Kask hayat kurtarıyor video ....

Murat sonkaya

Aktif Üye
Tepki
361
Bisiklet
Cannondale

çok kötü kaza yapan yarışçı kafasını asfalt zemine hızla çarpıyor ya kask olmasaydı...
video buradan izlenmeye engelliymiş videoya tıklayınca açılan yerde izliyebilirsiniz sonradan farkettim kusura bakmayın....

(link)

Scudo

ahmet tarık ok

Aktif Üye
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
kafa asfalta yandan vuruyor . kask olmasa idi sonuç çok kötü olurdu. kask kesinlikle hayat kurtarıyor.

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
Gaziantepli kardeşlerim de anlarlar bunu birgün umarım burada kask sadece yarışlarda kullanılan bir güvenlik önlemi onun dışında kimse düşmez bu memlekette:D

Tepki
28
Gerçekten ibret alınacak bir video ama görüldüğü gibi gerekli önlemler alındıktan sonra insan daha şanslı olabiliyor ama adama da acıdım dirseklerini görünce

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
Kask gerçekten hayati önem taşıyor,uzak yakın denmeden kask kullanılmalı.Geçenlerde yokuş aşağı inerken mucurlu yolda dengemi kaybederek düştüm,şuanki sağlığımı KASK'ıma borçluyum.

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
çok iyi bir video, ne kadarda kask kullanalım arkadaşlar desekte söz bi yere kadar, işte böyle canlı göreceğiz ki "haaa hakkaten de işe yarıyormuş" derdirtsin.. paylaşım için teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Murat sonkaya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aynı şekilde bende düşmüştüm gecen sene. kask yoktu. basımı sert vurdum yere . kanadı fakat cok şükür bişey olmadı pek. ondan snra gittim kask aldım takıyorum hep. kötü bi anı oolarak kaldı bende...

Tepki
53
Bin nasihattan bir müsibet iyidir. derler atalarımız. Bisiklete yeni başlayan arkadaşlara direk bu videoyu izletmemiz lazım. Bu videoyu bizimle paylaştığın için size teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Murat sonkaya

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Bende kask almayanlardandım (gerçi hala almadım). Bir şekilde bir konu nedeniyle motor kazaları ile alakalı görsel haberleri araştırdım. Biraz abartmış olacağım ki değil bisiklete binmek evden dahi çıkasım kalmamıştı. Ama o görüntülerden sonra kaskın zorunluluk olduğunu anladım (aslında gördüm). Uygun bir zamanda prowell X-7 almayı düşünüyorum. Bu arada en uygun nerede bulabileceğimi bilenler yardımcı olursa sevinirim.

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Bakkala biel kaskla giderim... Kaza yaptım biliyorum. Belki bundan daha sert kafamın arka kısmını yere vurdum. Kaskımresmen içeri göçtü. O kafatasım da olabilirdi :) Aman dikkat !

anspoki

Aktif Üye
Tepki
105
Hala niçin kask takıyorsun diyenlere izletmek lazım bunu. Neyse ki sporcu da ucuz atlatmış.

Engin EŞ

Aktif Üye
Tepki
65
Kaza Anında Sizi Korur

Kaza geçiren arkadaşlara geçmiş olsun.