Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kask aynası almalı mıyım ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında goktugX tarafından paylaşıldı.

1. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar, ben mtb kullanıcısıyım ne kadar ormanlık, kayalık, arazi alanlarda sürmeyi sevsem de İstanbul`da yaşadığımdan trafiğin içinde de kullanmam gerekiyor. Bu durumda ben sürekli arkama bakarak şerit değişimleri vs yapıyorum ama arkama bakmak bazı durumlarda mümkün olmuyor. Kask aynası almakta pek istemiyorum açıkçası çünkü trafiğe kapalı alanda kullandığımda gerek duymayacağım ve kaskın üzerinde bir aynanın sallanması beni rahatsız edecek.

Ayrıca piyasadaki kask aynalarının boyutları mantıken küçük oluyor çünkü kaska takılıyor, bu ne kadar arkayı görmemi sağlayabilir ki ?

Bisikletimin üzerine de ayna takmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım ? Ayna çokta gerekli mi ?

2. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kask aynası kaska takıp çıkarılabilir özelliktedir. En azından alırken öyle olmasına dikkat et. Şehir içinde takarsın, dışarda takmazsın bu kadar.

Ayrıca kask aynaları tümsek aynalardır ve arkanızı gayet rahat görmenizi sağlar. Başta milimetrik bir ayar yaparsınız ve bir gözünüzü kapatıp anlık arkayı kontrol edip hamlenizi yaparsınız. Ve bana kalırsa bir an arkaya bakmak ile aynaya odaklanıp bakmak arasında pek bi fark yok. İkiside sizin dikkatinizi o an için dağıtabiliyor. Olay bu, tercih senin...

3. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler, yorumunuzdan sonra gittim aldım takması gerçekten kolaymış, ayarı sürekli bozulmuyor sadece takıp çıkarırkfn ayarlamak lazım birde araba aynası gibi kullanılmıyor sanırım çünkü başını görmek istediğin yere doğru çeviriyorsun (yada ben öyle yaptım belki öyle değildir) Gayet işime yaradı arabaların uzaklığına göre yola giriyorum, bunu normalde yapamıyordum sürekli arkamı dönüp bakmam gerekiyordu ayna olunca dönmeme gerek kalmıyor ve daha konforlu oldu.
    Kaskta da hoş durdu ama çok narin görünüyor. Yarın gündüz deneyeceğim. Cırt cırt özelliği var kaskın iç kenar kısmına bir ucu yapıştırıldı ayna parçasında da diğer ucu var istediğim zaman cırt cırtlı olduğu için çıkartıp kullanmayabiliyorum. Ayrıca ayarlanıyor, yukarı da kaldırabiliyorum ama arazide kırılabilir diye tamamen çıkaracağım.

4. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kaska Takılan aynalar güzelde ister istemez göz ara sıra hep ona bakıyor ve bisiklet kullanır iken biraz dikkat dağıtıyor bende kullandım.Fuş maşa koluna sola aşağıLastik aparatla takılan zefalın küçük aynaları var. ben bu aynayı kullanıyorum ihtiyaç halinde yukardan sola aşağı baktığımda pedalımın altından arkamdaki araçları net görüyorum.Yolda dikkatim dağılmıyor.

5. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben daha çok kulağıma güvenmeye başladım bu durumda.. arabaların seslerini idrak etmeye çalışıyorum ne kadar yanımda ne kadar uzağımda diye çok nadirde olsa kafamı tam arkaya çeviriyorum genelde az bi göz ucu ilede kontrollerimi yine yapıyorum bişey olunca

6. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye: