Kask Kafayı Sıkar mı?

deniz erk

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Specialized
Bugün kaskımı aldım specialized.medium aldım ve 54-60 cm yazıyordu. denedim tabi orda ilk taktığımda normal geldi. eve gelince ölçtüm ve saçlarımda uzun ve kabarık olduğundan 60 cm çıktı yani tam sınırda. bu aldığım bedeni mi kullanmalıyım bir büyüğünü almalı mıyım? kullanmadan önce soruyorum çünkü beden değişikliği yapabilirim diye düşünüyorum. kullanırsam olmıcak. uzun süreli kullanışlarımda başımı ağrıtır mı? ya da kaskın doğal etkisi mi bu zaten ağrıtır mı?
aldığım model şu:(link)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
60cm ciktiysa kask +1cm fazla olmasi lazim. Medium=54-60 size kücük, dogru olani L/XL=58-62/63. Degistirmenizi tavsiye ederim, Aldiginiz yer neden hemen ölcüpde size dogru kask bedenini vermedi?

• Beğen
Tepkiler: deniz erk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kaskınız sıkıyorsa mutlaka değiştirin. Sizin de bahsettiğiniz gibi belli bir süre sonra baş ağrısı yapabiliyor. Hatta bazı kaskların içerisinde kullanılan destekler, kask size uysa da ağrıya sebep olabiliyor. Özellikle şakak kemiği üzerinde baskı hissediyorsanız hemen değiştirin derim.

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
Bana bir şey olmaz demeyin sonra kolaylıkla bir şey olabilir. O yüzden hazır yeni aldınız geri verin değiştirin.

• Beğen
Tepkiler: deniz erk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ölçülmeden verilmesi, alınması hata söylendildiği gibi. Değiştirin hiç vakit kaybetmeden.