Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask& Eldiven

Konu, 'Giyim' kısmında sebo tarafından paylaşıldı.

1. sebo

sebo Üye

Seviye:
    Bugün 25 km yol yaparak 1200 rakımlı yaylaya çıktım.İniş yolumu asfalt bir yol seçtim.İniş, sürekli iniş şeklinde olacaktı.Yüksek hızla beraber inerken yolun ortasında gayet derin bir çukura girdim.Gözlük farketmemi engellemiş.SPD kullandığından bisikletle beraber fırladık.Bisklet ayrılarak epey uzağa düştü.Kaskım ve kolum üzerinde asfaltta epey süründüm.Sağ kol dirseğim baya yaralandı.Bileğim burkuldu.

Kazadan çıkardığım ders;
    1-) Önünüzü görerek sürün,
    2-) Eldivensiz ve kasksız yola çıkmayın.

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Defalarca bahsedilmesine rağmen hala kask kullanmakta direnen arkadaslara ders olur umarım paylaşımınız. Gözlük konusunda ise ben gözlüğün kullanılmasından yanayım, ancak cam (policarbon) tercihi ve yapılan spora uygunluk açısından seçim yapmalıyız alım yaparken.

3. sebo

sebo Üye

Seviye:
    Gözlük günlük kullandığım idi.Zannedersem bisiklet için üretilenlerde görüş biraz daha net.Kullanmadığın için bilemiyorum.
    Olayda asıl ilginç olan kaskın beni çok ciddi koruması.Elimde olsa kasksız bisikletlileri yola çıkarmam.Kaskım tüm darbeyi üzerine aldı.Burayı takip edip, kasksız bisiklet kullanan arkadaşlar, lütfen bir kask edinin.

4. Muhammed PINAR

Muhammed PINAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    teşekkürler abi tavsiyen için büyük geçmiş olsun kasksız yola çıkmayalım bence de..

5. barhan

barhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    2 hafta önce bende beton zeminde kötü bir düşüş yaptım kaskım ve uzun eldivenim vardı.Kafamı vurmadım ama uzun parmak eldiven sayesinde ellerim zarar görmedi eldivenlerim olmasaydı çok ciddi bir yaralanma yaşayabilirdim tüm bu tavsiyelere katılıyorum,bütün bisiklet kullanıcılarına kask ve eldiven kullanmalarını öneririm(Özellikle yollarda cam kırıklarının çok olduğu ülkemizde uzun parmak eldiven daha mantıklı bir seçim).

6. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun umarım yaralarınız en kısa zamanda iyileşir.kask ve eldiven konusunda arkadaşlar söylenmesi gerekenleri söylemişler.

7. Muhammed Emin AVCI

Muhammed Emin AVCI Aktif Üye

Seviye:
    gerçekten çok geçmiş olsun bende bir kask alsam iyi olacak...

8. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel bir konuya parmak basmışsınız. Kask gerçekten çok önemli hakeza eldiven de öyle lakin kaskın önemi tartışılamaz. Düşünün bir bu kazayı geçirirken kaskınız olmasaydı belki bize bu mesajı ulaştıramıyabilecektiniz Allah korusun . Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir pedallamaya başlarsınız.Kazasız belasız güvenli sürüşler

Saygılarımla..

sebo bunu beğendi.