Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kask boyutu seçimi?

Konu, 'Giyim' kısmında salcano tarafından paylaşıldı.

1. salcano

salcano Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.

Benim bildiğim kask boyutunu seçerken kulaklarımızın üzerinde mezure yardımıyla çıkan sonuca göre M,L,XL diye türlere ayrıldığını biliyorum.Yanlış mı biliyorum bilmiyorum ama ben kendi kafamı ölçtüm 56 57 çıkıyor ama benim normalde kafam büyüktür.Nerden bu kanıya vardınız derseniz Çoğu kişi kafamın büyük olduğunu söylüyor.57 cm ölçülerindeki kaskın bana olmayacağını düşünüyorum.

Bu ölçme stili sizce ne kadar doğru?
    Neye göre kask almalıyım?(internetten almak zorundayım)

Sizler kaskınızı neye göre aldınız?

bu sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İyi akşamlar ,benimde bildiğim kaş üzerinden olduğu bende kaskımı internetten aldım kafamın boyu 55 geldi örnek kaskta ölçüleri resim 3'te görebilirsin. Ben kaskımı alırken bisikletimin ve eldivenlerimin rengine göre aldım :D ayarlanabilir kask herhangi bir ölçüsü yok bence sende öyle yap kolay gelsin.

salcano

salcano Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    peki kaskınızı aldığınızda kafanıza tam oturdu mu?
    görünüş olarak çok küçük kaldı mı?

m yada L değilde xxl xxxl fln giyeceğimi düşünüyorum.ama defalarca ölçtüm 56 çıkıyor 57 çıkyıor taş çatlasa 58 çıkıyor.
    alıncada kafamın tepesinde küçücük kalmasında korkuyorum.inşallah aldığım zaman böyle bir süprizle karşılaşmam.

4. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    İçiniz rahat etsin istiyorsanız en yakın bisikletçiye gidip denemeniz kasklar tek boy değildir 6-7 cm aralığında ayarlamaya müsait bir mekanizma barındırır. Kafa şeklinize uygun kaskı bulmak da gene deneyerek görebileceğiniz bir şey kasklar farklı şekillerde üretilir bazıları daha yuvarlak ve topluyken, daha uzun olanlar veya enlemesine daha geniş duranlar da vardır. Örneğin kafanız ince ve uzunsa enlemesine geniş bir kask kafanızda mantar benzeri komik bir görünüm yaratabilir. İnternetten sipariş verecekseniz bile kask boylarını ilk bi gözünüzle görün deneyin derim.

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Evet kafama tam oturdu ve görünüş olarakta küçük kalmadı gayet güzel oldu, XXL ve XXXL olduğunu düşünüyorsanızda ayarlanabilir kask değilde kafanızın ölçüsünde kask almalısınız, ama yinede en iyisi ayarlanabilir olanıdır istediğiniz ölçüye göre ayarayabilirsiniz. Tabi son karar sizin.