Kask Hayat Kurtarır

Tepki
95
İsim
Burak
Bisiklet
Mosso
Aslında yaklaşık 2 ay oldu ancak üniversite tercihleri gibi bazı özel sebeplerden ancak yazmaya vakit bulabildim.
14 haziran sabahı LYS sınavına girdim açıkcası pek iyi geçmedi meslek lisesi mezunu olunca pek bir şey yapılamıyor. Eve gelip uyudum kalktığımda canım acayip derecede bisiklet sürmek stres atmak istiyordu. Benim sayemde bisiklete başlayan bir arkadaşımı aradım, akşam saatlerinde hava karardıktan sonra çıktık iyi bir tempo tutturduk. İzmir yolu üzerinden şehir merkezine doğru ufak bir turdu amacımız yolda fikrimiz değişti. Bir parkta durduk dinlendik yönümüzü Mudanya yoluna doğru çevirdik Korupark avmye kadar muhteşem bir tempoyla gittik yolu uzatarak eve dönelim eğleniriz diye bir karar aldık. FSM bulvarını geçtikten sonra tatlı bir batır aşağı yol. Rüzgar almamak için kadroya oturdum. Ellerimle drop bardan tutarken omuzlarımda gidonun üst kısmında sadece bir saniye dikkatim dağıldı. En sol şeritteki arabadan bir şey söylüyorlardı. Duymadım tabi ki. Bisiklet sağ sola yalpaladı ve kendimi yerde buldum. Çok net hatırlıyorum. Sağ kolumun üzerinde sürüklendim. Arkadaşım arkamdan geliyordu duramadı ve benim bisikletime çarpıp o da düştü. O an ki şokla sadece sırt üstü dönebildim. Arkadaşım ayağa kalkıp yüzüme baktı ve etraftaki insanlara ''Ambulans çağırın'' diye bağırdı. Güldüm ''Ne ambulansı bi şeyim yok kalkıcam eve gidicez'' dedim. Kafamı kaldırmamla formanın kan olması bir oldu. Sonrası her kazada ki gibi polis ve ambulans geldi. Polis ''şikayetçi misin birilerinden?'' ''Hayır abi benim hatam''. Hastaneden sonra arkadaşımın söylediğine göre hızımız yaklaşık 65-70 km civarıymış. Ben pozisyonum nedeniyle göstergemi okuyamıyordum. Sonuç sağ kaşımda 8 dikiş ve vücudun sol tarafında çeşitli sıyrıklar. Kask ve eldivenlerim olmasa çok daha fazla sıyrığım ve başımda çok daha ciddi yaralarım olacaktı. Demem o ki ne olursa olsun kaskınızı takın eğer o akşam takmamış olsam dikişlerimin sayısı çok daha fazla olabilirdi.

Not: Yazım yanlışları ve noktalamalar için kusura bakmayın :)
DSC_0010.JPG
DSC_0012.JPG
DSC_0013.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0015.JPG
DSC_0016.JPG
DSC_0017.JPG
DSC_0018.JPG
DSC_0020.JPG

Dosyalar

Scudo

bzc

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun dostum o hıza göre çok ucuz atlatmışın yine. Bidakine daha dikkatli ol iyi dinlen :)

Tepki
95
İsim
Burak
Bisiklet
Mosso
Teşekkür ederim dediğim gibi kask olmasaydı bu kadar ucuz atlatamazdım :)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun. Artık 'kask takın' demek istemiyor insan o kadar çok zikrediyoruz ve bu tarz talihsiz olaylar var ki... Ama hala kaileye almayanlar var. Kısa sürede iyileşip sele üzerinde ki yerini alırsın inşallah...(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Kask gerçekten çok önemlidir. Markete giderken bile kask daima takılmalı. Hele trafikte ve yollarda bu kadar sorun varken, gerekli önlemleri en kısa yollarda bile almalıyız. Tekrar geçmiş olsun diyorum.

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim birde tavsiyem yüksek hızda iken kulaklarını kapat ve sadece yola odaklan en ufak dalgınlık çok kötü sonuçlar doğurabiliyor ...