Kimse bana bisiklet kullanırken kaskımı çıkarttıramaz artık. Ben dersimi aldım şükürler olsun kaskım vardı. Çok basit bi şey ya bisikletin üzerinde kafan 1,5mt den daha fazla yüksekte, serbest düşüş işte. Hani denize, havuza kendini kafa üstü bırakırsınya yüksekten bi hayal et işte öyle. Simüle etmek istiyosan (yiyosa) kendini yana doğru kafan çarpsın rahatla.

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
Kesinlikle ilk fırsatta kask alıyorum. Teşekkürler! :)

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Rica ederim bir kişiye bile farkındalık oluşturmak kardır.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hep tartışılan konu. ingiltere'de, hollanda'da kask takan bisiklet kullanıcısı nadiren gördüm, on kişiden birinde nadiren vardır ya da yoktur. hiç bisiklet yüzünden pamuk tıkananı da görmedim, duymadım.
evet ben takıyorum, kasksız da asla çıkmam.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

_cihanbey_

Üye
Tepki
25
İsim
Cihan Bey
@Kuzey Ege

Ne yazık ki geçen sene Büyükada'da 92'li genç bir arkadaşımız hayatını kaybetti.