Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask, kadro, modeller hakkında sorular-cevaplar.

Konu, 'Arşiv' kısmında DogukanSahil tarafından paylaşıldı.

1. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  2. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zaten daha 1 ay önce almışsınız, yepyeni bisikleti kullanın bence. Elinizdeki kadro bu kadrodan daha iyidir emin olun, geliştirmeye ise kendinizden başlayın. Bisiklet benden bu kadar diyene kadar kullanmanızı tavsiye ederim. Linkini verdiğiniz kadro hem daha ağırdır hem de gördüğünüz süspansiyon market bisikletlerindeki süspansiyonla aynı. İlla da yükseltmek isterim derseniz kadroya en az bi kron xc500 bisiklet parası ayırmanız gerekir

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Çağlar Çağlayan arkadas aslinda gerekeni yazmisda ben bir seyi anlamadim, XC 500 zaten bir MTB bunu daha MTB yapmak istiyorum derken dahasi nasil oluyor? Yani daha MTB nasil oluyor?

Halilibrahim bunu beğendi.
  4. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çift süspansiyon yada daha kaliteli vites gibi öneriler bekliyorum gibi demek istediğim için öyle dedim sizin kadar çok şey bilmiyorum. Öğrenme aşamasındayım ikinize de teşekkürler :)

Bu konu eminim forumda çok var ve siz başka konularla karıştırıyor olabilirsiniz lütfen yardımlarınızı bekliyorum..
    HD FREN..

Giderken frene basınca hafif kısık ses geliyor bunu problem etmiyorum..
    Ama durmaya yakın veya ben güc verirken frene basınca GAAAARÇ diye iğreeenç bir ses geliyor acaba ne yapmalıyım hiç bir bisikletçi sorunumu çözemedi.

---------------
    ÇÖZÜLDÜ
    Sese neden olan şey cif yağ çözücüymüş..
    Gülmeyin.. Aslında buna benzer bir ses varken balata spreyi alacak param yoktu bundan sıktım ve geçici olarak ses geçti bugün balataları değiştim organik-metal olandan aldım karışım galiba ön arka değiştim 60 liraya patladı bana ses şimdilik bir şey yok çok hafif bir sürtme sesi var sanırım ayarı tam yapamadım ilk hava iyi olduğunda dışarı çıkıp denicem teşekkürler.. :)

@geziniyo
    @hasanwhite26
    @H.T
    @YEA

Çağlar Çağlayan bunu beğendi.
  5. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    Yağ bulaşmış...
    Forumu kurcalayın neler yapmanız gerektiği birçok konuda var...

6. hasanwhite26

hasanwhite26 Kıdemli Üye

Adı:
    hasan
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    aynı ses bendende geliyo şüphem zincirimi yağlarken gelişi güzel havadan sıkmıştım rotoro yağ deymiş olabilir

7. Bianchi tdl 1300

Bianchi tdl 1300 Forum Demirbaşı

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    Bu kadronun yararı yerine zarar-ı daha fazla olur.o Yüzden sakın böyle bir şey yapayım deme :) geliştirme açısından da Maşa ve vites sisteminden başlayabilirsin.

Bende de öyle bir ses geliyordu balata temizleme spreyiyle işi çözdüm.

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  8. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Balata temizleyici ile hem balatalara hemde rotoru iyice temizledim ses geçmedi.Bisikletçi pudra döktü 1 saat geçti tekrar başladı :eek:

9. geziniyo

Seviye:
    @DogukanSahil Pudra falan çözüm olmaz, balatalar resin balata yani organik esaslı ise emmiştir iyice...Forumda balataları yakan falan vardı geçti diyorlardı, ama benim önerim rotorları alkol ile temizle güzelce, balataları da zımparala, zımpara sonrası da geçmezse balata değişimi yapman gerekir

10. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @geziniyo Bugün sizi youtube'dan takip ettim çok güzel içerik üretiyorsunuz ; sanırım kazıklandım çünkü bisikleti aldığım adam geçer yeni olduğu için ses çıkıyor diyor..
    İsterseniz yarın video ekleyeyim konuya? yada direk balataları değişeyim önereceğiniz balata var mı kaliteli Kron XC500

11. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Balataniz organik degil metal balata ise bu ses surekli gelir.

12. geziniyo

Seviye:
    @DogukanSahil Yok kazıklanmamışsınız başlarda balatalar yeni iken olabilir doğru söylemiş...Ne kadar oldu alalı bisikleti? Bu arada @H.T Doğru söylemiş metal balatalar öter genelde

13. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @DogukanSahil Öncelikle linkini verdiğiniz kadro yanlış bilmiyorsam ismini hard trail diye geçiyordu o işi yapacaksanız işinizi görür. Bunla dağ taş zıplarsınız evet doğru ama, düz yolu ekstra yorularak gidersiniz, yokuşları bisikleti elinize alıp çıkmanız gerekebilir.

14. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    En fazla 1 ay ben yine de Organik alsam hangisini almalıyım önereceğiniz var mı acaba ilginiz için çok teşekkürler. Bu konuda sanırım ben cevabımı aldım en son kadro değişecek şimdilik ertelendi. Yorumlar için teşekkürler.

15. geziniyo

Seviye:
    Peki yağ falan bulaştı mı hiç? Eğer bulaşmadıysa birZ beklemek lazım yaptığınız km düşük ise normal olabilir...Ama değişim şart olduysa yine aynı shimano balatlarla değiştirin ;)

16. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yağ bulaşmadığına adım gibi eminim balkonda bekletiyorum ama üstünü her zaman örtüyorum ve yaklaşık 1 ayda 250 km falan yaptım son 50 km dir bu sesi çekiyorum :) aslında tam fren anında yok ama yük + fren yapınca ses geliyor ve dayanılmaz bir ses ayrıca fren mesafeside düşmüş durumda :)

17. geziniyo

Seviye:
    @DogukanSahil Fren mesafesi uzadıysa bi şekilde bulaşmış demektir :) Sen dediğim gibi bi dene bakalım yarın da paylaşabilirsen bi video paylaş, ama önce forumda bi araştır hatırlıyorum çünkü vardı düzeltebilen ;)

18. Oba

Oba Yeni Üye

Adı:
    Murat Işıl
    Seviye:
    Yeni aldığım bisikletin de otuyordu.Usta balatalari ocakta 3-5 dkka yakti sonra biraz zımpara . Ses kesildi.

19. YEA

YEA Yeni Üye

Adı:
    YUNUS EMRE AKBULUT
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bence bunun bir kaç sebebi var
    1. diske yağ bulaşmış olabilir
    2. balataların bitmiş olabilir
    3. yada disklerin artik kullanım ömrünü doldurmuş olabilir
    eğer diskine yağ bulaşmışsa benimde diskime zincir yağı bulaşmıştı ilk olarak balataları yerinden çıkar sonra balataları bir peçete ile sil ondan sonra kağıt zımpara ile zımparala (yağın verdiği siyahlık gidene kadar) ondan sonra diskini yerinden çıkar diski iyi bir yağ çıkartıcı deterjanla yıka (benim tercihim fairy) süngerle ondan sonra diski kurula bütün hepsini yarine taktıktan sonra eğer sorun geçmesse aynı marka balata ve disk almanı öneririm fakat bendeki sorun geçti hatta daha iyi bir fren kuvveti var bunu deniyebilirsin

20. DogukanSahil

DogukanSahil Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eminim burada satan arkadaşlar vardır lütfen onlar yanlış anlamasın özellikle internetten güvenilir sitelerden önerilerinizi bekliyorum..

Bütçem bu iş için 200-250 Arası MTB sürüyorum ama şehirde yani tur bisikleti amacıyla kullanıyorum.
    Teşekkürler.:hhhhhh: