Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kask kullanım hk.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında pekerist tarafından paylaşıldı.

1. pekerist

pekerist Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar
    konu yeri uygunmu bilmiyorum sesimiz duyulurmu bilmiyorum ama aranıza yeni katılan biri olarak yıllardır bisiklete biniyorum. Kask kullanmıyorum ama forumda okuduklarımdan dolayı en kısa zamanda bir kask almayı düşünüyorum.
    2001 yılında önüme çıkan ufaklığa çarpmamak için ön freni sıkmam dolayısıyla kafamı yere çartım ufak bir şok ve geçici hafıza kayıplığı oldu.Allaha şükür bir iki dikişle kurtulduk.

benim merak ettiğim.ufak çocuk bisikletleri dahi olsa ....acizane fikrim.
    neden bisiklet fiyatlarına kask fiyatını ekleyip satmıyorlar bu şekilde belki kask kullanımı artabilir. yada kampanyalar düzenleyip hediye olarak vermeyip kask kullanımı artırmıyorlar.

aşağıdaki 30 ytl. fiyat ve marka hakkında görüşleri olan arkadaşlar yazarlar sevinirim. saygılar.
    http://www.bisikletonline.com/site/page.asp?dsy_id=13859

2. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bisiklet federasyonu promosyon olarak kask dağıtıyor zannedersem, yada yarışmalara katılanlara dağıtılıyor.

İlerde yaşarsın, bisikletin lastiği için en pahalı olmaya kalkışacaksın, gidon aliminyum yada karbon olacak, hafiflik için "€ yada $" işareti taşıyan paraları hevesle vereceksin ama kask olayına gelince es geçeceksin.

bu sayılan şeyler "1" in yanına konulan "0" lar gibi. 1000,10000000 diye gider ama baştaki "1" gittiğinde herşey biter.

Dün askerlik şubesine gittim şu ifadeler dikkatimi çekti.

"Önce emniyet sonra hareket"
    "Tedbirsiz cesaret aptallıktır"

etkileyici cümleler bence.

Ben de kask kullanmıyordum ama Bisiklet federasyonu Genel Sekreteri ve milli yarışçımız Murat Suyabatmaz hediye etti ve kaskın önemini tekrar vurguladı ve önlemimi aldım.

Firmalar, dediğin gibi ücretsiz verebilir yada cüzi miktarlarla satılıp kendi reklamlarında bunu gayet iyi kullanabilirler. "Sağlığınızı önemsiyoruz, kaskınızı biz veriyoruz." diyebiliriz. Ama bakıyorum araç sürerken cep telefonu kullananlar, emniyet kemeri takmayanlar... Atın ölümü arpadan olsun mantığını kaldırmamız gerekir.

3. pekerist

pekerist Üye

Seviye:
    ama küçüklüktende başlatılmalı bilinçlenme sonuçta 4 tekerdeki emniyet kemeri gibi birşey bisikletteki kask..umarım bir takım önlemler alınır.
    askerde herşey belirtilir bütün olacak kazaların altına yapmayacağım diye imza atarsın.eğer yaparsan suçlu sen olursun. bir dosya kağıdında 30 maddeye yakın kazalardır. çok şeye imza atıldığı için çoğy er farkında olmadan bile imzalar:)
    bu arada bisiklet sevenler derneğinide üye olmak istiyorum internet sayfasından işlem yaptım ama aktivasyon maili gelmedi.

4. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bana da gelmedi fakat bir de fahri üyelik kısmı var. Onu da doldur derim.

Küçükken eğilir ağaç. Aİleden başlanır. Mesela Hasan Abi. Oğlu da kask takıyor. Allah herkesi korusun.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    firmalar promosyon olarak kask vermeye çalıştığı zaman müşteri ben kaskı almıyım siz indirim yapın tarzında diyaloglara giriyor genelde... Ne luzumu var kaskın takmam zaten mantığıyla hareket ediyorlar ve onlara kasın önemini anlatmak biraz zor oluyor...

serkan771 bunu beğendi.
  6. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    ben bu hafta kaza yaptım ve kaskta hafif bir kırılma oldu bana hep soruyorlardı işe yarıyor mu diye bende yaradığı için takıyorum demiştim şimdide yaşayarak ögrendim kaskın işe yaradığını kafamı kurtardı herkez mutlaka kask takmalı

7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu arada kasında kırık yada çatlak varsa artık değiştirme yada yenileme zamanı gelmiştir demektir İsmailim...

8. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    sağol çağrıcım kask kırılınca kulanmanın anlamı yok sanırım ama kask alırken Allahtan 2 tane almışsım digerini kullanacaz artık :)

9. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    geçmiş olsun ismail...Yine ucuz atlatmışsın...umarım yüzünde falan bişey yoktur...:rolleyes: