Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask Hayat Kurtarır

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Burak Fidangül tarafından paylaşıldı.

1. Burak Fidangül

Burak Fidangül Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aslında yaklaşık 2 ay oldu ancak üniversite tercihleri gibi bazı özel sebeplerden ancak yazmaya vakit bulabildim.
    14 haziran sabahı LYS sınavına girdim açıkcası pek iyi geçmedi meslek lisesi mezunu olunca pek bir şey yapılamıyor. Eve gelip uyudum kalktığımda canım acayip derecede bisiklet sürmek stres atmak istiyordu. Benim sayemde bisiklete başlayan bir arkadaşımı aradım, akşam saatlerinde hava karardıktan sonra çıktık iyi bir tempo tutturduk. İzmir yolu üzerinden şehir merkezine doğru ufak bir turdu amacımız yolda fikrimiz değişti. Bir parkta durduk dinlendik yönümüzü Mudanya yoluna doğru çevirdik Korupark avmye kadar muhteşem bir tempoyla gittik yolu uzatarak eve dönelim eğleniriz diye bir karar aldık. FSM bulvarını geçtikten sonra tatlı bir batır aşağı yol. Rüzgar almamak için kadroya oturdum. Ellerimle drop bardan tutarken omuzlarımda gidonun üst kısmında sadece bir saniye dikkatim dağıldı. En sol şeritteki arabadan bir şey söylüyorlardı. Duymadım tabi ki. Bisiklet sağ sola yalpaladı ve kendimi yerde buldum. Çok net hatırlıyorum. Sağ kolumun üzerinde sürüklendim. Arkadaşım arkamdan geliyordu duramadı ve benim bisikletime çarpıp o da düştü. O an ki şokla sadece sırt üstü dönebildim. Arkadaşım ayağa kalkıp yüzüme baktı ve etraftaki insanlara ''Ambulans çağırın'' diye bağırdı. Güldüm ''Ne ambulansı bi şeyim yok kalkıcam eve gidicez'' dedim. Kafamı kaldırmamla formanın kan olması bir oldu. Sonrası her kazada ki gibi polis ve ambulans geldi. Polis ''şikayetçi misin birilerinden?'' ''Hayır abi benim hatam''. Hastaneden sonra arkadaşımın söylediğine göre hızımız yaklaşık 65-70 km civarıymış. Ben pozisyonum nedeniyle göstergemi okuyamıyordum. Sonuç sağ kaşımda 8 dikiş ve vücudun sol tarafında çeşitli sıyrıklar. Kask ve eldivenlerim olmasa çok daha fazla sıyrığım ve başımda çok daha ciddi yaralarım olacaktı. Demem o ki ne olursa olsun kaskınızı takın eğer o akşam takmamış olsam dikişlerimin sayısı çok daha fazla olabilirdi.

Not: Yazım yanlışları ve noktalamalar için kusura bakmayın :) DSC_0010.JPG DSC_0012.JPG DSC_0013.JPG DSC_0014.JPG DSC_0015.JPG DSC_0016.JPG DSC_0017.JPG DSC_0018.JPG DSC_0020.JPG

Ekli Dosyalar:

2. bzc

bzc Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçmiş olsun dostum o hıza göre çok ucuz atlatmışın yine. Bidakine daha dikkatli ol iyi dinlen :)

3. Burak Fidangül

Burak Fidangül Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkür ederim dediğim gibi kask olmasaydı bu kadar ucuz atlatamazdım :)

4. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Artık 'kask takın' demek istemiyor insan o kadar çok zikrediyoruz ve bu tarz talihsiz olaylar var ki... Ama hala kaileye almayanlar var. Kısa sürede iyileşip sele üzerinde ki yerini alırsın inşallah...(

5. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Kask gerçekten çok önemlidir. Markete giderken bile kask daima takılmalı. Hele trafikte ve yollarda bu kadar sorun varken, gerekli önlemleri en kısa yollarda bile almalıyız. Tekrar geçmiş olsun diyorum.

6. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun dostum iyiki kask takmışsın.

7. İlker_Yılmaz

İlker_Yılmaz High Cadance...

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim birde tavsiyem yüksek hızda iken kulaklarını kapat ve sadece yola odaklan en ufak dalgınlık çok kötü sonuçlar doğurabiliyor ...