Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

[Kask] Levior / Prowell / Bell /

Konu, 'Giyim' kısmında Efe A. tarafından paylaşıldı.

1. Efe A.

Efe A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Merhabalar,
    Kullandığım kaskın hasarlı olması nedeni ile (sedona'nın ucuz kasklarından), yeni bir kask alma arayışı içine girdim.
    Bir süre araştırma yaptıktan sonra belli kask markalarının belli modelleri üzerinde karar kıldım fakat aralarında seçim yapmakta zorlanıyorum.
    Genel fiyat aralığım 70 - 90 tl arası
    Levior Markasının (90TL)
    Levior Drive Modeli : http://www.ozceylanmotor.com/index.php?route=product/product&path=115_203&product_id=1046
    Prowell Markasının (70TL)
    Prowell Vipor F-59R Modeli : http://www.ozceylanmotor.com/index.php?route=product/product&path=115_204&product_id=941
    Bell Markasının (79TL)
    Bell Crossfire Modeli: http://www.decathlon.com.tr/crossfire-bisiklet-kask-mavi-id_8244061.html

Levior kasklarının Alman yapımı olması ve arka ışıklarının bulunması biraz daha cezbediyor beni. Bell Crossfire modeli ise forumda sürekli bahsedilen ve bir çok kişinin memnuniyetle kullandığı bir model. Prowell'i ise çok bilemiyorum, önerenler var ama aynı zamanda beğenmeyenler de var.

Çok aciliyetim olmasa dahi, kaskımın sağ (bana göre) alt kısmındaki çatlak bölümünü tamir ederek kullandığımdan dolayı en yakın zamanda daha kaliteli bir kask almak istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
    Şehir/Tur bisikleti kullanıyorum.

2. S. Orçun

S. Orçun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar, ben yaklaşık 2 aydır bisiklet kullanıyorum ve kask olayından filan anlamam. ilk defa kask taktım hatta :) sadece kişisel görüşümü ve kullanım deneyimlerimi aktaracağım, profesyonel birşey değildir;
    -ucuz kask grubunda herkes prowell diyor diye, prowell'e baktım ve sanki biraz kalitesiz gibi geldi ve kafama taktığımda güven vermedi. Sedona da bana güven vermedi nedense.
    -decathlon'dan bell marka kask taktım ve eh işte dedim. daha iyisini bulabilir miydim acaba diye birkaç bisikletçi gezdim.
    -daha sonra limar x-ct marka kaskı aldım. fiyatı 90tl idi. Ben de şehiriçi kullanıyorum fakat kask MTB kaskı olarak geçiyor fakat ben geniş deliklerini ve güven vermesini sevdim, bir bakmanızı önerebilirim. ürünü izmirden bir bisikletçiden aldım, temsili resimlerine bu siteden bakabilirsiniz. önündeki güneşlik tarzı şey çıkabiliyor. Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. Limar'ın bu fiyatlardaki başka modellerini deneme şansım olmadı, eğer sizin var ise denemenizi öneririm.
    -bu kaskı almadan 130tl ye bir kask denemiştim(markasını hatırlamıyorum), o çok güzeldi. fakat bütçem o kadar olmadığı için alamamıştım, eğer o fiyatlara çıkarsanız daha güzel kasklar vardır elbette. ben 50-80tl olan bütçemi, 90tl ile kapadım :)

3. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    UVEX alacaksın arkana bakmayacaksın :alkis: