Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask Kafayı Sıkar mı?

Konu, 'Giyim' kısmında deniz erk tarafından paylaşıldı.

1. deniz erk

deniz erk Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bugün kaskımı aldım specialized.medium aldım ve 54-60 cm yazıyordu. denedim tabi orda ilk taktığımda normal geldi. eve gelince ölçtüm ve saçlarımda uzun ve kabarık olduğundan 60 cm çıktı yani tam sınırda. bu aldığım bedeni mi kullanmalıyım bir büyüğünü almalı mıyım? kullanmadan önce soruyorum çünkü beden değişikliği yapabilirim diye düşünüyorum. kullanırsam olmıcak. uzun süreli kullanışlarımda başımı ağrıtır mı? ya da kaskın doğal etkisi mi bu zaten ağrıtır mı?
    aldığım model şu:http://www.aktifpedal.com/bisiklet-...iklet-erkek-kask?product_id=3074#.UZbJ3rXxp9Y

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    60cm ciktiysa kask +1cm fazla olmasi lazim. Medium=54-60 size kücük, dogru olani L/XL=58-62/63. Degistirmenizi tavsiye ederim, Aldiginiz yer neden hemen ölcüpde size dogru kask bedenini vermedi?

deniz erk bunu beğendi.
  3. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kaskınız sıkıyorsa mutlaka değiştirin. Sizin de bahsettiğiniz gibi belli bir süre sonra baş ağrısı yapabiliyor. Hatta bazı kaskların içerisinde kullanılan destekler, kask size uysa da ağrıya sebep olabiliyor. Özellikle şakak kemiği üzerinde baskı hissediyorsanız hemen değiştirin derim.

deniz erk bunu beğendi.
  4. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Bana bir şey olmaz demeyin sonra kolaylıkla bir şey olabilir. O yüzden hazır yeni aldınız geri verin değiştirin.

deniz erk bunu beğendi.
  5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ölçülmeden verilmesi, alınması hata söylendildiği gibi. Değiştirin hiç vakit kaybetmeden.

deniz erk bunu beğendi.